
Теплодарський міський суд Одеської області
Справа № 516/137/21
Провадження №3/516/49/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.10.2021 р.м.Теплодар
Теплодарський міський суд Одеської області у складі:
головуючої, судді - Мисливої Л.М.,
при секретарі - Васіній А.А.,
за участю прокурора Сцепура О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Теплодарі матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Житомир,
громадянки України, провідного економіста МКП
«Одеська теплоелектроцентраль № 2»,
проживаючої за адресою:
АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , працюючи на посаді заступника директора МКП «Одеська теплоелектроцентраль № 2», являючись суб`єктом, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 29.05.2021р., без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст.45, п.2 Розділу 1 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 у своїх поясненнях підтвердила факт несвоєчасної подачі щорічної декларації та відсутність у неї на те поважних причин, зазначивши, що умислу не мала, свою вину визнала частково.
Прокурор в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 за ч. 1 с т.172-6 КУпАП, зазначивши також, що в діях останньої наявний склад адміністративного правопорушення.
Дослідивши матерали справи, заслухавши думку прокурора, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується такими, дослідженими в судовому засіданні, доказами.
Так, з протоколу № 500/2021 про адміністративне правопорушення від 10.06.2021р.оперуповноваженого в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Бойченка С.О., вбачається його складання відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за несвоєчасне, 29.05.2021р., без поважних причин, подання нею щорічної декларації, як особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік.
З рапорту оперуповноваженого ОВС 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Бойченка С.О. від 10.06.2021р., вбачається про встановлення факту порушення ОСОБА_1 вимог абзацу 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно розпорядження міського голови Теплодарської міської ради Одеської області № 138-Р від 24.05.2016р. та наказу МКП «Одеської ТЕЦ-2» № 10-к від 25.05.2016р. ОСОБА_1 приступила до виконання обов`язків директора підприємства з 25.05.2016р. Відповідно до розпорядження міського голови Теплодарської міської ради Одеської області № 153-Р від 16.05.2019р. ОСОБА_1 було звільнено з посади директора МКП «Одеська ТЕЦ-2» у зв`язку із закінченням дії контракту. У відповідності до статуту МКП «Одеської ТЕЦ № 2», МКП «Одеська теплоелектроцентраль № 2» є правоприємником обласного комунального підприємства «Одеська теплоелектроцентраль № 2» (код ЗКПО 05519847), та створено на підставі Рішення Одеської обласної ради від 17.05.02р. № 21-ХХІУ. Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади міста Теплодар та знаходиться в управлінні Теплодарської міської ради. Згідно наказу (розпорядження) КП «Одеська ТЕЦ-2» № 47-к від 03.06.2019р. ОСОБА_1 була прийнята на роботу заступником директора підприємства та згідно довідки № 74 від 02.02.2021р. отримувала заробітну плату з січня 2019р. по травень 2019р.
За п.п.1.1-1.4. посадової інструкції заступника директора, затвердженої наказом директора МКП «Одеська ТЕЦ-2» № 98 від 03.06.2019р. передбачено, що дана посадова інструкція визначає функціональні обов`язки, права, відповідальність та службову взаємодію заступника директора міського комунального підприємства «Одеська ТЕЦ-2». Заступник директора відноситься до категорії «Керівники». Заступник директора призначається та звільняється на посаду в установленому діючим трудовим законодавством порядку наказом директора підприємства. Заступник директора підпорядковується безпосередньо директору.
Згідно інформації з офіційної сторінки сайту НАЗК ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік - 29.05.2021р. о 15 годині 56 хвилин.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що тягне за собою накладення штрафу від п`ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За приміткою до цієї статті суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За вказаних обставин приходжу до висновку що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: неподання нею без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій посадової особи місцевого самоврядування за 2019 рік.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Крім того, у відповідності до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 454 грн.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст. ст.ст. 33, 221, 283, 284, 285, 287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А:
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. судового збору на користь держави.Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ. Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: №UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя