
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2021 року м. Київ № 640/24590/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Дитячо - Юнацької спортивної школи міста Києва з плавання
до Подільського Відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального
міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
про визнання протиправною та скасування постанови,
УСТАНОВИВ:
Дитячо-юнацька спортивна школа м. Києва з плавання (далі по тексту - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (далі по тексту - відповідач), третя особа - Головного управління Держпраці у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 28 липня 2021 року ВП № 66277907.
В обґрунтування позову зазначено, що виконавчий документ подано після спливу строку його пред`явлення, відповідно і виконавцем відкрито виконавче провадження із порушенням трьох місячного строку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 вересня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 14 серпня 2021 року. Зобов`язано відповідача надати суду до 13 вересня 2021 року відзив на позовну заяву та належним чином засвідченні копії матеріалів виконавчого провадження № 66277907, докази направлення/отримання оскаржуваних постанов позивачем.
У судове засідання відповідач не прибув, документи на вимогу ухвали суду від 14 вересня 2021 року до суду не подав.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2021 року зобов`язано Подільський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надати суду протягом 3-х днів з дня отримання даної ухвали належним чином засвідченні копії матеріалів виконавчого провадження № 66277907.
20 вересня 2021 року від відповідача надійшли належним чином засвідченні копії матеріалів виконавчого провадження № 66277907.
Водночас, із вказаних документів неможливо встановити дату отримання Подільським відділом державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) листа Головного управління Держпраці у Київській області щодо направлення постанови відносно ДЮСШ м. Києва з плавання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 вересня 2021 року зобов`язано Подільський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надати суду протягом 3-х днів з дня отримання даної ухвали: докази отримання листа Головного управління Держпраці у Київській області щодо направлення постанови відносно ДЮСШ м. Києва з плавання (відмітку про отримання, конверт тощо).
На виконання ухвали, відповідачем надано копію конверту та роздруківку з сайту Укрпошти.
Відповідачем не подано відзиву, від третьої особи також не надходили будь-які пояснення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружним адміністративним судом міста Києва встановлено наступне.
Матеріали справи свідчать, що постановою державного виконавця Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 28 липня 2021 року відкрито виконавче провадження № 66277907 по примусовому виконанню постанови ГУ Держпраці у Київській області № КВ390/39/АВ/ІП/ФС-44 від 09 квітня 2021 року про стягнення з Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) 12000,00 грн.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України; судові накази; ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом; виконавчих написів нотаріусів; посвідчень комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій; постанов державних виконавців про стягнення виконавчого збору, постанов державних виконавців чи приватних виконавців про стягнення витрат виконавчого провадження, про накладення штрафу, постанов приватних виконавців про стягнення основної винагороди; постанов органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами; рішень Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", а також рішень інших міжнародних юрисдикційних органів у випадках, передбачених міжнародним договором України; рішень (постанов) суб`єктів державного фінансового моніторингу (їх уповноважених посадових осіб), якщо їх виконання за законом покладено на органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень.
Частиною 1 статті 4 вказаного Закону встановлено, що у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред`явлення рішення до виконання.
Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Як вбачається з матеріалів справи, строк пред`явлення постанови про накладання штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення від 09 квітня 2021 року № КВ390/39/АВ/ІП/ФС-44 встановлено 09 липня 2021 року (включно).
Відповідно до копії конверта та роздруківки з сайту Укрпошта вказана постанова до виконання направлена 22 червня 2021 року та вручена відповідачу 24 червня 2021 року.
Наведе свідчить, що виконавчий документ пред`явлено до виконання в межах встановленого частиною 1 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строку.
Відтак, доводи позивача про пред`явлення виконавчого документу із порушенням трьох місячного строку - спростовуються матеріалами справи та матеріалами виконавчого провадження.
Частиною 5 статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
Суд зазначає, що постанова про відкриття виконавчого провадження № 66277907 по примусовому виконанню постанови ГУ Держпраці у Київській області № КВ390/39/АВ/ІП/ФС-44 від 09 квітня 2021 року про стягнення з Дитячо - Юнацької спортивної школи міста Києва з плавання 12000,00 грн винесена 28 липня 2021 року, тобто з порушенням встановленого частиною 5 статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» строку.
Проте, сама по собі вказана обставина, за відсутності інших порушень процедури та підстав відкриття виконавчого провадження, за умов дотримання вимог до виконавчого документа, не може бути підставою для скасування оскаржуваної постанови.
Суд зазначає, що доводами позовної заяви є лише пред`явлення виконавчого документу після спливу строку його пред`явлення, які відповідно спростовуються матеріалами справи та матеріалами виконавчого провадження.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем доведено правомірність винесення оскаржуваного рішення, з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов не підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову Дитячо-юнацької спортивної школи м. Києва з плавання - відмовити.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.В. Аверкова