Ухвала суду № 100244357, 11.10.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2021
Номер справи
480/10040/21
Номер документу
100244357
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 жовтня 2021 року Справа № 480/10040/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевченко І.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у Сумській області про зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби у Сумській області про зобов`язання відповідача списати заборгованість ОСОБА_1 з ЄСВ за період 2017 - I квартал 2018 року в розмірі 10 905,18 грн.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Так, відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Із позовної заяви вбачається, що документу, що підтверджує сплату судового збору, до позову не додано. При цьому, позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по суті справи, мотивоване тим, що з 30.01.2018 року позивач не здійснює діяльності арбітражного керуючого, а з 02.04.2018 року підприємницька діяльність позивача припинена. Станом на 05.10.2021 року позивач у цей період також не працює як найманий працівник за трудовим договором. Вказані обставини підтверджуються загальнодоступними даними ЄДР та доданими до позову документами (наказ Міністерства юстиції України).

Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічні норми містить стаття 8 Закону України "Про судовий збір".

Тобто, саме майновий стан є вирішальним фактором для прийняття судом рішення про відстрочення сплати судових витрат, у даному випадку судового збору. При цьому для визначення майнового стану позивача, ним повинні бути надані докази, на підставі яких суд матиме змогу прийняти відповідне рішення.

Оцінюючи фінансове становище особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, суди повинні встановлювати наявність у такої особи реального д о х о д у (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового становища (п. 44 рішення ЄСПЛ від 26 липня 2005 року у справі “Kniat v. Poland”; пункти 63– 64 рішення ЄСПЛ від 26 липня 2005 року у справі “Jedamski and Jedamska v. Poland”).

В той же час, жодних доказів на підтвердження свого майнового стану та неможливості сплати судового збору позивач не надав.

Посилання позивача на загальнодоступні дані ЄДР та на наказ Міністерства юстиції України від 30.01.2018 №258/5 щодо анулювання свідоцтв про право на здійснення арбітражного керуючого, в т.ч. позивача, не є тими доказами, що підтверджують реальне фінансове становище позивача. Крім того, належного обґрунтування поданого клопотання про відстрочення сплати судового збору також позивачем не наведено, зокрема, не вказано, які саме загальнодоступні реєстри мають підтвердити реальне фінансове становище позивача, за наслідками розгляду яких суд вирішить питання про відстрочення сплати судового збору. Також посилання на вищевказаний наказ Міністерства юстиції України не підтверджує того факту, що позивач з 2018 року не працює, та відповідно не отримує доходу.

Відсутність відповідних доказів фактичного доходу та його розміру унеможливлює задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру з ціною позову в 10905,18грн.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, статтею 7 Закону України "Про державний бюджет на 2021 рік" від 15.12.2020 №1082-IX у 2021 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2021 року становить 2270 гривень.

Тобто, виходячи з ціни позову в 10905,18грн. позивачем має бути сплачено 908,00грн. судового збору за подання даного позову до суду або ж надано документ, який підтверджує підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону, з наданням відповідних доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 132, 133, 160, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у Сумській області про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені позивачем протягом 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду документ, який підтверджує підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону з наданням відповідних доказів або ж оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 908,00грн., який необхідно перерахувати за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970404

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA878999980313151206084018540

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України; Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Сумський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя І.Г. Шевченко