
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 жовтня 2021 року м. Київ № 320/12572/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Товариства з обмеженою відповідальністю «Зараз-5» до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області про визнання протиправною та скасування постанови,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Зараз-5» звернулось до суду з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати винесену відповідачем постанову № 128 від 06.09.2021 про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів».
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам, передбаченим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на таке.
Пунктом 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Частиною четвертою статті 161 Кодексу передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З доданих до позову матеріалів не виявлено доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: копії акта № 10-05.3/000065 від 10.03.2021; протоколу про адміністративне правопорушення № 10-05.3/000029 від 11.03.2021; копій всіх поданих на вимогу уповноваженої особи відповідача при проведенні перевірки позивача документів та затребуваної інформації; копії звернення (скарги) гр. ОСОБА_1 , яке стало підставою для проведення перевірки; договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного з ОСОБА_1 ; колективного звернення співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , яке стало підставою для проведення перевірки; копії рахунків на сплату комунальних послуг зі споживачем ОСОБА_1 ; обґрунтування, яку обставину підтверджує договір № 15 про надання послуг з управління багатоквартирним будинком від 29.12.2020 укладений з гр. ОСОБА_2 , у той час як перевірка ініційована на підставі звернення гр. ОСОБА_1 та відповідного колективного звернення.
Щодо заявлених позивачем у позові клопотань про витребування доказів та про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, суд виходить з такого.
В силу вимог статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
У той же час, загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені статтею 167 цього Кодексу, і мають відповідати їй.
Разом з тим, в силу вимог статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Стаття 160 Кодексу регулює вимоги до позовної заява, яка має відповідати положенням цієї статті, та в якій не міститься жодного положення щодо того, що в позовній заяві окрім викладу вимог щодо предмета спору та їх обґрунтування, можливо заявляти будь-які клопотання тощо.
У той же час, положеннями частини п`ятої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
Позивачем вищевказані вимоги процесуального закону залишені поза увагою.
Крім того в позовній заяві не зазначено власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального закону.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду:
- позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог статей 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України (у кількості примірників, відповідно до кількості учасників справи та один для суду), із зазначенням обґрунтування, яку обставину підтверджує договір № 15 про надання послуг з управління багатоквартирним будинком від 29.12.2020 укладений з гр. ОСОБА_2 , у той час як перевірка ініційована на підставі звернення гр. ОСОБА_1 та відповідного колективного звернення; зазначення повного перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви з урахуванням усунутих недоліків, а також із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- належним чином завірених у придатному для читання вигляді копій доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (у кількості примірників, відповідно до кількості учасників справи та один для суду), зокрема, але не виключно: колективного звернення співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , яке стало підставою для проведення перевірки; звернення (скарги) гр. ОСОБА_1 , яке стало підставою для проведення перевірки; акта № 10-05.3/000065 від 10.03.2021; протоколу про адміністративне правопорушення № 10-05.3/000029 від 11.03.2021; копій всіх поданих на вимогу уповноваженої особи відповідача при проведенні перевірки позивача документів та затребуваної інформації; договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного з ОСОБА_1 ; рахунків на сплату комунальних послуг зі споживачем ОСОБА_1 ;
- доказів того, що позивач вживав заходів для отримання матеріалів проведеної позапланової перевірки за направленням від 09.03.2021 № 799 і йому було відмовлено в їх наданні або надати копії усіх таких матеріалів у кількості примірників відповідно до кількості учасників справи та один для суду, які мають бути засвідчені у відповідності до вимог чинного законодавства;
- у разі необхідності, відповідних клопотань (заяв), оформлених з додержанням вимог процесуального закону;
- власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Зараз-5» до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області про визнання протиправною та скасування постанови залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позов.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Шевченко А.В.