
Літинський районний суд Вінницької області
Справа № 137/335/18
У Х В А Л А
"12" жовтня 2021 р.
Літинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Желіховського В.М.
секретаря судових засідань Голота О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку смт. Літин подання Літинської ВК-123 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , засудженого 24.04.2018 року Літинським районним судом Вінницької області за ст.ст. 185 ч.3, 70, 71 КК України до 3 років 8 місяців позбавлення волі. 02.08.2018 року Апеляційним судом Вінницької області вирок Літинського районного суду Вінницької області від 24.04.2018 року змінено, вважати засудженим за ст.185 ч.3, 71 КК України до 3 років 8 місяців позбавлення волі, -
В С Т А Н О В И В :
До Літинського районного суду надійшло подання Літинської ВК-123, в якому порушується питання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_1 з огляду на те, що останній підпадає під п. "б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення. Засуджений ОСОБА_1 в судовому засіданні проти встановлення адміністративного нагляду не заперечив. Відповідно до п."б" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Із характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 20.09.2021 р. відносно засудженого ОСОБА_1 вбачається, що за час відбування покарання у Літинській ВК № 123 останній характеризується негативно, допустив вісім порушень режиму відбування покарання, за що вісім разів притягувався до дисциплінарної відповідальності правами начальника установи, в тому числі один раз поміщався в ДІЗО. Заохочень не має (а.с. 5).
Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК-123 можна відмітити і з довідки по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_1 (а.с. 6).
Із вироку Літинського районного суду Вінницької області від 24.04.2018 р. (а.с.7-9) ОСОБА_1 засуджено за ст.ст. 185 ч.3, 70, 71 КК України до 3 років 8 місяців позбавлення волі.
Ухвалою Апеляційного суду Вінницької області 02.08.2018 року (а.с.10-11) вирок Літинського районного суду Вінницької області від 24.04.2018 року змінено, вважати засудженим за ст.185 ч.3, 71 КК України до 3 років 8 місяців позбавлення волі.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Відповідно до положень ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 ЗУ від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону. Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею. Дослідивши матеріали подання, врахувавши думку засудженого, судом встановлено, що поведінка ОСОБА_1 під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення, оскільки в судовому засіданні встановлено, що засуджений ОСОБА_1 перебуваючи в місцях позбавлення волі характеризується негативно, допустив вісім порушень вимог режиму відбування покарання, а тому з метою запобігання вчинення будь-яких інших правопорушень суд вважає, що подання підлягає до часткового задоволення і відносно ОСОБА_1 необхідно встановити адміністративний нагляд. Керуючись ст.158 КВК України, ст.ст. 3, 5,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",-
У Х В А Л И В :
Подання задовільнити частково. Встановити відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями: - Заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, з 23:00 год. до 06:00 год. ;
- Заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі міста;
- Реєстрація в органах поліції за місцем проживання один раз на місяць (остання п`ятниця кожного місяця). Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі семи днів з дня її проголошення.
С Суддя: В. М. Желіховський