
Справа № 132/2222/21
3/132/1308/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.09.2021 м.Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Ставнійчук С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , РНОКПП невідомий,за ч.1 ст.187 КУпАП, ч.1 ст.187 КУпАП та ч.1 ст.187 КУпАП.
встановила:
ОСОБА_1 будучи особою, відносно якого ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 04.06.2021 р. було встановлено адміністративний нагляд та встановлені такі обмежувальні дії: заборону виходити з будинку (квартири) з 21:00 години до 05:00 години наступного дня за обраним ним місцем проживання ОСОБА_1 ; заборону відвідувати місця торгівлі, де спиртні напої реалізовуються на розлив (кафе, бари, ресторани, дискотеки, їдальні); заборонити виїзд за межі за межі району (міста) обраного місця проживання по будь-яким причинам без дозволу керівництва РВП ГУНП (території обслуговування); з`являтись на відмітку до ВП ГУНП першу та останню суботу щомісяця з 09:00 до 11:00 годин, та реєструватися у відповідному журналі, звільнившись з місць позбавлення волі 15.06.2021 будучи зобов`язаним прибути і зареєструватися у ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області не пізніше 18.06.2021 , лише 07.07.2021 прибув та став на облік, чим порушив правила адміністративного нагляду, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
Він же, 27.08.2021 року о 22 год 03 хв під час перевірки був відсутній за місцем свого фактичного проживання АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
Він же, 28.08.2021 року в період часу з 09 год 00 хв по 11 год 00 хв не з`явився на відмітку у відділення поліції, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані по ч.1 ст.187 КУпАП, як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
ОСОБА_1 проти обставин викладених у протоколах не заперечував, вину визнав, щиро розкаявся, пояснив що неправильно зрозумів працівників ДУ "Стрижавська ВК №81" щодо порядку постановки на облік, а також з 27.08.2021 з 14 год по 28.08.2021 20 год за місцем проживання АДРЕСА_2 був відсутній і не з`явився на відмітку у відідлення поліції, бо поїхав до матері в с. Голубівка Хмільницького району копати картоплю, не повідомивши працівників поліції належним чином про це. Зобов`язався не допускати подібних правопорушень у майбутньому, запевнив, що став на шлях виправлення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП, що підтверджується: протоколами про вчинення адміністративного правопорушення Серії ВАБ №447742 від 30.08.2021 року, Серії ВАБ № 447743 від 30.08.2021 року та Серії АПР 537525 від 07.07.2021 року, рапортами працівників поліції; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією ухвали Вінницького районного суду Вінницької області від 04.06.2021 року у справі №128/1527/21 про встановлення адміністративного нагляду, овідкою про оголошення особі, яка звільняється з місць позбавлення волі, постанови судді про встановлення адміністративного нагляду
Диспозиція ч.1 ст. 187 КУпАП передбачає, що особа підлягає адміністративній відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Адміністративний нагляд - це система тимчасових, примусових, профілактичних заходів спостереження і контролю, що встановлюються: а) на підставі Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 1 грудня 1994 р. (ВВРУ.-1994.-№ 52.-Ст. 455); б) ухвалою суду; в) щодо окремих осіб, звільнених із місць позбавлення волі; г) з метою запобігання вчиненню злочинів і здійснення виховного впливу.
Об`єктивна сторона адміністративного правопорушення характеризується дією або бездіяльністю, які полягають в одній із таких форм поведінки особи, визначених ч.1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до п."в" ч.9 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" обов`язком піднаглядного є "повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах.
ОСОБА_1 були відомі умови адміністративного нагляду, встановлені щодо нього, однак він свідомо їх проігнорував.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан.
При призначенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП, коли особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, в даному випадку в межах санкції передбаченої ч. 1 ст.187 КУпАП у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість та достатність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімуму доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) гривню.
Крім цього, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», із ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 187, 221, 283-284, 287, 294 КУпАП,
постановила:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених за ч.1 ст.187 КУпАП, ч.1 ст.187 КУпАП, ч.1 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі (трьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) гривню на рахунок (IBAN) UA978999980313060106000002776, отримувач: ГУК у Він.обл./м.Калинівка/21081100, код ЄДРПОУ 37979858, Казначейство України (ЕАП).
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. на номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Казначейство України (ЕАП).
Згідно із ч. 1ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАПу разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Калинівський районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Ставнійчук