
415/5352/21
3/415/1296/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.08.21 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Давлєканово, р-ки Башкортостан, громадянина України, з повною вищою освітою, не заміжньої, головного бухгалтера Луганської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна», РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючої у АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, –
встановив:
06 липня 2021 року, під час проведення камеральної перевірки ЛООФСТ «Україна», на кв-лі Східний,12/8 міста Лисичанська, з питань своєчасності подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, за І кв-л 2021 року, встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02 грудня 2010 року, зі змінами та доповненнями, в частині – несвоєчасного подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також - сум нарахованого єдиного внеску - з боку головного бухгалтера Товариства - правопорушника ОСОБА_1 , котра, при граничному терміні подання податкової звітності за І кв-л 2021 року – до 11 травня 2021 року, фактично подала зазначений звіт – 16 травня 2021 року, чим порушила порядок подання відомостей про виплачені доходи.
У своїх поясненнях (а.с.3/зв) правопорушник ОСОБА_1 провини – у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, не спростовувала, зазначивши, що, являючись головним бухгалтером ЛООФСТ «Україна», та, подавши податковий звіт за І кв-л 2021 року 16 травня 2021 року (при граничному терміні подання останнього – 11 травня 2021 року), дійсно, порушила порядок подання відомостей про виплачені доходи, одночасно, мотивуючи зазначене порушення – відсутністю електронного ключа.
Із дослідженого у судовому засіданні Акту «Про результати камеральної перевірки ЛООФСТ «Україна», на кв-лі Східний,12/8 міста Лисичанська, з питань своєчасності подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, за І кв-л 2021 року» за №1578/12-32-24-05-15/02653462 від 06 липня 2021 року (а.с.2), вбачається, що співробітниками ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, під час проведення перевірки, з боку головного бухгалтера Товариства - правопорушника ОСОБА_1 - виявлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02 грудня 2010 року, в частині несвоєчасного подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також - сум нарахованого єдиного внеску, а саме: при граничному терміні подання податкової звітності за І кв-л 2021 року – до 11 травня 2021 року, правопорушником ОСОБА_1 зазначені звіти подано – 16 травня 2021 року.
Суд, дослідивши письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 (а.с.3/зв), а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, в тому числі, і Акт «Про результати камеральної перевірки ЛООФСТ «Україна», на кв-лі Східний,12/8 міста Лисичанська, з питань своєчасності подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, за І кв-л 2021 року» за №1578/12-32-24-05-15/02653462 від 06 липня 2021 року (а.с.2), у достовірності та істинності висновків якої підстав сумніватися у суду – немає, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді.
Тож, дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-4 ч.1 КУпАП, оскільки остання, являючись суб`єктом підприємницької діяльності, порушила порядок подання відомостей про виплачені доходи.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 – працює, інвалідом - не являється, утриманців – не має, до адміністративної відповідальності – притягується вперше.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, – адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні – не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження (ст.38 ч.7 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку подання відомостей про виплачені доходи – з боку правопорушника ОСОБА_1 – мало місце 11 травня 2021 року, відповідно, – і термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останній адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, слід відраховувати з граничного терміну подачі вказаних відомостей за інкримінований період, тобто – з 11 травня 2021 року.
Однак, у зв`язку з тим, що матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 надійшов до Лисичанського міського суду 21 липня 2021 року (вх.№1298/21 від 21 липня 2021 року), був призначений до розгляду - на 02 серпня 2021 року, і, у подальшому, у зв`язку з неявкою правопорушника ОСОБА_1 , - на 13 серпня 2021 року, на момент розгляду протоколу про відповідне адміністративне правопорушення в суді та прийняття остаточного рішення по справі стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов`язковим викликом останньої, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, – перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності – закінчився, у зв`язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Речові докази по справі – відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –
постановив:
Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, – провадженням закрити, у зв`язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: