Постанова № 100310378, 13.10.2021, Самарський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
13.10.2021
Номер справи
206/4563/21
Номер документу
100310378
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 206/4563/21

Провадження № 3/206/1896/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2021 року Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Поштаренко О.В.

за участю:

секретаря судового засідання: Дерця В.С.

розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за статтею 212-21 КУпАП,-

за участю особи стосовно якої складено

протокол про адміністративне правопорушення: ОСОБА_1

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до проколу про адміністративне правопорушення серії №53-15/262 від 20.09.2021 встановлено, що за результатами перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за II квартал 2021 року (далі - Звіт), поданого до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Реєстр) 11.07.2021 політичною партією «Партія Сергія Суханова», ідентифікаційний код 21707761 (далі - Партія), унікальний ідентифікатор Звіту Партії – f3ad1ba0-e1c4-11-eb-9431-0183aeec31e3, за підписом керівника Партії ОСОБА_1 (інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань додається), встановлено, що оформлення Звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, з грубим порушенням встановлених вимог щодо оформлення, відповідно до абзацу четвертого пункту 6 розділу III Порядку проведення перевірки звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказу Національного агентства від 14.01.2021 № 6/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за №117/35739, а саме: подання Звіту без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру місцевих організацій політичної партії, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи. Партія зареєстрована 13.12.1999 як політична партія «Нова генерація України» (ідентифікаційний код 21707761) (Перелік політичних партій, зареєстрованих Міністерством юстиції України (станом на 01.02.2004) та інформація з офіційного вебсайту Центральної виборчої комісії додається), згодом перейменована на «Прогресивно-демократичну партію України». За результатами VII позачергового з`їзду «Прогресивно-демократичної партії України», який відбувся 20.08.2008, назву змінено на «Політична партія «РОДИНА» (інформація з офіційного вебсайту Міністерства юстиції України додається). Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 07.08.2020 відбулися реєстраційні зміни до установчих документів юридичної особи (ідентифікаційний код 21707761), у результаті яких Партія змінила своє найменування з «Політична партія «РОДИНА» на «Політична партія «Партія Сергія Суханова» (інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань додається). До Звіту Партії додано відомості про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру 6 місцевих організацій, які в установленому порядку набули статус юридичної особи:

Татарбунарська районна організація партії «РОДИНА» (ідентифікаційний код 36714340);

Ренійська районна організація партії «РОДИНА» (ідентифікаційний код 37010276);

Севастопольська міська партійна організація партії «РОДИНА» (ідентифікаційний код 37246919);

Політична партія Одеська міська організація партії «РОДИНА» (ідентифікаційний код 36501338);

Кримська республіканська організація партії «РОДИНА» (ідентифікаційний код 36821737);

Одеська обласна організація партія «РОДИНА» (ідентифікаційний код 36343882) (роздруківка з Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру додається).

Водночас Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містить інформацію про Житомирську обласну партійну організацію політичної партії «Нова генерація України» (ідентифікаційний код 34216284), яка в установленому порядку набула статус юридичної особи і засновником якої є Прогресивно-демократична партія України (інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про Житомирську обласну партійну організацію політичної партії «Нова генерація України» додається). Крім того, листом від 16.07.2021 № 5318-2021/11- 7/5140 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України (м. Хмельницький) надало Національному агентству копію реєстраційної справи Житомирської обласної партійної організації політичної партії «Нова генерація України» (ідентифікаційний код 34216284) (копія листа Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Хмельницький) додається). Отже, Житомирська обласна партійна організація політичної партії «Нова генерація України» (ідентифікаційний код 34216284), яка в установленому порядку набула статус юридичної особи, є місцевою організацією Партії. Відповідно, Звіт Житомирської обласної партійної організації політичної партії «Нова генерація України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру має додаватися до Звіту Партії у встановленому законом порядку як окремий додаток. Таким чином, до Звіту Партії не додано інформацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від Житомирської обласної партійної організації політичної партії «Нова генерація України» (ідентифікаційний код 34216284), яка в установленому порядку набула статус юридичної особи, що є порушенням частини дев`ятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», пункту 1 розділу І, пункту 4 розділу IV Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 під № 507/36129. Зазначене зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії від 01.09.2021 №61, затвердженого наказом Національного агентства від 02.09.2021 № 565/21 (копія Висновку про результати перевірки Звіту додається). Відповідно до пункту 1 розділу II Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказу Національного агентства від 13.03.2020 № 96/20 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.03.2020 за № 309/34592, політичні партії щокварталу, але не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язані подати до Національного агентства Звіти шляхом заповнення відповідних електронних документів. Зазначені електронні документи подаються через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після здійснення реєстрації в Реєстрі. Отже, враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 23, 24 КУпАП суб`єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 21221 КУпАП є керівник (уповноважена особа) Партії на підписання Звіту. Таким чином, ОСОБА_1 будучи керівником Партії згідно з протоколом XIII (позачергового) З`їзду Партії та протоколом XVI (позачергового) З`їзду Партії порушив порядок подання Звіту, за що передбачена адміністративна відповідальність, за ст. 212-21 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав, пояснив, що дійсно допустив неповноту інформації у поданому Звіті через відсутність роз`яснень. Крім того, зазначив, що вказаним правопорушенням збитків не завдано, а Житомирська обласна партійна організація політичної партії «Нова генерація України» (ідентифікаційний код 34216284), ліквідовано на підставі рішення президента про прогресивно-демократичної партії України від 01.12.2009. У зв`язку з чим справу просив закрити за малозначністю вчиненого ним адміністративного правопорушення.

Суд, вислухавши пояснення особи стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Згідно з положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №53-15/262 від 20.09.2021, роздруківкою з Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, висновком про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 01.09.2021 під № 61 та іншими матеріалами.

Отже, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП.

При вирішенні питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення стягнення за вчинене правопорушення, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням, виходячи з наступного.

Стаття 212-21 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Згідно зі ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.

Суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст.212-21КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинене ним, містило в собі усі юридичні і суб`єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП, але будь-яких негативних наслідків від його дій не настало.

Згідно із ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності ст.212-21 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, а провадження у справі закрити.

На підставі викалденого, керуючись ст. 22, 23, 212-21, 245 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП, і на підставі ст.22 КУпАП звільнити від адміністративної відповідальності, у зв`язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення – закрити.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя О.В. Поштаренко