
Справа№409/2289/21
Пров.№3/409/575/21
П О С Т А Н О В А
12 жовтня 2021 року смт Білокуракине
Суддя Білокуракинського районного суду Луганської області Максименко О.Ю. за участю прокурора Шестак О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Луганськ Луганської області, громадянки України, працюючої директором в КЗ "Дитяча школа мистецтв Білокуракинської селищної територіальної громади", зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянки України серії НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
В с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеною у підпункті "б" пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону до статті 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 розділу VII "Фінансовий контроль" Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (далі - Декларацію перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до витягу з протоколу 1 сесії Білокуракинської районної ради Луганської області сьомого скликання від 20.11.2015, на ряду з іншими депутатами 7 скликання були визнані повноваження ОСОБА_1 як депутата вказаної ради. У відповідності до підпункту "б" пункту першого частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII. є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно п.п. 1 п. 6' розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в України» (розділ V доповнено пунктом 6' згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» № 1009-ІХ від 17.11.2020) у день набуття повноважень, зокрема, сільською радою, обраною територіальною громадою, припиняються повноваження, зокрема, сільських рад, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Так, рішенням Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання від 07.12.2020 № 1/1 «Про початок повноважень депутатів Сватівської районної ради Луганської області 8 скликання» були визнані повноваження депутатів Сватівської районної ради Луганської області 8 скликання, де серед інших, відсутня ОСОБА_1 ..
Також рішенням Сватівської районної ради від 17.12.2020 № 2/6 «Про початок реорганізації, зокрема, Білокуракинської районної ради Луганської області шляхом приєднання до Сватівської районної ради Луганської області», Білокуракинська районна рада була реорганізована та увійшла до складу Сватівської районної ради.
Таким чином, ОСОБА_1 , склавши 07.12.2020 повноваження депутата Білокуракинської районної ради є особою, яка припиняє свою діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1 підпунктах "а" і "в" пункту 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
У відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Так, Рішенням Національного агенства від 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу Національного агенства від 12.12.2019 № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за № 1300/34271) "Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону, а саме декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону не пізінше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 ч. 1 статті 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 ч. 1 статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Таким чином, у ОСОБА_1 , виник обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 20 робочих днів починаючи з терміну, який визначається подією "припинення діяльності", а саме з 07.12.2020 до 00:00 год. 06.01.2021.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію перед звільненням, лише 13.08.2021 о 11 го. 44 хв., тобто несвоєчасно.
Згідно листа Національного аганства від 06.09.2021 № 47-06/66329-21, ОСОБА_1 в період часу з 07.12.2020 по 06.01.2021 не заходила до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) та ніяких дій щодо своєчасного подання Декларації перед звільненям ОСОБА_1 не здійснювала.
Згідно з відомостями, які вказані в ІТС Реєстр ОСОБА_1 подала щорічні декларації за 2016, 2017, 2018 та 2019 роки, в установлений законом строк, а саме 16.03.2017, 12.03.2018, 14.01.2019 та 26.03.2020 роки, що вказує на її обізнаність з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Листом Національного агентства від 09.02.2021 № 71-03/7387/21 про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) в період часу з 01.11.2020 по 01.02.2021, зазначено, що у зв`язку із проведенням модернізації доступу до ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено у період з 20:00 29.12.2020 по 31.12.2020. Також 31.12.2020 у зв`язку зі зміною налаштувань DNS - серверу доступу до ІТС Реєстр у окремих користувачів був обмежений. Крім того, у зв`язку із проведенням програмно-технічного обслуговування ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у переіод з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 у період з 09:00 до 12:28. Інших технічних несправностей та перебоїв в роботі ІТС Реєстр у вищезгаданий період часу не зафіксовано.
Також з листа ВССУ від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17, адресованого головам апеляційних судів України, щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією вбачається, що під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Таким чином об`єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог ч. 2, абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону № 1700- VII у ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно з ч. 1ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2, абзацу 1 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 13.08.2021 о 11 годині 44 хвилини, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є смт Білокуракине Луганської області, так як обов`язок подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування виник у ОСОБА_1 у зв`язку із складанням нею повноважень депутата Білокуракинської районної ради Луганської області сьомого скликання, що знаходиться за адресою: Луганська область смт Білокуракине пл. Шевченка буд. 6.
Датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є день несвоєчасного подання ОСОБА_1 до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 13.08.2021.
Також, у відповідності до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», визначено особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", ""в" пункту 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши у 2020 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язана була наступного року післяприпинення такої діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 01.04.2021.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", ОСОБА_1 подала Декларацію після звільнення за 2020 рік лише 13.08.2021 об 11 годині 49 хвилин, тобто несвоєчасно.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що з протоколом вона згодна.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а тому просить її притягнути до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП, підтверджується зібраними доказами, а саме:
- поясненням ОСОБА_1 (а.с.14-15);
- рапортом оперуповноваженого 4-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України (а.с.18);
- витягом з протоколу 1 сесії 7 скликання від 20.11.2015 (а.с.19-20);
- витягом з протоколу п`ятдесят сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 27.11.2020 (а.с.21-22);
- копією результатів поіменного голосування від 27.11.2020 Білокуракинської районної ради Луганської області 7 скликання п`ятдесят сьома сесія (а.с.23);
- рапортом оперуповноваженого 4-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України (а.с.24);
- копією рішення Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання перша сесія від 07.12.2020 № 1/1 (а.с.25);
- копією результатів поіменного голосування від 07.12.2020 Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання перша сесія (а.с.26);
- копією рішення Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання друга сесія від 17.12.2020 № 2/6 (а.с.27-29);
- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.30-33);
- копією довідки про надання послуг КЕП (а.с.34-35);
- листом з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Луганській області від 17.08.2021 року № 30000/55/111/02-2021 щодо надання інформації (а.с.36-37);
- листом з Національного агентства з питань запобігання корупції Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя (а.с.38-40);
- листом з Національного агентства з питань запобігання корупції Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації (а.с.42-43);
- положенням про Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (Витяг) (а.с.45-46).
- рапортом оперуповноваженого 4-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України (а.с.47).
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, який вважає, що вина ОСОБА_1 доведена повністю, суд приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
Суд, враховуючи, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважає за необхідне призначити їй адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.
На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 гривні 00 коп. на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про запобігання корупції", ст.ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, призначити їй стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок, де отримувач: ГУК у Луг.обл./СТГсмт Білокур/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37991110, Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) - UA988999980313020106000012421, Код класифікації доходів бюджету - 21081100 Найменування коду класифікації доходів бюджету – Адміністративні штрафи та інші санкції.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у сумі 454 гривні 00 копійок, де стягувач: Державна судова адміністрація України, 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795, реквізити для зарахування до державного бюджету: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір».
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя Білокуракинського
районного суду Луганської області О. Ю. Максименко