Постанова № 100301307, 07.10.2021, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
07.10.2021
Номер справи
154/2732/21
Номер документу
100301307
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

154/2732/21

3/154/1253/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2021 року суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., при секретарі Баранюк О.В., за участю прокурора Жовтонога О.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Херсон, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , начальника технічної частини бригади військової частини А1008, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи заступником командира бригади з озброєння-начальником технічної частини бригади військової частини А1008, відповідно до п.п. «г», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» за 2020 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону, вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також ОСОБА_1 , будучи заступником командира бригади з озброєння-начальником технічної частини бригади військової частини А1008, відповідно до п.п. «г», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» за 2020 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону, вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що його ніхто не повідомляв про необхідність подання до Єдиного державного реєстру декларацій декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік перед звільненням та після звільнення. Дані декларації він подав, але із запізнення, лише 25.05.2021 року. У вчиненому кається.

Прокурор в судовому засіданні зауважив, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_3 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією. Просив визнати ОСОБА_1 винним за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшов до таких висновків.

Згідно витягу з наказу командира військової частини А1008 №7 від 13.01.2015 року підполковник ОСОБА_1 призначений на посаду заступника командира бригади з озброєння – начальника технічної частини бригади військової частини А 1008.

Згідно витягу з наказу командира військової частини А1008 № 85 від 24.04.2020 року підполковника ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас за станом здоров`я.

ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 цього ж Закону, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону особи, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2020 рік «після звільнення» і декларація за 2020 рік «перед звільненням» подані несвоєчасно, а саме 25.05.2021 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв`язку з відсутністю будь яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.

У діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки факт відсутності його електронних декларацій за 2020 рік «перед звільненням» та «після звільнення» в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є доведеним належними та допустимими доказами, дослідженими в ході судового розгляду даної справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення у суді доведена повністю і підтверджується його власними поясненнями та матеріалами адміністративного провадження. Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст., 283, 284 КУпАП та на підставі ст. ст. 40-1, 172-6 ч.1 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 454 гривні 00 копійок судового збору за наступними реквізитами: за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя/-/ підпис.

Суддя Володимир-Волинського

міського суду Волинської області Олександр ЛЯЩЕНКО