
Справа №760/20554/201 Провадження №3/760/8423/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю секретаря Федоренко Д.В., представника Київської митниці Державної митної служби України Келеберденка В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності гр.України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «СТУГВАС-АВТО» (код ЄДРПОУ 24223408), адреса: Київська обл., м. Васильків, вул. Кармелюка, 30, ІПН:НОМЕР_1,
за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
04.08.2021 р. до Солом`янського районного суду м. Києва від Київської митниці Державної митної служби України надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №1062/10000/21 від 10.06.2021 року, складений відносно гр.України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «СТУГВАС-АВТО», за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України.
Відповідно до протоколу №1062/10000/21 про порушення митних правил від 10.06.2021 року, вбачається, що 10.06.2021 до відділу митного оформлення №1 митного поста «Південний» Київської митниці Держмитслужби (Київська область, Фастівський район, смт. Калинівка, вул. Індустріальна, 5), з метою митного оформлення у митному режимі «експорт» товарів 1-2 «пиломатеріали з клена та вільхи, не стругані, не шліфовані, що не мають торцевих з`єднань», директором підприємства ТОВ «СТУГВАС-АВТО» код ЄДРПОУ 24223408 (08600, Київська область, місто Васильків, вул. Кармелюка, 30) ОСОБА_1 подано в електронному вигляді митну декларацію типу ЕК 10 АА (далі - ЕМД), якій було присвоєно номер UA100480/2021/316261.
Відправник товару: «СТУГВАС-АВТО» код ЄДРПОУ 24223408 (08600, Київська область, місто Васильків, вул. Кармелюка, 30), Україна.
Отримувач товару: "NT Woodproducts b.v." Holland.
Заявлене місце вивезення товару з митної території України - Волинська митниця Держмитслужби, пункт пропуску «Ягодин-Дорогуск».
Перевезення здійснювалось на автомобілі з номером НОМЕР_2/НОМЕР_3.
Товар був заявлений як такий, що передбачає здійснення митного оформлення без заїзду транспортного засобу до зони митного контролю.
Головним державним інспектором відділу митного оформлення №1 митного поста «Південний» Київської митниці Держмитслужби Андросенко Андрієм Васильовичем під час здійснення митного контролю згенеровано ризики СУР щодо проведення часткового митного огляду товарів (відповідно до ст. 320 МКУ, наказу МФУ від 31.07.15 №684, затверджених індикаторів ризику відповідно до листа від 16.06.2020 № 24/24-03/7/54) та фотофіксації.
Під час проведення митного огляду товарів, що знаходились в автомобілі, виявлено незадекларований в митній декларації товар, а саме в митній декларації від 10.06.2021 №UA100480/2021/316261 заявлено товар №2:
пиломатеріали з вільхи, обрізні, не стругані, не шліфовані, що не мають торцеві з`єднання, завтовшки більш як 6мм, розмірами: 31х67х1260мм - 13,818 м3 (5280 дощок) 31х67х420 мм - 2,966 м3 (3400 дощок) Заг.кількість-16,784 м3. Країна виробництва-UA. Виробник: ТОВ "СТУГВАС-АВТО".Торговельна марка відсутня.
Під час перерахунку товару встановлено наступне:
пиломатеріали з вільхи, обрізні, не стругані, не шліфовані, що не мають торцеві з`єднання, завтовшки більш як 6мм, розмірами: 31х67х1260мм - 13,818 м3 (5280 дощок) 31х67х420 мм - 3,041 м3 (3486 дощок) Заг.кількість-16,784 м3. Країна виробництва-UA. Виробник: ТОВ "СТУГВАС-АВТО".Торговельна марка відсутня.
За ЕМД загальна кількість товару №2 становить - 16,784 м3, фактична кількість товару становить 16,859 м3, різниця становить 0,075 м3, в кількості 86 дощок.
За результатами проведеного митного огляду складено акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 10.06.2021 №UA100480/2021/316261, в якому засвідчено виявлений факт.
Згідно до ч. 1 ст. 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 266 Митного кодексу України - декларант зобов`язаний: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу митного органу пред`явити товари, транспорті засоби комерційного значення для митного контролю і митного оформлення; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; у випадках визначених цим Кодексом та Податковим кодексам України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього кодексу; у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.
Згідно із ч. 2 ст. 266 Митного кодексу України - перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.
Частиною 5 ст. 266 Митного кодексу України передбачено, що особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов`язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.
Таким чином, керівником ТОВ «СТУГВАС-АВТО» (код ЄДРПОУ 24223408), громадянином України ОСОБА_1 не заявлені за встановленою формою у ЕМД від 10.06.2021 № UA100480/2020/316261 точні та достовірні відомості про кількість та наявність товарів, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Безпосереді предмети правопорушення, в порядку ст. 511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці Держмитслужби.
Вартість предметів правопорушення визначена у відповідності до висновку СЛЕД Держмитслужби від 29.07.2021 № 1420003301-0577 та становить 477,75 грн.
Представник Київської митниці Державної митної служби України в судовому засіданні вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №1062/10000/21 від 10.06.2021 року доведеними та просив притягнути громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «СТУГВАС-АВТО» до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст. 472 МК України, застосувавши до неї стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з конфіскацією цих товарів, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - ОСОБА_1 проти протоколу про порушення митних справи заперечував. Пояснив, що під час погрузки пиломатеріалів в автомобіль він присутнім не був., та не мав можливості проконтролювати кількість завантаженого матеріалу. В його діях був відсутній умисел щодо не зазначення точних та достовірних відомостей щодо кількості товарів, переміщуваних через митний кордон України. Про різницю в кількості товару він дізнався під час митного оформлення.
Заслухавши пояснення представника митного органу, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Так, у відповідності до вимог ст. 472 МК України адміністративним правопорушенням є недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Об`єкт правопорушення - встановлений Кодексом (гл. 40) порядок декларування товарів,
транспортних засобів, переміщуваних через митний кордон України.
Згідно зі ст. 257 МКУ декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом учинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Об`єктивна сторона зазначеного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, характеризується дією (недостовірне декларування) або ж бездіяльністю (недекларування).
Тобто, це полягає в незаявленні за встановленою письмовою, усною, або будь-якою формою точних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) або заявлення недостовірних відомостей про, зокрема, товари комерційного призначення, що підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, їх митного режиму і інших відомостей для митної мети.
Суб`єктами правопорушення, передбаченого цією статтею, є осудні особи, які досягли 16-річного віку, а також посадові особи підприємств.
При визначенні суб`єкта правопорушення, передбаченого ст. 472, у певних випадках необхідно враховувати, чи була особа наділена правом (на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого власником товарів і транспортних засобів) на здійснення декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також учиняти дії, пов`язані з пред`явленням цих товарів і транспортних засобів митним органам для митного контролю та митного оформлення під час переміщення їх через митний кордон України.
Суб`єктивна сторона - правопорушення може бути вчинене як умисно, так і через необережність.
Для визначення складу правопорушення необхідно враховувати, що товари, транспортні засоби мають бути такими, що підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Правопорушення вважається закінченим із моменту вчинення зазначених у диспозиції статті дій.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Судом встановлено, що 10.06.2021 до відділу митного оформлення №1 митного поста «Південний» Київської митниці Держмитслужби (Київська область, Фастівський район, смт. Калинівка, вул. Індустріальна, 5), з метою митного оформлення у митному режимі «експорт» товарів 1-2 «пиломатеріали з клена та вільхи, не стругані, не шліфовані, що не мають торцевих з`єднань», директором підприємства ТОВ «СТУГВАС-АВТО» код ЄДРПОУ 24223408 (08600, Київська область, місто Васильків, вул. Кармелюка, 30) ОСОБА_1 подано в електронному вигляді митну декларацію типу ЕК 10 АА (далі - ЕМД), якій було присвоєно номер UA100480/2021/316261.
Відправник товару: «СТУГВАС-АВТО» код ЄДРПОУ 24223408 (08600, Київська область, місто Васильків, вул. Кармелюка, 30), Україна.
Отримувач товару: "NT Woodproducts b.v." Holland.
Під час перерахунку товару встановлено наступне:
пиломатеріали з вільхи, обрізні, не стругані, не шліфовані, що не мають торцеві з`єднання, завтовшки більш як 6мм, розмірами: 31х67х1260мм - 13,818 м3 (5280 дощок) 31х67х420 мм - 3,041 м3 (3486 дощок) Заг.кількість-16,784 м3. Країна виробництва-UA. Виробник: ТОВ "СТУГВАС-АВТО".Торговельна марка відсутня.
За ЕМД загальна кількість товару №2 становить - 16,784 м3, фактична кількість товару становить 16,859 м3, різниця становить 0,075 м3, в кількості 86 дощок.
За результатами проведеного митного огляду складено акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 10.06.2021 №UA100480/2021/316261, в якому засвідчено виявлений факт.
Вартість предметів правопорушення згідно висновку СЛЕД Держмитслужби від 29.07.2021 № 1420003301-0577 та становить 477,75 грн.
Відповідно до ст. 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України:
1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом;
2) товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених статтею 376 та частиною другою статті 378 цього Кодексу);
3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 235 МК України регламентується заборона щодо переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території (п. 1 ч. 1), відправлених з порушенням митних правил (п. 2 ч. 1) та товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (п. 3 ч. 1).
Статтею 236 МК України регламентовано здійснення декларантом письмового декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.
Згідно з ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до п.п. 8.5.а, 8.5.б, 8.5.г, 8.6.а, 8.6.в ст. 257 МК України декларант зобов`язаний вносити до митної декларації відомості про товари, його найменування, торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, а також код товару згідно зУКТЗЕД, ставки податків, суми митних платежів.
Згідно ст. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату.
Згідно з п. 8 ст. 264 МК України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Відповідно до п. 2 ст. 266 МК України перед подачею митної декларації з метою перевірки відповідності товару опису, зазначеному у товаросупровідних документах, декларант має право з дозволу митного органу здійснювати фізичний огляд товарів.
Згідно з п. 6 Постанови від 03.06.2005 р. № 8 Пленуму Верховного Суду України (зі змінами), «судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів».
При цьому, згідно з абз. 4 цього пункту Постанови, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності».
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Таким чином, наявними в матеріалах справи доказами підтверджується факт того, що громадянин України ОСОБА_1 вчинив дії, які призвели до переміщення товарів через митний кордон України, не заявивши за встановленою формою точні та достовірні відомості про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню.
Так, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина гр. України ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №1062/10000/21 від 10.06.2021року, а також доказами, долученими до матеріалів справи представником Київської митниці, які досліджені судом у судовому засіданні, та іншими документами в їх сукупності.
Згідно зі ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об`єктивного дослідження доказів та з`ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінюючи в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, у зв`язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил передбаченого ст. 472 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.
З огляду на наведене, в діях громадянина України ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке, передбачена ст. 472 МК України.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до санкції ст. 472 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Відповідно до митного законодавства України, товари та інші предмети, які заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством або є предметами контрабанди чи порушення митних правил, вилучаються підрозділом митного органу в установленому порядку.
Загальна вартість предметів порушення митних правил становить 477,75 грн.
При цьому, будь-яких належних доказів, які б спростували такі дані, якою визначена вартість предметів порушення митних правил, або будь-яких належних доказів про незаконність рішення митних органів суду не надано.
З огляду на викладене, гр. України ОСОБА_1 , слід визнати винним у порушенні митних правил за статтею 472 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з гр. України ОСОБА_1 , підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1,8, 245, 251-252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 458, 465, 467, 472, 487-488,491, 495, 522, 527 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «СТУГВАС-АВТО» (код ЄДРПОУ 24223408), адреса: Київська обл., м. Васильків, вул. Кармелюка, 30, ІПН: НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил у розмірі 477 (чотириста сімдесят сім) гривень 75 копійок.
Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме:
пиломатеріали з вільхи, обрізні, не стругані, не шліфовані, що не мають торцеві з`єднання, завтовшки більш як 6мм, розмірами: 31х67х420 мм - 0,075 м.3 у кількості 86 дощок, що вилучений відповідно до протоколу про порушення митних правил №1062/10000/21 від 10.06.2021 року та зберігаються на складі Київської митниці Держмитслужби за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.
Стягнути з Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «СТУГВАС-АВТО» (код ЄДРПОУ 24223408), адреса: Київська обл., м. Васильків, вул. Кармелюка, 30, ІПН:НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.І. Кушнір