Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 466/3436/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2021 року м. Львів
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП України у Львівській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020141090000011 від 13 травня 2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України
в с т а н о в и в :
06 жовтня 2021 року слідчий СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП України у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, яке погоджено прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020141090000011 від 13 травня 2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що слідчим відділом відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020141090000011 від 13 травня 2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська дорожня служба» (надалі- ТзОВ «Львівська дорожня служба») з 17.04.2018 по даний час відповідно до наказу №4а від 17.04.2018 та протоколу загальних зборів учасників ТзОВ «Львівська дорожня служба» №01/04 від 13.04.2018, згідно з Статутом ТзОВ «Львівська дорожня служба», який посвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_6 20.04.2017 та зареєстровано в реєстрі за № 383, 384, відповідно до якого директор Товариства розпоряджається майном Товариства, у межах наданих йому повноважень; вчиняє правочини, укладає договори, контракти з юридичними та фізичними особами; підписує документи фінансового, матеріального, майнового, цивільно- правового, розрахункового та кредитного характеру, в т.ч. правочини, договори, угоди, зобов`язання, звіти та баланси; приймає на роботу та звільняє працівників Товариства, затверджує штатний розпис, встановлює розміри та систему оплати праці працівників Товариства, затверджує посадові інструкції, видає накази та дає вказівки, що є обов`язковими для всіх працівників, відповідно останній є наділеним організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, будучи таким чином службовою особою, усвідомлюючи свої дії, маючи умисел на заволодіння чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів заволодів коштами місцевого бюджету Львівської міської ради.
Так, 22.03.2019 року ОСОБА_5 на виконання підписаного ним договору №37 б/І підряду на об`єкт: «Будівництво велосипедної доріжки на просп. В.Чорновола (від вул. В.Липинського до вул. Варшавської), вул. Варшавській (від просп. В.Чорновола до вул. Замарстинівської), вул. Замарстинівській (від вул. Варшавської до вул. І.Мазепи) у м. Львові із Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора ТзОВ «Львівська дорожня служба», будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, знаходячись на об`єкті «Будівництво велосипедної доріжки на просп. В.Чорновола (від вул. В.Липинського до вул. Варшавської), вул. Варшавській (від просп. В.Чорновола до вул. Замарстинівської), вул. Замарстинівській (від вул. Варшавської до вул. І.Мазепи) у м. Львові», здійснюючи покладені на нього обов`язки, діючи з корисливих мотивів, незаконно з метою незаконного заволодіння бюджетними коштами Львівської міської ради, протягом травня- грудня 2019 року, умисно, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів коштами місцевого бюджету шляхом підписання актів приймання виконаних будівельних форми Кб-2в № 1/05-19 за травень 2019 року; № 2/06-19 за червень 2019 року; № 3/07-19(1) за липень року; № 3/07-19(2) за липень 2019 року; № 4/08-19(4) за серпень 2019 року; № 5/09-19(5) за вересень 2019 року; № 10/10-19(6) за жовтень 2019 року; № 30/10-19(7-1) за жовтень 2019 року; № 30/10-19(7-2) за жовтень 2019 року; № 4/11-19(8) за грудень 2019 року; № 4/11(2) -19(8) за грудень 2019 року; № 16/12-19(9) за грудень 2019 року; № 16/12-19(9)/1 за грудень 2019 року; №24/12-19(10) за грудень 2019 року; № 16/12-19(9) за грудень 2019 року в яких завищив фактичні показники обсягів виконаних будівельних робіт на загальну суму 1 129 154, 30 грн, які в подальшому подав на оплату у Львівську міську раду. В результаті злочинних дій, на р/р НОМЕР_1 ТЗОВ «Львівська дорожня служба», ідентифікаційний код юридичної особи 40068614, який відкритий в ПАТ «БАНК ВОСТОК» протягом травня - грудня 2019 року надійшло необґрунтовано виплачених грошових коштів на загальну суму 1 129 154 грн. 30 коп., чим спричинено Львівській міській раді матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму, що є особливо великим розміром.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Крім того, протягом травня - грудня 2019 року, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська дорожня служба» (надалі- ТзОВ «Львівська дорожня служба») відповідно до наказу №4а від 17.04.2018 та протоколу загальних зборів учасників ТзОВ «Львівська дорожня служба» №01/04 від 13.04.2018 маючи умисел на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, з метою заволодіння бюджетними коштами, здійснюючи покладені на нього обов`язки, діючи умисно, всупереч інтересам служби з корисливих мотивів, підписав акти приймання виконаних будівельних (форми Кб-2в) № 1/05-19 за травень 2019 року; № 2/06-19 за червень 2019 року; № 3/07-19(1) за липень року; № 3/07-19(2) за липень 2019 року; № 4/08-19(4) за серпень 2019 року; № 5/09-19(5) за вересень 2019 року; № 10/10-19(6) за жовтень 2019 року; № 30/10-19(7-1) за жовтень 2019 року; № 30/10-19(7-2) за жовтень 2019 року; № 4/11-19(8) за грудень 2019 року; № 4/11(2) -19(8) за грудень 2019 року; № 16/12-19(9) за грудень 2019 року; № 16/12-19(9)/1 за грудень 2019 року; №24/12-19(10) за грудень 2019 року; № 16/12-19(9) за грудень 2019 року в яких завищив обсяги фактично виконаних окремих будівельних робіт по об`єкту «Будівництво велосипедної доріжки на просп. В.Чорновола (від вул. В.Липинського до вул. Варшавської), вул. Варшавській (від просп. В.Чорновола до вул. Замартинівській), вул. Замартинівській (від вул. Варшавської до вул. І.Мазепи) у м. Львові згідно договору № 37 б/І від 22 березня 2019 року, як наслідок отримав на р/р НОМЕР_1 ТЗОВ «Львівська дорожня служба», ідентифікаційний код юридичної особи 40068614, який відкритий в ПАТ «БАНК ВОСТОК» протягом травня - грудня 2019 року грошові кошти на загальну суму 1 129 154 грн. 30 коп., чим спричинив Львівській міській раді матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму, що спричинило тяжкі наслідки.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей службовою особою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК України.
04.10.2021 старшим слідчим СВ відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України.
Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна що відповідно до вимог ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином.
Відповідно до ч. 2 ст. 59 КК України конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в цьому кодексі.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що в підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на праві приватної власності, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна №277274070 від 29.09.2021, перебувають наступні об`єкти нерухомого майна:
- Житловий будинок загальною площею 82.7 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформаційної бази НАІС МВС України в підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на праві приватної, власності перебувають наступні ТЗ:
- Транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», моделі «410D», білого кольору, р.н. НОМЕР_2 , VIN код: НОМЕР_3 ;
- Транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», моделі «410D», білого кольору, р.н. НОМЕР_4 , VIN код: НОМЕР_5 ;
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , належить розмір внеску до статутного фонду 68 000 грн., 00 коп. ТзОВ «Львівська дорожня служба», ідентифікаційний код юридичної особи 40068614.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому КПК України порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно п. 3 ч. 2. ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Так в ч. 5 ст. 170 КПК України вказано, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Враховуюче вище викладене, а саме те, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України та у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей службовою особою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК України, та відповідно до КК України покарання, у разі визнання його винним, передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, як виду покарання, та з метою відшкодування завданих кримінальним правопорушенням збитків, виникла необхідність у накладенні арешту на майно, яке перебуває у власності підозрюваного.
В судове засідання, призначене на 06.10.2021 року ніхто не з`явився, однак слідчий ОСОБА_3 подав заяву з проханням про розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримує, просить його задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності осіб, які беруть участь у судовому провадженні без фіксування судового засідання технічними засобами.
Згідно ч. 1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Відповідно до положень ст. 170 КПК України арештом майна являється тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном щодо якого існують сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, можливої конфіскації майна, який скасовується у встановленому порядку. Арешт майна допускається з метою: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації майна; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов). Арешт накладається на майно будь-якої фізичної особи чи юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначених у ст. 98 КПК України. Завданням арешту майна являється запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження. Настання негативних наслідків за результатами накладення арешту на вказане майно для інших осіб не передбачається.
Згідно ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Так, ОСОБА_5 підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України та у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей службовою особою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК України.
Санкція ч.5 ст.191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, що відповідно до ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином.
Відтак враховуючи вищевикладене, ознайомившись із матеріалами клопотання та додатками до нього, приходжу до висновку, що дане клопотання є підставним та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170, 172, 173 КПК України
постановив:
клопотання задовольнити.
Накласти арешт на наступне майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні за № 42020141090000011 від 13 травня 2020 року, з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання та відшкодування завданих збитків:
- житловий будинок загальною площею 82.7 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 ;
- транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», моделі «410D», білого кольору, р.н. НОМЕР_2 , VIN код: НОМЕР_3 ;
- транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», моделі «410D», білого кольору, р.н. НОМЕР_4 , VIN код: НОМЕР_5 ;
- розмір внеску до статутного фонду ТзОВ «Львівська дорожня служба», ідентифікаційний код юридичної особи 40068614 в сумі 68 000 грн., 00 коп.
Виконання ухвали доручити слідчому СВ ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП України у Львівській області ОСОБА_3 .
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1