Постанова № 100301398, 13.10.2021, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
13.10.2021
Номер справи
164/1252/21
Номер документу
100301398
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 164/1252/21

п/с 3/164/384/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2021 року Суддя Маневицького районного суду

Волинської області Невар О.В., при секретарі Шумік О.І., з участю прокурора Панасюка В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , захисника Покидюка М.В., розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань у Волинській області НП України

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого на посаді лісничого Галузіївського лісництва державного підприємства „Маневицьке лісове господарство”,

за ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу № 246 від 26 серпня 2021 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, ОСОБА_1 , будучи депутатом Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області, у визначений законом строк не повідомив колегіальний орган - Прилісненську сільську раду Камінь-Каширського району Волинської області про наявність у нього реального конфлікту інтересівпід час прийняття рішення № 6/48 від 26 лютого 2021 року, яким його рідному брату ОСОБА_1 передано у власність та затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції”, вчинивши адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протоколу № 247 від 26 серпня 2021 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, ОСОБА_1 , будучи депутатом Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області, взяв участь у голосуванні під час прийняття рішення № 6/48 від 26 лютого 2021 року, яким його рідному брату ОСОБА_1 передано у власність та затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції”, вчинивши адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, не визнав, підтвердив, що він, будучи депутатом Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області, у визначений законом строк не повідомив колегіальний орган - Прилісненську сільську раду Камінь-Каширського району Волинської області про наявність у нього реального конфлікту інтересівпід час прийняття рішення № 6/48 від 26 лютого 2021 року, яким його рідному брату ОСОБА_1 передано у власність та затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства, а також взяв участь у голосуванні під час прийняття вказаного рішення. Стверджує, що з документами, які йому були вручені перед сесією, в тому числі з проектами рішень, він взагалі не знайомився. Про те, що буде прийматися рішення, яким його рідному брату ОСОБА_1 передається у власність та затверджується проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства, не звернув уваги. Вважає, що в його діях відсутній склад інкримінованих йому правопорушень, так як його голос не був вирішальним, депутати за вказане рішення проголосували одноголосно, на їх позицію ОСОБА_1 будь-яким чином не впливав. Ним фактично було підтримане рішення земельної комісії, до якого будь-яких зауважень ні в кого не було, так як на цю земельну ділянку інші особи не претендували.

Заслухавши думку прокурора, який вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки ним порушено вимоги ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції”, проаналізувавши матеріали адмінсправи, вважаю встановленим, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції” особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 у визначений законом строк не повідомив колегіальний орган про наявність у нього реального конфлікту інтересів при розгляді 26 лютого 2021 року на сесії Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області питання про передання у власність та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства його рідному брату ОСОБА_1 , а також при виникненні у нього реального конфлікту інтересів під час розгляду 26 лютого 2021 року на сесії Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області питання про передання у власність та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства його рідному брату ОСОБА_1 , брав участь у голосуванні під час прийняття колегіальним органом рішення на користь останнього.

Дані обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами адмінсправи, зокрема, протоколами № 246 від 26 серпня 2021 року та № 247 від 26 серпня 2021 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, поясненням ОСОБА_1 від 15 липня 2021 року, поясненням ОСОБА_2 від 16 липня 2021 року, рішенням Прилісненської сільської ради Маневицького району Волинської області № 1/2 від 25 листопада 2020 року та додатками до нього, рішенням Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області № 6/48 від 26 лютого 2021 року та додатками до нього, протоколом шостої позачергової сесії Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області від 26 лютого 2021 року.

В судовому засіданні допитані в якості свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 підтвердили, що ОСОБА_1 у визначений законом строк не повідомив колегіальний орган про наявність у нього реального конфлікту інтересів при розгляді 26 лютого 2021 року на сесії Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області питання про передання у власність та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства його рідному брату ОСОБА_1 , а також при виникненні у нього реального конфлікту інтересів під час розгляду 26 лютого 2021 року на сесії Прилісненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області питання про передання у власність та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.4000 га, яка знаходиться на території с. Прилісне Камінь-Каширського району Волинської області, для ведення особистого селянського господарства його рідному брату ОСОБА_1 , брав участь у голосуванні під час прийняття колегіальним органом рішення на користь останнього. З проектами рішень, які приймалися на даній позачерговій сесії, ОСОБА_1 мав можливість ознайомитися завчасно, а також йому були вручені до сесії всі документи щодо питань, які мали розглядатися на сесії, в тому числі проекти всіх рішень. Перед голосуванням за кожне з питань порядку денного депутати додатково були проінформовані про осіб, на користь яких виносилися рішення.

Відповідно до п.п. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції” суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з ч. 1 ст. 65-1 Закону України „Про запобігання корупції” за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи обставини вчинених ОСОБА_1 правопорушень, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема, його позитивну характеристику за місцем проживання, до адміністративної відповідальності притягується вперше, вважаю за доцільне піддати його адмінстягненню в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, яка передбачає більш серйозне покарання з числа вчинених правопорушень, у виді штрафу.

На підставі викладеного, керуючисьч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, ст.ст. 283, 284 КУпАП, Законом України „Про запобігання корупції”, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді 3400 (три тисячі чотириста) гривень штрафу.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на рахунок ГУК у Волин.обл/смт Маневичі/22030101 (рахунок отримувача: UA188999980313191206000003560, код отримувача 38009371, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030101, найменування суду - Маневицький районний суд Волинської області, платник – ОСОБА_1 ) 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривень 00 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Маневицький районний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови.

Суддя районного суду О.В. Невар