Постанова № 100193475, 05.10.2021, Полтавський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
05.10.2021
Номер справи
545/3116/21
Номер документу
100193475
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 545/3116/21

Провадження № 3/545/994/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"05" жовтня 2021 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , будучи звільненою 13.07.2020 зі служби у Державній кримінально-виконавчій службі України з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)», маючи спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2021), а саме лише о 20 год. 22 хв. 19.07.2021 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення).

Окрім того, ОСОБА_1 , будучи звільненою 13.07.2020 зі служби у Державній кримінально-виконавчій службі України з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)», маючи спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 07.08.2020), а саме лише о 10 год. 35 хв. 22.09.2021 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2020 по 13.07.2020).

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Постановою Полтавського районного суду Полтавської області від 05.10.2021 року адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 об`єднані в одне провадження.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених правопорушеннях визнала повністю, підтвердивши обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.

Прокурор покладався на розсуд суду.

Заслухавши пояснення особи щодо якої складені протоколи про адміністративні правопорушення, з`ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.

Відповідно до ст.ст.245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом. Зокрема, суд зобов`язаний з`ясувати й те, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності, при цьому суд повинен дотримуватися принципів верховенства права і законності, визначених ст.ст.8, 57, 58, 129 Конституції України, ст.7 КУпАП та ст.3 Закону.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)» від 15.06.2020 №63/ОС-20 ОСОБА_1 прийнято на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України та призначено на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)» з 15.06.2020.

Згідно з наказом державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)» від 30.06.2020 №75/ОС-20 рядовому внутрішньої служби, молодшому інспектору відділу нагляду і безпеки державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)» ОСОБА_1 присвоєно звання молодшого сержанта внутрішньої служби.

Відповідно до наказу державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)» від 10.07.2020 №77/ОС-20 молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)» з 13.07.2020.

Згідно з п.14 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування – особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: в т.ч. особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.

Згідно примітки до ст.172-6 КУпАП суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у пункті 1, підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», які відповідно до частини першої, другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до попередження державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№65)» від 13.07.2020 ОСОБА_1 під підпис ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо типів декларацій та строків їх подання.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті1, підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи. Уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з п.п.2 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи звільненою 13.07.2020 зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Надержинщинська випрана колонія (№65)», була зобов`язана подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (після звільнення) до 01.04.2021 та декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2020 по 13.07.2020), тобто не пізніше 07 серпня 2020 року.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подала електронну декларацію за 2020 рік (після звільнення) лише 19.07.2021 о 20 год. 22 хв., а декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2020 по 13.07.2020) - 20.09.2021 о 10 год. 35 хв., тобто несвоєчасно.

Обставини вчинених правопорушень та вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом №361 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 22.09.2021 року, протоколом №362 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 22.09.2021 року, копією наказу від 10.07.2020 №77/ОС-20 про звільнення, копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно з яким ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням 19.07.2021 та копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно з яким ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням 22.09.2021.

Вирішуючи питання щодо призначення стягнення вважаю за необхідне врахувати характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, приходжу до висновку, що необхідним і достатнім буде призначення стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції статті.

Керуючись ч. 1 ст.172-6, 283-285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, р/р UA908999980313111256000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Л.І. Стрюк