
Справа №: 716/1894/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.10.2021 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., за участю секретаря Кульки О.М., прокурора Бачинського В.Я., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Заставна адміністративний матеріал, що надійшов із управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, депутат Веренчанської сільської ради VІII скликання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 відповідно до п.п.б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог абз.1 ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 28.04.2021 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну за 2020 рік) , проте зобов`язаний був подати дану декларацію до 00:00 год. 01.04.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що він являється депутатом Веренчанської сільської ради VIIІ скликання. Він був обізнаний про необхідність подання щорічної декларацій, однак подав її із запізненням. Поважних причин пропуску строку подання декларації в нього не було.
Прокурор Бачинський В.Я. в судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, вважаючи, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне, подання на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, згідно рішення І сесії VIIІ скликання Веренчанської сільської ради від 18.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Веренчанської сільської ради» ОСОБА_1 набув повноважень депутата Веренчанської сільської ради.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно абзацу 1 частини 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до п.2-1 розділу ХІІІ Закону декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст.45 Закону подаються за минулий рік до 1 квітня.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом діяльністі, пов`язаної з виконанням функцій держави, зобов`язаний був подати декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік (щорічну декларацію) до 00:00 год. 01.04.2021.
В той же час, як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав до Реєстру декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік лише 28.04.2021 о 23:37 год.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував того факту, що він з пропуском строку подав вищевказану декларацію, однак, поважних причин, які б перешкодили йому вчасно подати декларацію останнім надано не було та судом не встановлено.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 в порушення вимог абз.1 ч.1 ст.45 Закону, будучи суб`єктом, пов`язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (щорічну декларацію).
Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними у справі письмовими доказами, а саме:
- скріншотом з сайту НАЗК (а.с.11);
- декларацією (а.с.12-15);
- копією рішення Веренчанської сільської ради №01-1-2020 «Про початок повноважень депутатів Веренчанської сільської ради» (а.с.19);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15.09.2021, ОСОБА_2 від 16.09.2021 (а.с.8-10, 17-18);
- довідкою Веренчанської сільської ради від 1№1434 від 15.09.2021 про наявність в сільській раді комп`ютерної техніки, в кількості 5, які підключені до мережі інтернет (а.с.20).
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушення, пов`язаного з корупцією, обставини, за яких було вчинено дане правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття винного, як обставину, яка пом`якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 грн. на користь держави.
Керуючись ст. ст.23,27,40-1, ч.1 ст.172-6,221,251,283-284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), жителя АДРЕСА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), жителя АДРЕСА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454,00 грн. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ)37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО)899998, номер рахункуUA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя О.Пухарєва