Рішення № 10022149, 11.06.2010, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
11.06.2010
Номер справи
36/141-11/113
Номер документу
10022149
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 36/141-11/11311.06.10 За позовомПрокурора Таращанського району Київської області в інтересах держави в особі Таращанської міської ради

до

про Закритого акціонерного товариства "А.Е.С. Київобленерго"

стягнення коштів за використання земельної ділянки

Суддя Смирнова Ю.М.

Представники:

від прокуратури

від позивача

від відповідача не зявились

Войцеховський П.В. - представник

Дзюба О.О. - представник ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Прокурора Таращанського району Київської області в інтересах держави в особі Таращанської міської ради про стягнення з Закритого акціонерного товариства “А.Е.С. Київобленерго” 37197,04 грн. втрат міського бюджету від несплати відповідачем орендної плати за використання земельних ділянок в м. Тараща, розташованих по вул. Богдана Хмельницького, 219 (площа земельної ділянки 0,9 га) та по вул. Видна, 68 (площа земельної ділянки 2,33 га).

Рішенням Господарського суду міста Києва від 01.07.2009 у справі № 36/141, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.09.2009, позов задоволено повністю.

Постановою Вищого господарського суду України від 18.01.2010 рішення Господарського суду міста Києва від 01.07.2009 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.09.2009 у справі № 36/141 скасовано, а справу передано на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.

За резолюцією керівництва Господарського суду міста Києва справу № 36/141 передано на новий розгляд судді Смирновій Ю.М.

Під час нового розгляду справі присвоєно номер № 36/141-11/113.

В ході нового розгляду справи позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі. В їх обґрунтування зазначив, що в порушення положень Закону України "Про плату за землю" відповідач за використання вищевказаних земельних ділянок сплачує земельний податок, а не орендну плату за землю, внаслідок чого міським бюджетом недоотримано доходу в розмірі 37197,04 грн. Позивач також вказує, що у податкових розрахунках земельного податку відповідач застосовує грошову оцінку землі у меншому розмірі, ніж затверджено рішенням Таращанської міської ради від 25.10.2005 №391-24-ІУ, та невірно визначає цільове призначення спірних земельних ділянок, що призводить до заниження земельного податку.

Відповідач проти задоволення позову заперечує посилаючись на те, що відповідач не зобовязаний сплачувати витрати до міського бюджету від несплати орендної плати, оскільки договорів оренди земельних ділянок між ним та Таращанською міською радою не укладалось. Крім того, відповідач вказує на те, що на період проведення інвентаризації та укладання договорів оренди, відповідач сплачував земельний податок на підставі довідок управління земельних ресурсів Таращанського району Київської області, а саме за 2006 рік 10356,97 грн., за 2007 рік 10356,97 грн., за 2008 рік 12055,10, за 2009 13766,74 грн. Також відповідач зазначає, що положення постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 № 284 "Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам", на які посилається позивач, не можуть бути застосовані, оскільки відповідач використовує земельні ділянки на законних підставах, сплачує земельний податок своєчасно.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, господарський суд

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Обєктом плати за землю є земельна ділянка.

Статтею 2 Закону України "Про плату за землю" встановлено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про плату за землю" обєктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Субєктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку та право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.

Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.

У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.

Відповідно до ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Відповідно до п. 5 ст. 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Відповідно до пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями, крім земель, переданих у приватну власність, в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Згідно з п. 34 ч. 1 с. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішення відповідно до Закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією пленарних засідань сільських, селищних, міських рад.

Таким чином, власником земель комунальної власності у м. Тараща, в тому числі і спірних земельних ділянок, є територіальна громада м. Тараща в особі Таращанської міської ради.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про плату за землю" ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.

Згідно з положеннями ст. 21 Закону України "Про оренду землі" річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю", для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Рішенням Таращанської міської ради від 25.10.2005 № 391-24-ІУ "Про затвердження технічної документації по грошовій оцінці земель міста Тараща" було затверджено грошову оцінку земель міста Тараща, розроблену Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто”, та встановлено грошову оцінку земель різного функціонального призначення у розрізі економіко-планувальних зон та за функцією використання.

Також рішенням Таращанської міської ради від 25.10.2005 № 395-24-ІУ "Про встановлення ставок орендної плати на землю відповідно до грошової оцінки земель міста Тараща" було встановлено відсоток від грошової оцінки земель орендної плати за земельні ділянки по категоріям земель за функцією використання відповідно до Закону України "Про оренду землі". Так, для земель інших галузей виробництва ставка орендної плати від нормативної грошової оцінки земель міста було встановлено в розмірі 1,0 %.

Рішенням Таращанської міської ради від 22.01.2008 № 161-14-У "Про встановлення ставок орендної плати на землю міста Тараща" було встановлено відсоток від грошової оцінки земель орендної плати за земельні ділянки по категоріям земель за функцією використання відповідно до Закону України "Про оренду землі" та Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Для земель інших галузей виробництва ставка орендної плати від нормативної грошової оцінки земель міста було встановлено в розмірі 3,0%.

Судом встановлено, що в місті Тараща по вул. Богдана Хмельницького, 219 розташований цілісний майновий комплекс нежитлових будівель Закритого акціонерного товариства "А.Е.С. Київобленерго", який займає земельну ділянку площею 0,90 га.

Відповідно до листа управління земельних ресурсів у Таращанському районі Київської області від 26.01.2009 № 68 за Таращанським РЕМ рахується земельна ділянка площею 0,90 га.

Відповідно до Українського класифікатора цільового використання земель, затвердженого Держкомземом України 24.04.1998 з наступними змінами (код 1.11.3), землі, на яких розташована нежитлова будівля та споруди по вул. Б.Хмельницького, 219, належать до земель інших галузей виробництва.

Крім того, в м. Тараща по вул. Видній, 68 розташований комплекс нежитлових будівель, який перебуває у власності Закритого акціонерного товариства "А.Е.С. Київобленерго" та займає земельну ділянку площею 2,333 га.

Відповідно до інформаційної довідки Комунального підприємства Київської обласної ради "Білоцерківське міжміське бюро технічної інвентаризації" власником комплексу нежитлових будівель, розташованих в м. Тараща по вул. Видній, 68, є Закрите акціонерне товариство "А.Е.С. Київобленерго".

Відповідно до акта № А4083/77 від 19.11.2008 перевірки дотримання вимог земельного законодавства, проведеної управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Київській області Держземінспекції України, Закрите акціонерне товариство "А.Е.С. Київобленерго" використовує земельну ділянку орієнтовною площею 2,33 га в м. Тараща по вул. Видна, 68. На дату перевірки правовстановлюючі документи, передбачені ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, на використання зазначеної земельної ділянки відсутні.

Судом встановлено, що за адресою Київська область, м. Тараща, вул. Видна, 137 розташовано комплекс нежитлових приміщень який включає в себе: приміщення контори, адміністративне приміщення, склад мазуту, ремонтну майстерню, контрольно - пропускний пункт, склад паливо - мастильних матеріалів, водогрійку.

Вищезазначене майно належить ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" на підставі договору купівлі продажу нежитлових приміщень від 12.12.2000.

Відповідач пояснив, що під адресами вул. Видна, 68 та Видна, 137 розташовано комплекс нежитлових приміщень, які належать ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго", тобто йдеться про одну і ту саму земельну ділянку. На сьогодні адреса "м. Тараща вул. Видна, 68" фігурує переважно на мапах місцевої архітектури, а за фактом використовується адреса: вул. Видна, 137 (згідно з умовами договору купівлі-продажу нежитлових приміщень від 12.12.2000).

За адресою: Київська область, м. Тараща, вул. Б.Хмельницького, 219 розташовано комплекс нежитлових приміщень (база районного підрозділу), яка зокрема включає в себе: сарай господарський, диспетчерський пункт, склад, котельню, гараж, шахтний дворовий колодязь. Вищезазначене майно наявне в переліку нерухомого майна, що увійшло до Статутного фонду ЗАТ "А.Е.С Київобленерго" під час його корпоратизації станом на 01.07.1995. Відповідно до рішення загальних зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства "А.Е.С. Київобленерго" (п. 9 Протоколу загальних зборів акціонерів від 19.06.2006 р.) було ліквідовано всю філіальну мережу ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго"- відокремлені підрозділи ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" та надано їм статус структурних (не відокремлених відособлених) підрозділів ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго". Відповідно до Українського класифікатора цільового використання земель (УКЦВЗ), затвердженого в Держкомземі України 24.04.1998 з наступними змінами (код 1.11.3), землі, на яких розташована нежитлова будівля та споруди по вул. Видна, 68, належать до земель інших галузей виробництва. Згідно з п. "д" ч.3 ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки може вимагати усунення будь яких порушень його права на землю, в т.ч. відшкодування збитків.

Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам, згідно ч. 2 ст. 157 Земельного кодексу України, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 № 284 "Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам" розмір збитків визначається комісіями, створеними Київською та Севастопольськими міськими, районними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад. Результати комісій оформляються відповідно актами, що затверджуються органами, які створили комісії.

Розпорядженням голови Таращанської районної державної адміністрації від 22.12.2008 № 555, відповідно до п. 2 Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 № 284, було створено комісію для визначення розміру збитків, заподіяних Таращанській міській раді внаслідок неправомірного використання земельних ділянок в м. Тараща Закритим акціонерним товариством "А.Е.С. Київобленерго".

Відповідно до акта визначення розміру збитків, затвердженого розпорядженням голови Таращанської районної державної адміністрації від 29.12.2008 № 56-01, загальна сума втрат до міського бюджету від несплати орендної плати за 2006-2008 роки за земельні ділянки, якими користується відповідач, становить 55859,55 грн.

Відповідно до грошової оцінки землі в місті Тараща базова вартість одного квадратного метра землі земельної ділянки по вул. Видна, 68 становить 36,61 грн., а по вул. Б.Хмельницького, 219 33,68 грн.

Статтею 120 Земельного кодексу України та ст. 377 Цивільного кодексу України передбачено, що правочини, які тягнуть перехід права власності на обєкт нерухомості, одночасно є підставою для переходу права на землю. При цьому оформлення такого права здійснюється у встановленому законом порядку.

Документи, які підтверджують наявність у відповідача права постійного користування або права власності на спірні земельні ділянки, на яких розташована належна відповідачу нерухомість, у відповідача відсутні. Договори оренди зазначених земельних ділянок з Таращанською міською радою відповідач не укладав.

Відповідно до інформації управління земельних ресурсів в Таращанському районі у місті Тараща за ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" землі не рахуються.

Проте, учасники спору не заперечують, що відповідач фактично користується земельними ділянками по вул. Б.Хмельницького, 219, та по вул. Видній, 68 (137).

За спірні земельні ділянки відповідач сплачує земельний податок.

Так, в матеріалах справи є податковий розрахунок земельного податку на 2006 рік, який подавався відповідачем до органів податкової інспекції, відповідно до якого розмір земельного податку на 2006 рік за землі, які находяться в м. Тараща, відповідачем визначений у розмірі 10356,97 грн. Відповідачем платіжним дорученням від 17.02.2006 № 3332 сплачено на рахунок місцевого бюджету м. Тараща 10356,97 грн. з призначенням платежу земельний податок за 2006 рік. Як вбачається з додатків №1 та № 4 до розрахунку земельного податку на 2006 рік, земельний податок сплачувався за земельні ділянки, розташовані в м. Тараща, а саме КТПЗТП- 985,0 кв.м., ПЛ-10кВ-2311,0 кв.м, ПС-110/35/10 -8000,0 кв.м., База РЕМ -27000,0 кв.м., База РЕМ -6000,00 кв.м., енергонагляд -300,0 кв.м, ПС-35/10 -2000,0 кв.м.

Спірні земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видна, 68 (137) були відображені відповідачем в розрахунку як База РЕМ-27000,00 кв.м. та База РЕМ -6000,00 грн. За розрахунком позивача розмір земельної ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 становить 9000,0 кв.м., а по вул. Видна, 68 (137) становить 23300,0кв.м.

Відповідно до додатку № 4 до розрахунку земельного податку на 2006 рік, розмір земельного податку за земельну ділянку по вул. Видна, 68 (137) відповідачем визначений на загальну суму 5850,90 грн., а за земельну ділянку по вул. Б.Хмельницького, 219 на загальну суму 1197,00 грн.

З наведених документів вбачається, що за 2006 рік відповідачем перераховано до місцевого бюджету земельний податок за земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видна, 68 (137) на загальну суму 7047,90 грн.

Таким чином, доводи відповідача про те, що ним було сплачено за 2006 рік земельний податок у розмірі 10356,97 грн. судом приймаються частково, а саме суд погоджується з фактом такого перерахування, проте не погоджується з тим, що вказана сума була перерахована в якості земельного податку саме за земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видній, 68 (137), оскільки такі доводи спростовуються додатком № 4 до розрахунку земельного податку.

Згідно розрахунку земельного податку на 2007 рік, який подавався відповідачем до органів податкової інспекції, розмір земельного податку на 2007 рік за землі, які находяться в м. Тараща, відповідачем визначений у розмірі 10356,97 грн. Відповідачем платіжним дорученням від 06.02.2007 № 8285 сплачено на рахунок місцевого бюджету м. Тараща 10356,97 грн. з призначенням платежу земельний податок за 2007 рік. Як вбачається з додатків №1 та № 4 до розрахунку земельного податку на 2007 рік, земельний податок сплачувався за земельні ділянки, розташовані в м. Тараща, а саме КТПЗТП- 985,0 кв.м., ПЛ-10кВ-2311,0 кв.м, ПС-110/35/10 -8000,0 кв.м., База РЕМ -27000,0 кв.м., База РЕМ -6000,00 кв.м., енергонагляд -300,0 кв.м, ПС-35/10 -2000,0 кв.м.

Спірні земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видній, 68 (137) були відображені відповідачем в розрахунку як База РЕМ-27000,00 кв.м. та База РЕМ -6000,00 грн. За розрахунком позивача, розмір земельної ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 становить 9000,0 кв.м., а по вул. Видна, 68 (137) становить 23300,0кв.м.

Відповідно до додатку № 4 до розрахунку земельного податку на 2007 рік, розмір земельного податку за земельну ділянку по вул. Видна, 68 (137) відповідачем визначений на загальну суму 5850,90 грн., а за земельну ділянку по вул. Б.Хмельницького, 219 - на загальну суму 1197,00 грн.

Таким чином, за 2007 рік відповідачем перераховано до місцевого бюджету земельний податок за земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видній, 68 (137) на загальну суму 7047,90 грн.

Згідно розрахунку земельного податку на 2008 рік, який подавався відповідачем до органів податкової інспекції, розмір земельного податку на 2008 рік за землі, які находяться в м. Тараща, відповідачем визначений у розмірі 12055,10 грн. Відповідачем платіжним дорученням від 14.02.2008 № 2000414786 сплачено на рахунок місцевого бюджету м. Тараща 12055,10 грн. з призначенням платежу земельний податок за 2008 рік. Як вбачається з додатків №1 та № 4 до розрахунку земельного податку на 2008 рік, земельний податок сплачувався за земельні ділянки, розташовані в м. Тараща, а саме КТПЗТП- 985,0 кв.м., ПЛ-10кВ-2311,0 кв.м, ПС-110/35/10 -8000,0 кв.м., База РЕМ -27000,0 кв.м., База РЕМ -6000,00 кв.м., енергонагляд -300,0 кв.м, ПС-35/10 -2000,0 кв.м.

Спірні земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видна, 68 (137) були відображені відповідачем в розрахунку як База РЕМ-27000,00 кв.м. та База РЕМ -6000,00 грн. За розрахунком позивача розмір земельної ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 становить 9000,0 кв.м., а по вул. Видна, 68 (137) становить 23300,0кв.м.

Відповідно до додатку № 4 до розрахунку земельного податку на 2008 рік, розмір земельного податку за земельну ділянку по вул. Видна, 68 (137) відповідачем визначений на загальну суму 5977,80 грн., а за земельну ділянку по вул. Б.Хмельницького, 219 - на загальну суму 1563,00 грн.

Отже, за 2008 рік відповідачем перераховано до місцевого бюджету земельний податок за земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видній, 68 (137) на загальну суму 7540,80 грн.

Таким чином, доводи відповідача про те, що ним було сплачено за 2007 рік земельний податок у розмірі 10356,97 грн., а за 2008 рік було сплачено 12055,10 грн. судом приймаються частково. Суд погоджується з фактом такого перерахування, проте не погоджується з тим, що вказана сума була перерахована в якості земельного податку саме за земельні ділянки по вул. Б.Хмельницького, 219 та по вул. Видна, 68 (137), оскільки такі доводи спростовуються додатком № 4 до розрахунку земельного податку.

За правилами ст. 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Водночас суд відзначає таке. Відповідачем не доведено, що розмір сплаченого податку відповідає положенням Рішення Таращанської міської ради від 25.10.2005 № 391-24-ІУ "Про затвердження технічної документації по грошовій оцінці земель міста Тараща" (яким затверджено грошову оцінку земель міста Тараща), Рішення Таращанської міської ради від 25.10.2005 № 391-24-ІУ "Про затвердження технічної документації по грошовій оцінці земель міста Тараща" та Рішення Таращанської міської ради від 22.01.2008 № 161-14-У "Про встановлення ставок орендної плати на землю міста Тараща".

З наявних в справі податкових розрахунків відповідача вбачається, що обчислюючи розмір земельного податку, відповідач грошової оцінки та функціонального призначення спірних земельних ділянок в розрізі економіко-планувальних зон, затверджених вищевказаними рішеннями позивача, не враховував, наслідком чого була сплата земельного податку у меншому розмірі.

Суд погоджується з доводами позивача і про те, що відповідач має сплачувати орендну плату за спірні земельні ділянки, оскільки земельний податок згідно ч. 2 ст. 2 Закону України "Про плату за землю" сплачують лише власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Однак, як встановлено судом, документи на право власності або право постійного користування на спірні земельні ділянки у відповідача відсутні.

Відповідно до акта комісії визначення розміру збитків, затвердженого розпорядженням голови Таращанської районної державної адміністрації від 29.12.2008 № 56-01, загальна сума втрат до міського бюджету від несплати орендної плати за 2006-2008 роки за земельні ділянки, якими користується відповідач, становить 55859,55 грн.

Таким чином, внаслідок використання ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" земельних ділянок в м. Тараща без укладення договору оренди Таращанська міська рада недоотримала доход в розмірі 37197,04 грн. Це стало можливим через зволікання відповідача щодо належного оформлення права землекористування з моменту отримання у власність майна, що знаходиться на земельних ділянках по вул. Б.Хмельницького, 219, та по вул. Видній, 68 (137).

Розмір збитків обчислений позивачем як різниця між розміром орендної плати за спірні земельні ділянки та земельним податком з урахуванням фактично сплачених сум земельного податку за спірні земельні ділянки та розміру грошової оцінки земель, затвердженої відповідним рішенням міської ради.

Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідачем відсутність його вини у заподіянні позивачу збитків в сумі 37197,04 грн. не доведена.

З огляду на викладене, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача та стягуються з нього в доход Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "А.Е.С. Київобленерго" (04136, м. Київ, вул. Стеценка, 1, ідентифікаційний код 23243188, з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання судового рішення) на користь міського бюджету Таращанської міської ради Київської області (09500, м. Тараща Київської області, вул. Шевченка, 7, ідентифікаційний код 04054955) 37197 (тридцять сім тисяч сто девяносто сім) грн. 04 коп. збитків.

3. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "А.Е.С. Київобленерго" (04136, м. Київ, вул. Стеценка, 1, ідентифікаційний код 23243188, з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання судового рішення) в доход Державного бюджету України 371 (триста сімдесят одну) грн. 97 коп. державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя Ю.М. Смирнова

Дата підписання рішення:16.06.2010