Рішення № 100308015, 13.10.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2021
Номер справи
300/2703/21
Номер документу
100308015
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" жовтня 2021 р. справа № 300/2703/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Панікара І.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним рішення та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області (надалі - відповідач) про визнання протиправним рішення та зобов`язання до вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 01.11.2020 року між ОСОБА_1 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 укладено договір про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років "Муніципальна Няня" № 1113301320 . В подальшому, 13.11.2020 року позивач подала до Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області електронну заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня". ОСОБА_1 зазначає, що рішенням Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області від 15.02.2021 року відмовлено їй в наданні послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" на підставі абзацу четвертого п.5 Порядку № 68, згідно якого компенсація послуги "муніципальна няня" не призначається батькам - отримувачам послуги "муніципальна няня", які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На думку позивача, таке рішення відповідача є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки вона є фізичною особою-підприємцем та відноситься до категорії зайнятого населення в розумінні Закону України «Про зайнятість населення», що підтверджується відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, внаслідок чого, відсутні підстави для відмови в призначенні ОСОБА_1 виплати компенсації послуги "муніципальна няня". З урахуванням викладеного, позивач просить суд визнати неправомірним рішення відповідача про відмову в призначенні виплати ОСОБА_1 компенсації послуги "муніципальна няня" від 15.02.2021 року; зобов`язати Департамент соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області призначити та виплати позивачу компенсацію послуги "муніципальна няня" на ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з листопада 2020 року по березень 2021 року включно в розмірі 9321 грн.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.06.2021 року позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. У встановлений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви (а.с.49-50).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.07.2021 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 263 КАС України (а.с.57-58).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 02.08.2021 року, згідно змісту якого, представник відповідача щодо можливості задоволення заявлених позовних вимог заперечила. Вказала, що під час розгляду заяви ОСОБА_1 , було встановлено, що позивач перебуває у трудових відносинах з управлінням освіти Коломийської міської ради та з 08.10.2020 року, відповідно до наказу № 67/1-к знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Також встановлено, що з 11.11.2020 року вона зареєстрована, як фізична особа-підприємець. Представник відповідача зазначила, що фактичну зайнятість, в тому числі вихід з декретної відпустки батьки, опікуни можуть підтвердити довідкою з основного місця роботи, яку згідно статті 49 Кодексу законів про працю України власник підприємства або уповноважений ним орган зобов`язаний видати працівнику на його вимогу. Винятків щодо роботи за сумісництвом під час відпустки по догляду за дитиною чи реєстрації, як фізичної особи-підприємця, при яких виплачувалася б компенсація послуги "муніципальна няня" Порядком не передбачено. Окрім того, представник відповідача вказала на те, що фізичні особи-підприємці, які мають основне місце роботи і перебувають у відпустці для догляду за дитиною, з 01.01.2021 року не звільняються від сплати за себе єдиного внеску, оскільки роботодавцем не сплачується єдиний внесок за таких осіб, а сплата внеску здійснюється за рахунок коштів державного бюджету органами, які виплачують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в даному випадку - Департаментом соціальної політики Коломийської міської ради. На думку представника відповідача, Департамент соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області правомірно не призначив компенсацію послуги "муніципальна няня" ОСОБА_1 відповідно до абзацу 4 пункту 5 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (а.с.63-64).

Головуючий по справі суддя Панікар І.В. в період з 09.08.2021 року по 08.10.2021 року перебував у відпустці, у зв`язку з чим, строк розгляду справи продовжено.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, встановив наступне.

У ОСОБА_1 та її чоловіка ОСОБА_5 є спільний син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серія НОМЕР_2 (а.с.15).

01.11.2020 року між ОСОБА_1 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 укладено договір про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років "Муніципальна Няня" № 1113301320 (а.с.16).

Позивач, 13.11.2020 року звернулася до Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області із електронною заявою про надання компенсації послуги "муніципальна няня", до якої додала скановані копії наступних документів: договора про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років "Муніципальна Няня" № 1113301320 від 01.11.2020 року; паспорта та РНОКПП ОСОБА_1 ; свідоцтво про народження ОСОБА_3 , виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 ; довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) про ОСОБА_1 ; трудової книжки ОСОБА_5 НОМЕР_3 ; довідки з Пилипівської гімназії, виданої ОСОБА_1 ; квитанції про оплату послуги "муніципальна няня" за листопад 2020 року; квитанції про сплату ОСОБА_1 ЄСВ за листопад 2020 року.

Рішенням Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області від 15.02.2021 року відмовлено ОСОБА_1 в призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" у зв`язку з поданням не повного пакету документів (а.с.34).

Позивач, вважаючи необґрунтованим оскаржуване рішення від 15.02.2021 року та таким, що прийняте з порушенням вимог чинного законодавства, звернулася до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного їх правового регулювання.

Згідно положень статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - Порядок № 68).

Відповідно до пункту 2 Порядку №68, у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні: послуга з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - послуга "муніципальна няня") - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років; отримувач послуги "муніципальна няня" - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини; муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Згідно положень пункту 3 Порядку № 68, відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років (далі - компенсація послуги "муніципальна няня").

Призначення та виплата компенсації послуги "муніципальна няня" здійснюються згідно з рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради, ради об`єднаної територіальної громади (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).

Пунктом 5 Порядку № 68 визначено, що право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею.

Компенсація послуги "муніципальна няня" надається отримувачам послуги "муніципальна няня" за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", за винятком отримувачів послуги "муніципальна няня", які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги "муніципальна няня", у яких одночасно народилося троє і більше дітей.

Відповідно до пункту 7 Порядку № 68 для отримання компенсації послуги "муніципальна няня" отримувач послуги "муніципальна няня" подає заяву та документи/відомості у паперовій та електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку.

До 1 січня 2021 р. заява разом з документами, необхідними для отримання компенсації послуги "муніципальна няня", приймається від отримувачів послуги "муніципальна няня" місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Згідно пункту 9 Порядку №68, в електронній формі отримувач послуги "муніципальна няня" подає такі документи: електронну заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня"; електронну заяву про перерахування коштів для компенсації послуги "муніципальна няня" із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного отримувачем послуги "муніципальна няня" відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596; скановану копію договору між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею; відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги "муніципальна няня" (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, оформлені відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21 січня 2016 р. № 13, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24 травня 1995 р. № 88, за місяць, в якому подано заяву, в електронній формі.

До заяви додаються:

- відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім`я, по батькові дитини, прізвище, ім`я, по батькові батьків), номер актового запису в книзі державної реєстрації народження. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, - сканована копія виданого компетентним органом країни перебування і легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;

- сканована копія документа, що підтверджує законні підстави проживання на території України (для іноземців та осіб без громадянства);

- сканована копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (в разі здійснення опіки над дитиною);

- сканована копія довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби);

- сканована копія медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);

- сканована копія трудової книжки отримувача послуги "муніципальна няня" та документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців);

- сканована копія довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).

На заяву та відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис отримувача компенсації послуги "муніципальна няня" або удосконалений електронний підпис. Відомості про прізвище, ім`я, по батькові дитини отримувача компенсації послуги "муніципальна няня", реєстраційний номер платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) та дані паспорта громадянина України отримувача компенсації послуги "муніципальна няня" отримуються з кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису.

Пунктом 11 Порядку №68 визначений алгоритм дій місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, які: 1) розглядають подані документи; 2) перевіряють факт реєстрації фізичної особи - підприємця/юридичної особи, яка надає послугу з догляду за дітьми, з якою укладено договір на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; 3) протягом десяти робочих днів з дати надходження документів приймають рішення про призначення/відмову в призначенні компенсації послуги муніципальна няня;

4) протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про призначення/відмову в призначенні компенсації послуги муніципальна няня письмово або в електронній формі інформують отримувача послуги муніципальна няня про прийняте рішення.

Порядком №68 визначено вичерпний перелік підстав для відмови у призначенні компенсації послуги «муніципальна няня».

Так, згідно абзацу 4 пункту 5 Порядку № 68 компенсація послуги "муніципальна няня" не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, отримувачам послуги "муніципальна няня", які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Окрім того, відповідно до вимог пункту 11 Порядку № 68 отримувачу послуги муніципальна няня може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги муніципальна няня: у разі подання неповного пакета документів, передбаченого пунктами 8 і 9 цього Порядку; відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та/або викладення недостовірної інформації в договорі.

Підставою для відмови в призначенні або для припинення виплати компенсації послуги "муніципальна няня" є також установлення факту порушення:

муніципальною нянею - вимог, передбачених абзацами третім і четвертим пункту 4 цього Порядку;

отримувачем послуги "муніципальна няня" - вимог, передбачених абзацами другим і третім пункту 5 цього Порядку.

Рішення місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про відмову у призначенні компенсації послуги муніципальна няня може бути оскаржене в судовому порядку (пункт 20 Порядку №68).

Аналіз наведених норм вказує на те, що Порядком №68 встановлено вимоги до документів, які подає одержувач послуги муніципальна няня, котрий хоче отримати компенсацію послуги; порядок дій місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у зв`язку із розглядом заяви в призначенні компенсації послуги муніципальна няня; вичерпні підстави для відмови у призначенні компенсації послуги муніципальна няня.

Як встановлено судом, Департамент соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області відмовив позивачу у призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" у зв`язку з тим, що останнім надано не повний пакет документів.

Оцінюючи мотиви відмови у компенсації вартості послуги "муніципальна няня", суд зазначає наступне.

Як вже було зазначено, відповідно до пункту 11 Порядку № 68, отримувачу послуги "муніципальна няня" може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" у разі подання пакета документів, передбаченого пунктами 8 і 9 цього Порядку, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та/або викладення недостовірної інформації в договорі.

Матеріалами справи підтверджено, а також не заперечується сторонами, що 13.11.2020 року ОСОБА_1 подала до відповідача електронну заяву на призначення компенсації послуги "муніципальна няня", до якої долучені копії: договору про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років "Муніципальна Няня" № 1113301320 від 01.11.2020 року; паспорта та РНОКПП ОСОБА_1 ; витягу з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_2 ; свідоцтва про народження ОСОБА_3 , виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 ; довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) про ОСОБА_1 ; трудової книжки ОСОБА_5 НОМЕР_3 ; довідки з Пилипівської гімназії, виданої ОСОБА_1 ; квитанції про оплату послуги "муніципальна няня" за листопад 2020 року; квитанції про сплату ОСОБА_1 ЄСВ за листопад 2020 року.

Враховуючи поданий перелік документів поданих позивачем на виконання вимог частини 9 Порядку № 68, суд зазначає, що в порушення вимог вищевказаної норми закону позивачем не подано сканованої копії трудової книжки отримувача послуги "муніципальна няня" та документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Однак, надана трудова книжка ОСОБА_5 не може братися судом до уваги, оскільки не є документом належним саме отримувачу послуги "муніципальна няня" згідно змісту угоди про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років № 1113301320 від 01.11.2020 року.

Таким чином, приймаючи оскаржуване рішення відповідач дійшов обґрунтованого висновку щодо неповного пакету документів, як на підставу для відмови у призначенні компенсації.

Окрім того, як встановлено судом та не заперечується сторонами, позивач перебуває у трудових відносинах з управлінням освіти Коломийської міської ради та з 08.10.2020 року, відповідно до наказу № 67/1-к від 08.10.2020 року знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що обумовлює обов`язок заведення щодо особи позивача трудової книжки та як наслідок можливість її подання.

Натомість, судом встановлено, що позивачка, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, також з 11.11.2020 року ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, яку остання і долучила до заяви про призначення компенсації як доказ своєї зайнятості (а.с.25-26).

Додатково ОСОБА_1 долучила довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7), як для фізичної особи - підприємця, зареєстрованої в Єдиному державному реєстрі осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з 11.11.2020 (а.с.23).

В свою чергу, в розумінні статті 1 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI, зайнятість - це не заборонена законодавством діяльність осіб, пов`язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім`ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб`єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.

Водночас, суд звертає увагу на те, що за змістом лист Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області від 01.03.2021 року № 1210/03-11 не містить жодних зауважень щодо зайнятості позивача, так само як і не містить зауважень щодо зайнятості чоловіка позивача - ОСОБА_5 , внаслідок чого, зазначена обставина і не бралася відповідачем до уваги при прийнятті оскаржуваного рішення.

В той же час, суд повторно наголошує, що пункт 5 Порядку №68 імперативно визначає, що умовою отримання компенсації послуги «муніципальна няня» є зайнятість кожного з батьків та не перебування їх у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

З урахуванням викладеного, у межах спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що позивачем до заяви на призначення компенсації послуги "муніципальна няня" не долучено повного пакету документів, окрім того, ОСОБА_1 станом на час звернення до відповідача (13.11.2020 року) перебувала у відпустці для догляду за дитиною віком до досягнення нею трирічного віку, водночас, відомостей щодо виходу з цієї відпустки позивачка не надала. Внаслідок чого, вищевказане не надає їй права на отримання відповідної компенсації станом на дату звернення з відповідною заявою у відповідності до положень пунктів 5 та 11 Порядку № 68.

За таких обставин, суд вважає правомірним рішення Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області про відмову в призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" від 15.02.2021 року.

Враховуючи вищевикладене, заявлені позивачем вимоги є необґрунтованими, внаслідок чого, в задоволенні позову слід відмовити.

З огляду на висновок суду про відмову у задоволенні позову, підстав для розподілу судових витрат, відповідно до вимог статті 139 КАС України, суд не вбачає.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним рішення та зобов`язання до вчинення дій - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Позивач:

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ).

Відповідач:

Департамент соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 03193399, вул.Чорновола, 55, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78200).

Суддя Панікар І.В.