
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2021 рокуСправа № 160/12862/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 29.07.2021 засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла направлена 27.07.2021 позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС України в Дніпропетровській області про:
- визнання протиправними дій Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області щодо застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій згідно рішення про застосування фінансових санкцій від 14.06.2021 №000120/04-36-09-03/ НОМЕР_1 ;
- визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 14.06.2021 № 000120/04-36-09-03/ НОМЕР_1 , яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн.
2. До позовної заяви позивачем долучено квитанцію від 26.07.2021 № 33574953 про сплату судового збору у розмірі 908 грн.
3. Ухвалою суду від 03.08.2021 позовну заяву залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків.
4. 13.08.2021 засобами поштового зв`язку до суду надійшла заява позивача про усунення недоліків на виконання ухвали від 03.08.2021, до якої долучена квитанція від 09.08.2021 № 33803292 про сплату судового збору у розмірі 2270 грн.
5. Ухвалою суду від 18.08.2021 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті спору, витребувано докази у відповідача.
6. 14.09.2021 від відповідача надійшов відзив на позов з витребуваними судом документами та докази направлення відзиву на адресу позивача.
7. 21.09.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив з доказами направлення на адресу відповідача.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
8. Під час проведення фактичної перевірки у позивача була в наявності діюча ліцензія «на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом)» на зазначене місце торгівлі терміном дії з 26.01.2021 по 26.01.2022. Вищезазначена ліцензія надає право суб`єкту господарювання здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв за визначеним місцем торгівлі, оскільки законодавство не розділяє торгівлю слабоалкогольними напоями, пивом і міцним алкоголем- всі вони входять в одну ліцензію.
9. 21.05.2021 під час проведення перевірки співробітниками ГУ ДПС у Дніпропетровській області не було пред`явлено або надіслано направлення відповідно до вимог пункту 81.1 ПК України, не складався акт про відмову від підпису у направленні. Крім того, співробітниками ДПС були порушені норми ПК України щодо вручення позивачу копії акту.
10. Відповідачем застосовані штрафні санкції у формі рішення про застосування штрафних санкцій, яке за своєю формою не відповідає податковому повідомленню-рішенню.
11. Посилання відповідача на заборону торгівлі алкогольними напоями у місці торгівлі площею менше 20 кв.м не мають відношення до справи, оскільки Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів» не передбачені фінансові санкції за торгівлю у приміщеннях площею менше 20 кв.м.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
12. Відповідач проти позову заперечив, зазначивши, що під час проведення фактичної перевірки позивачем було реалізовано слабоалкогольний напій без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі зазначених напоїв, що є порушенням статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів».
13. Посилання позивача на непред`явлення направлень на проведення перевірки не відповідає дійсності та спростовується наданими до відзиву документами, які містять підпис ФОП ОСОБА_1 .
14. Суб`єкт господарювання, який отримав ліцензію на продаж пива на місці торгівлі площею менше 20 кв.м, не має права здійснювати продаж інших алкогольних напоїв у такому місці торгівлі.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
15. 21.01.2021 фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 подана заява на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тільки пивом): торгівельна площа 14 квадратних метрів, адреса місця торгівлі: АДРЕСА_1 , тип об`єкта торгівлі: кіоск в складі ТЗК «Кінотеатр Юність». Заява зареєстрована ГУ ДПС у Дніпропетровській області за № 2058/АП від 21.01.2021.
16. Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) зареєстрована ГУ ДПС у Дніпропетровській області 20.01.2021 за № 04860312202100015, термін дії з 26.01.2021 до 26.01.2021 на право роздрібної торгівлі слабоалкогольними напоями (пивом).
17. 21.05.2021 ГУ ДПС у Дніпропетровській області, керуючись статтями 19-1, 20, підпунктом 75.1.3 пункту 75.1 статті 75, на підставі підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України, прийнято наказ № 2164-п «Про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 )», яким вирішено:
- провести фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП ( НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , кіоск у складі ТЗК «Кінотеатр Юність» з питань дотримання законодавства у сфері обігу підакцизних товарів;
- перевірку розпочати з 21.05.2021, тривалість не більше 10 діб; період діяльності, який буде перевірятися: згідно зі статтею102 ПК України
18. 21.05.2021 ФОП ОСОБА_1 були пред`явлені під підпис направлення на проведення перевірки від 21.05.2021 № 2458 та № 2457, а також вручено під підпис копію наказу № 2164-п від 21.05.2021.
19. Перевірка проведена з 21.05.2021 по 21.05.2021 в присутності ФОП ОСОБА_1 .
20. За результатами перевірки 21.05.2021 складено акт фактичної перевірки на бланку № 000805 , який зареєстрований ГУ ДПС у Дніпропетровській області за № 1558/04-36-09-03/ НОМЕР_1 .
21. Висновками акта встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 статті 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів».
22. Під час проведення перевірки 21.05.2021 ФОП ОСОБА_1 реалізовано пляшку слабоалкогольного сильногазованого напою «Бренді Кола» об`ємом 0,33 л, 8,0% об. за ціною 25 грн та пачку цигарок «Kent Nano» за ціною 61,50 грн.
23. Перевіркою також встановлено, що згідно із контрольними стрічками, які створені в електронній формі через РРО Mini - Т400МЕ, фіскальний номер 3000762513, заводський номер ПБ101446739 ФОП ОСОБА_1 реалізовано алкогольні напої:
- 15.02.2021 була реалізована пляшка слабоалкогольного напою «Кінгз Брідж в асорт. ж/б», 0,5 л за ціною 31 грн, чек продажу № 1357;
- 20.02.2021 була реалізована пляшка слабоалкогольного напою «Кінгз Брідж в асорт. ж/б», 0,5 л за ціною 31 грн, чек продажу № 1383.
24. До акта перевірки додані:
- денний звіт РРО від 21.05.2021 о 10:49 год;
- товарний чек б/н від 21.05.2021;
- пояснення ФОП ОСОБА_1 ;
- контрольні стрічки, які створені в електронній формі;
- фотокопії торгівельного об`єкту та реалізованої пачки цигарок та слабоалкогольного напою.
25. ФОП ОСОБА_1 від отримання екземпляру акта перевірки відмовилась, у зв`язку з чим перевіряючими було складено акт відмови від підпису № 471/04-36-09-03/ НОМЕР_1 від 21.05.2021.
26. Акт фактичної перевірки № 1558/04-36-09-03/ НОМЕР_1 від 21.05.2021 було направлено на адресу ФОП ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку 24.05.2021 року та отримано 29.05.2021.
27. 14.06.2021 ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнято оскаржуване рішення № 000120/04-36-09-03/ НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій у розмірі 17000 грн за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
28. Податковий контроль це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (пункт 61.1 статті 61 ПК України).
29. Відповідно до підпункту 20.1.14 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
30. Згідно із підпунктом 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника.
31. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
32. Порядок проведення фактичної перевірки врегульований статтею 80 ПК України.
33. Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) (пункт 80.1 статті 80 ПК України).
34. Відповідно до пункту 80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:
- 80.2.1. у разі коли за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів;
- 80.2.2. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів;
- 80.2.3. письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування;
- 80.2.4. неподання суб`єктом господарювання в установлений законом строк обов`язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;
- 80.2.5. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
- 80.2.6. у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3;
- 80.2.7. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.
35. Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок визначені статтею 81 ПК України.
36. Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів (пункт 81.1. статті 81 ПК України):
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
- службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
37. Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, забезпечення його високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом та пального на території України врегульовані Законом України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481/95-ВР), а також Податковим кодексом України.
38. Згідно з визначеннями, закріпленими у статті 1 Закону № 481:
- алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об`ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об`ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД;
- слабоалкогольні напої - алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5 відсотка об`ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 куб. см, виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю;
- роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб`єктах господарювання громадського харчування.
- місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
39. Відповідно до положень статті 15 Закону № 481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
40. Суб`єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями.
41. Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.
42. Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.
43. У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
44. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
45. Відповідно до абзацу п`ятого частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР до суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зокрема роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом), - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн.
ОЦІНКА СУДУ
46. Надаючи оцінку доводам відповідача щодо відсутності у позивача ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями суд виходить з наступного.
47. З аналізу вищенаведених норм законодавства вбачається, що чинним законодавством передбачено два види ліцензій на роздрібну торгівлю:
1) ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, отримавши яку суб`єкти господарювання мають право здійснювати роздрібну торгівлю будь якими алкогольними напоями, у тому числі сидром та перрі (без додання спирту), за умови що торгівельна площа місця торгівлі не менше 20 кв. метрів. Проте, для роздрібної торгівлі пивом - без обмеження площі. При цьому, плата за таку ліцензію становить 8000 грн та 500 грн на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі в залежності від територіального розташування місця торгівлі.
2) ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту). Плата за таку ліцензію становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.
48. Таким чином, з наведеного вбачається, що чинним законодавством не передбачено отримання окремих ліцензій на роздрібну торгівлю пивом та іншими алкогольними напоями. Вказане підтверджується також і тим, що відповідно до наведених вище норм законодавства не передбачається зазначення окремого виду алкогольних напоїв (або окремої товарної позиції), зокрема, пива, у заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Крім того, законодавцем не передбачено окремого розміру плати за отримання ліцензії на роздрібний продаж виключно пива.
49. Документом, що надає суб`єкту господарювання право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв за визначеним місцем торгівлі, у тому числі пивом або виключно пивом, є ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
50. У постанові Верховного Суду від 15.07.2021 у справі № 826/6889/16 касаційний суд сформував правовий висновок, що чинним законодавством не передбачено отримання окремих ліцензій на роздрібну торгівлю слабоалкогольними напоями та іншими алкогольними напоями. Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями є документом, що надає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв за визначеним місцем торгівлі. Законодавство не розділяє торгівлю слабоалкогольними напоями і міцним алкоголем - всі вони входять в одну ліцензію.
51. Таким чином, суд дійшов висновку про безпідставність нарахування позивачу штрафної санкції у розмірі 17000 грн за роздрібну торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії. Склад правопорушення, визначений абзацом сьомим частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР, у діях позивача відсутній.
52. Щодо посилань відповідача на відсутність у ФОП ОСОБА_1 права здійснювати реалізацію інших алкогольних напоїв, крім пива, у місці торгівлі площею, меншою 20 кв.м, суд зазначає наступне.
53. Встановлення факту реалізації позивачем слабоалкогольних напоїв у місці торгівлі площею 14 кв.м є підставою для розгляду питання щодо можливості застосування до суб`єкта господарювання штрафних санкцій, передбачених частиною першою статті 15-3 Закону № 481/95-ВР, а саме, за торгівлю алкогольними напоями у невизначених для цього місцях торгівлі у розмірі 6800 гривень.
54. Посилання позивача на порушення посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області порядку проведення фактичної перевірки суд вважає безпідставними, адже матеріалами справи підтверджено як факт ознайомлення позивача з направленнями на проведення перевірки, так і факт вручення позивачу під підпис наказу на проведення перевірки.
55. Суд зазначає, що складання контролюючим органом рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не за формою податкового повідомлення-рішення не може бути самостійною та достатньою підставою для визнання протиправним такого рішення за умови, якщо суб`єкт господарювання вчинив порушення вимог податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган. При розгляді податкових спорів перевага надається змісту документа порівняно з його зовнішньою формою. У такому разі, рішення контролюючого органу про застосування фінансових санкцій за порушення вимог законодавства з регулювання обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, прийняте не за формою, передбаченою для податкових повідомлень-рішень, варто розцінювати як податкове повідомлення-рішення з окремими дефектами, які не змінюють суті спірного рішення.
56. Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 20.09.2019 у справі № 818/597/16.
57. Надаючи оцінку позовній вимозі ФОП ОСОБА_1 щодо визнання протиправними дій ГУ ДПС у Дніпропетровській області щодо застосування фінансових санкцій згідно із рішенням № 000120/04-36-09-03/ НОМЕР_1 від 14.06.2021, суд не вбачає підстав для їх задоволення, оскільки такі дії є складовими прийняття оскаржуваного рішення та не підлягають окремому оскарженню, не створюють самостійних правових наслідків.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
58. З системного аналізу матеріалів справи, суд дійшов висновку про протиправність застосування до позивача штрафу, визначеного оскаржуваним рішенням, що є підставою для його скасування та часткового задоволення позовних вимог із присудженням на користь позивача понесених витрат на сплату судового збору у розмірі 908 грн, який сплачено згідно з квитанцією від 26.07.2021 № 33574953.
59. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
60. Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_2 ) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ЄДРПОУ ВП 44118658; вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005) про визнання протиправними дій та скасування рішення - задовольнити частково.
61. Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій від 14.06.2021 № 000120/04-36-09-03/ НОМЕР_1 , прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській.
62. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
63. Стягнути на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області судові витрати на сплату судового збору у розмірі 908 грн.
64. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.
Суддя І.О. Верба