
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2021 року справа № 580/3694/21
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі : головуючого судді - Руденко А.В.,
за участю:
секретаря судового засідання – Данілової О.С.,
представника позивача – адвоката Чакалова Р.К. (за ордером),
представника відповідача – Кузьмишина О.О. (самопредставництво),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ХТГ» до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, суд,-
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось товариство обмеженою відповідальністю «ХТГ» з позовом до Головного управління ДПС у Черкаській області, у якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 17.02.2021 №1337/23000901.
Обгрунтовуючи позовну заяву позивач зазначив, що спірним податковим повідомленням-рішенням застосовані штрафні санкції у сумі 993 600 грн за зберігання суміші на основі етилового спирту, яка класифікується як денатурований спирт за кодом 2207 20 00 90 з УКТ ЗЕД, без внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру місць зберігання спирту. Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, посилається на ті обставини, що використовував у своїй діяльності розчинник органічний універсальний «Роухім» виробництва ТОВ «Рівне-Етил», який згідно висновку експерта Рівненської торгово-промислової палати №В-551 від 01.08.2018 відноситься до коду УКТ ЗЕД 3814 00 90 90.
Також згідно договору поставки за №07/12/2020 від 07.12.2020 постачальник ТОВ «Рівне-Етил» підтвердив, що якість товару повинна відповідати вимогам ТУ-У 20.3-40181768-008:2018, які відносяться до класифікації товару за кодом УКТ ЗЕД 3814 00 90 90.
Обставина, що розчинник органічний «Роухім» не відноситься до коду УКТ ЗЕД 2207 20 00 90, підтверджується копією протоколу випробувань №10561 від 11.03.2020 Центру контролю якості продукції ДНУ УкрНДІспиртбіопрод, копією протоколу випробувань №0046 від 11.01.2021 та копією протоколу випробувань №0062 від 13.01.2021 ДП «Рівненського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації.
Висновок відповідача обгрунтований висновком судової експертизи матеріалів, речовин і виробів та судово-товарознавчої експертизи КНДККЦ МВС України від 22.12.2020 №КСЕ-19/111-20/61529, зразки для якої були відібрані в рамках кримінального провадження, а не під час проведення фактичної перевірки позивача, та після придбання позивачем розчинника органічного. Матеріали перевірки не містять доказів, що склад зразків розчинника органічного універсального «Роухім», що був наданий на експертизу, та придбаного позивачем є ідентичним. Відомості, зібрані у кримінальному провадженні, є таємницею слідства і можуть бути розголошені лише з письмового дозволу прокурора чи слідчого, проте такий дозвіл відсутній. Відповідач не надав висновок експерта та не навів обставин, на підставі яких ним був отриманий даний висновок. Отже вказаний висновок експертизи не може слугувати доказом у справі.
Також відповідно до спірного податкового повідомлення-рішення сума штрафних санкцій становить 963 600 грн і не відповідає розрахунку штрафних санкцій, яким передбачено штрафні санкції 993 600 грн, що свідчить про невизначеність контролюючого органу та порушення ст. 19 Конституції України, оскільки відповідач діє не в межах та не у спосіб, передбачений чинним законодавством України.
Відповідач проти позову заперечив. У відзиві на позовну заяву, поданому до суду 13.08.2021, зазначив, що ТОВ «ХТГ» за адресою: Київська обл., Сквирський р-н, с. Тхорівка, вул. Лісова, буд. 32 отримало суміш на основі етилового спирту, яка класифікується як денатурований спирт за кодом 2207 20 00 90 згідно з УКТ ЗЕД, але не внесло місце зберігання спирту до Єдиного реєстру місць зберігання спирту, чим порушило ст. 71 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР, тому штрафні санкції застосовані на законних підставах.
Щодо розбіжності суми штрафу, то окремі дефекти форми не є підставою для скасування спірного податкового повідомлення-рішення.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечив та просив у задоволенні позову відмовити.
Фактичні обставини справи, встановлені судом.
На підставі наказу від 11.01.2021 №13-п та направлень на перевірку від 12.01.2021 №1/23-00-09-0119, №2/23-00-09-0119 Головне управління ДПС у Черкаській області провело фактичну перевірку ТОВ «ХТГ».
В ході фактичної перевірки було встановлено, що за договором поставки, укладеним з ТОВ «Рівне-Етил» (код за ЄДРПОУ 40181768) від 07.12.2020 №07/12/2020 та відповідно до видаткової накладної від 14.12.2020 ТОВ «ХТГ» придбало розчинник органічний універсальний «Роухім» згідно з ТУ 20.3-40181768-008:2018 в кількості 24 т на загальну суму 993 600 грн.
Згідно товарно-транспортної накладної від 14.12.2020 №3 пункт розвантаження розчинника органічного універсального «Роухім» за адресою: Київська обл., Сквирський р-н, с. Тхорівка, вул. Лісова, буд. 32.
Відповідно до листа ТОВ «ХТГ» від 15.01.2021 №1501 станом на 13.01.2021 розчинник «Роухім» відсутній, оскільки був використаний для виробництва омивача скла та реалізований.
Згідно з листом Державної митної служби від 29.12.2020 №08-15/15-04/8.16/17840 визначено, що висновком комплексної судової експертизи матеріалів, речовин і виробів та судової товарознавчої експертизи Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 22.12.2020 №КСЕ-19/111-20/61529 зразки розчинника органічного універсального «Роухім», відібрані у рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020180000000049 від 16.12.2020, є розчинами на основі спирту етилового, об`ємний вміст якого становить 93,2%, 91,6%, 94,8%.
За результатами розгляду висновку експерта листом Державної митної служби України від 29.12.2020 №08-15/15-04/8.16/17840 визначено, що класифікацію таких зразків необхідно здійснювати як суміші на основі етилового спирту, які класифікуються як денатурований спирт за кодом 2207 20 00 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Отже ТОВ «ХТГ» за адресою: Київська обл., Сквирський р-н, с. Тхорівка, вул. Лісова, буд. 32 отримало суміш на основі етилового спирту, яка класифікується як денатурований спирт за кодом 2207 20 00 90 згідно з УКТ ЗЕД, але не внесло місце зберігання спирту до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
За результатами перевірки складено акт про результати фактичної перевірки від 22.01.2021 №563/23-00-09-0122/43719248, за висновком якої ТОВ «ХТГ» порушило ст. 71 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР.
На підставі акту фактичної перевірки відповідач прийняв податкове повідомлення-рішення від 17.02.2021 №1337/23000901, яким на підставі ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР застосував штраф у сумі 963 600 грн.
Нормативні акти, які регулюють спірні відносини.
Спірні відносини врегульовані Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі – Закон №481).
Згідно ст. 1 Закону №481:
спирт етиловий - спирт етиловий-сирець, спирт етиловий ректифікований технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий технічний, спирт етиловий ректифікований, що відповідають кодам 2207 і 2208 згідно з УКТЗЕД та виготовлені з крохмале- і цукровмісної сировини або з нехарчових видів сировини за спеціальними технологіями;
спирт етиловий денатурований - спирт етиловий ректифікований денатурований та інші види спирту етилового будь-якої міцності, змішані з іншими речовинами (денатуруючими добавками), які роблять його непридатним для пиття, але не перешкоджають його використанню для промислових цілей. Перелік денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України, затверджується Кабінетом Міністрів України. Денатуруючі добавки для денатурації спирту етилового, призначеного для використання поза межами митної території України, визначаються умовами відповідної угоди на експорт;
незаконний обіг спирту етилового, коньячного, плодового, зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв і тютюнових виробів - імпорт, експорт, транспортування, зберігання, торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, з порушенням вимог законодавства, що регулює ці питання;
місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;
Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників;
Єдиний державний реєстр виробників спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв та тютюнових виробів - перелік виробників спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і містить визначені цим Законом відомості про виробників спирту, лікеро-горілчаних виробів, тютюнових виробів.
Згідно ч. 2 ст. 2 Закону №481 виробництво спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу та алкогольних напоїв здійснюється за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання спирту. При цьому приміщення, в яких здійснюється виробництво спирту етилового, та місця зберігання спирту, розташовані на території суб`єкта господарювання, який виробляє спирт етиловий, та приміщення, в яких здійснюється виробництво біоетанолу, та місця зберігання біоетанолу, розташовані на підприємстві, яке виробляє біоетанол, вважаються акцизним складом. Акцизним складом також вважаються виробничі приміщення на території суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), де суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) виробляється, обробляється (переробляється) горілка та лікеро-горілчані вироби, та його складські приміщення, в яких зберігається, одержується чи відправляється горілка та лікеро-горілчані вироби. На акцизних складах постійно діють представники податкового органу за місцем розташування акцизного складу. Акцизні склади повинні бути обладнані витратомірами - лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового. Відпуск спирту етилового без наявності витратоміра - лічильника обсягу виробленого спирту етилового забороняється.
Стаття 71 Закону №481 визначає особливості відпуску та отримання спирту етилового для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини.
Згідно ст. 71 Закону №481 відпуск спирту етилового його виробниками та отримання спирту етилового суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, здійснюється за умови внесення таких суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) до Електронного реєстру суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини (далі - Електронний реєстр).
Ведення Електронного реєстру здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Для включення до Електронного реєстру суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) подає заяву, до якої додаються: копії документів, що підтверджують наявність власних та/або орендованих приміщень та технологічного обладнання для виробництва продукції з використанням спирту етилового; копії технічної документації (технічні регламенти, стандарти, технічні умови на продукцію, що виробляється з використанням спирту етилового); копії технологічних інструкцій (рецептур) на всю номенклатуру продукції, що виробляється з використанням спирту етилового; перелік технологічного обладнання, що забезпечує виробництво продукції з використанням спирту етилового.
Включення суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, до Електронного реєстру здійснюється за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви, за умови: внесення витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, встановлених на кожному місці отримання спирту етилового, та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, встановлених на кожному місці відпуску продукції, до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового; кількості працюючих не менше 10 осіб; відсутності податкового боргу на момент прийняття рішення про включення до Електронного реєстру; внесення місць зберігання спирту до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Перелік продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, переліку денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №722.
Згідно ч. 2 ст. 17 Закону №481 до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.
Висновки суду.
Згідно ч. 2 ст. 2 Закону №481 обов`язок щодо внесення місць зберігання спирту до Єдиного реєстру місць зберігання встановлений для виробників спирту та алкогольних напоїв.
Щодо виробників хімічної продукції, яка виробляється із застосуванням спирту етилового, то ст. 71 Закону №481 встановлює вимогу про внесення суб`єктів господарювання, якими є виробники спирту етилового та суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, до Електронного реєстру.
Водночас для внесення до Електронного реєстру суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини повинні внести місця зберігання спирту етилового до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Визначений статтею ст. 71 Закону №481 порядок застосовується у разі відпуску спирту етилового його виробниками та отримання спирту етилового суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, тобто за одночасної наявності двох подій: відпуску спирту етилового виробником та його отримання суб`єктом господарювання, що використовує спирт етиловий для виготовлення іншої хімічної продукції.
Судом встановлено, що згідно з листом Державної митної служби України, направленим на адресу Державної податкової служби України, від 29.12.2020 №08-15/15-04/8.16/17840 про класифікацію відповідно до УКТ ЗЕД зразків продукції 1-3, які описані у висновку комплексної судової експертизи матеріалів, речовин і виробів та судової товарознавчої експертизи Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 22.12.2020 №КСЕ-19/111-20/61529, зразки розчинника органічного універсального «Роухім», відібрані у рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020180000000049 від 16.12.2020, є розчинами на основі спирту етилового, об`ємний вміст якого становить 93,2%, 91,6%, 94,8%. Відповідно до висновку експерта надані на дослідження зразки містять денатуруючі домішки (етилацетат та етиленгліколь).
Згідно з УКТЗЕД спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації класифікуються у товарній категорії 2207 20 00 за кодом – 2207 20 00 90 (інші денатуровані спирти).
Класифікацію зразків 1-3, хімічний склад яких описаний у висновку експерта, необхідно здійснювати за кодом 2207 20 00 90 тому, що додані до спирту добавки етиленгліколь, 2-пропанол, етилацетат та барвник призначені для денатурації спирту, а не для створення спеціального розчинника з наперед заданими особливими/унікальними властивостями. Перераховані вище добавки додані в малих кількостях і ці добавки не змінюють властивості етилового спирту як розчинника.
Водночас позивач на підставі договору поставки, укладеного з ТОВ «Рівне-Етил» (код за ЄДРПОУ 40181768) від 07.12.2020 №07/12/2020 та відповідно до видаткової накладної від 145.12.2020 придбав розчинник органічний універсальний «Роухім» згідно з ТУ 20.3-40181768-008:2018 в кількості 24 т на загальну суму 993 600 грн.
Згідно з якісним посвідченням №96 ТОВ «Рівне-Етил» продукт відповідає рекомендованим характеристикам згідно ТУ У 20.3-40181768-008:2018 від 14.03.2018.
Згідно з висновком експерта Рівненської торгово-промислової палати №В-551 від 01.08.2018 розчинник органічний універсальний «Роухім» відноситься до коду 3814 00 90 90 «Розчинники та розріджувачі складні органічні, в інших товарних позиціях не зазначені; готові суміші для видалення фарб або лаків: -- інші.
Позивач заперечує, що отримав від ТОВ «Рівне-Етил» спирт етиловий, який згідно з УКТЗЕД класифікується за кодом 2207 20 00 90 (інші денатуровані спирти), натомість стверджує, що придбав розчинник органічний універсальний «Роухім», який класифікується за кодом 3814 00 90 90 «Розчинники та розріджувачі складні органічні, в інших товарних позиціях не зазначені; готові суміші для видалення фарб або лаків: -- інші.
Надаючи оцінку доказам, що надані позивачем та відповідачем, суд зазначає, що відповідач не надав висновок комплексної судової експертизи матеріалів, речовин і виробів та судової товарознавчої експертизи Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 22.12.2020 №КСЕ-19/111-20/61529, а у листі Державної митної служби не зазначено, що відібрані зразки 1-3 розчинника «Роухім» були вироблені відповідно до ТУ У 20.3-40181768-008:2018 від 14.03.2018, тому лист Державної митної служби не є належним доказом того, що придбаний позивачем розчинник органічний «Роухім» відноситься до коду УКТЗЕД 2207 20 00 90 (інші денатуровані спирти).
Також відповідач не надав доказів того, що хімічний склад зразків 1-3, відібраних у ТОВ «Рівне-етил», відповідає хімічному складу розчинника органічного «Роухім» придбаного позивачем.
Згідно договору поставки, видаткової накладної, товарно-транспортної накладної виробник ТОВ «Рівне-Етил» відпустило, а позивач прийняв розчинник органічний універсальний «Роухім», який згідно висновку експерта Рівненської торгово-промислової палати №В-551 від 01.08.2018 відноситься до коду 3814 00 90 90 «Розчинники та розріджувачі складні органічні, в інших товарних позиціях не зазначені; готові суміші для видалення фарб або лаків: -- інші.
Тобто саме виробник ТОВ «Рівне-Етил» визначив назву товару та його класифікацію за кодом УКТЗЕД іншим, ніж спирт етиловий, у зв`язку з чим у позивача був відсутній обов`язок щодо включення його до Електронного реєстру та внесення місця зберігання товару до Єдиного реєстру місць зберігання.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача.
Враховуючи, що відповідачем не надані належні, допустимі та достатні докази на підтвердження того, що розчинний органічний «Роухім», придбаний позивачем, відноситься до коду УКТЗЕД 2207 20 00 90 (інші денатуровані спирти), тому склад правопорушення, передбаченого ст. 71 Закону №481, не доведений.
За вказаних обставин податкове повідомлення-рішення №1337/23000901 від 17 лютого 2021 року на суму 963 600 гривень 00 копійок прийняте без законних підстав, є протиправним і підлягає скасуванню.
Суд не застосовує правові позиції, викладені у постановах Верховного Суду від 18.02.2021 у справі №826/25700/15 та від 13.02.2020 у справі №816/2897/15, оскільки обставини, що були предметом розгляду у вказаних справах, є іншими.
Згідно п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р., статтю 6 п. 1 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Враховуючи вказане, суд не надає оцінку іншим доводам сторін, оскільки вони не мають значення для справи.
Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
Позивач сплатив судовий збір у сумі 14 454, 00 тому сплачений судовий збір підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. 5, 9, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області №1337/23000901 від 17 лютого 2021 року на суму 963 600 гривень 00 копійок.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002, код ЄДРПОУ 44131663) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ХТГ» (вул. Благовісна, буд. 300, м. Черкаси, 18005, код ЄДРПОУ 43719248) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 14 454 (чотирнадцять тисяч чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 12 жовтня 2021 року.
Головуючий А.В. Руденко