Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 32/29608.06.10 За позовомВідкритого акціонерного товариства «Укрнафта» до
проДочірньої компанії «Укртрансгаз»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
зобов'язання виконати умови договору та про зобов'язання не чинити перешкоди у розпорядженні майном Суддя Хрипун О.О.
Представники сторін:
Від позивача Кармазін О.А. –предст.
Від відповідача 1. Бєлячкова О.В. – предст., Бєлячкова Ю.Б –предст.
2. Громніцький Ю.П. - предст
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Відкрите акціонерне товариство «Укрнафта»звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до дочірньої компанії «Укртрансгаз»та національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» про зобов’язання Відповідачів усунути перешкоди у розпорядженні Позивачем належним його природним газом та зобов’язання Відповідача-1 виконати умови договору про зберігання газу.
Зокрема, Позивач просить суд зобов’язати ДК «Укртрансгаз»(дочірнє підприємство) та НАК «Нафтогаз України»(головне підприємство по відношенню до ДК «Укртрансгаз») не чинити перешкод ВАТ «Укрнафта»у здійсненні його права власності на природний газ з ресурсів 2009 року загальним обсягом 1050859,004 тис.куб.м., у т.ч. у разі його відбору з ПСГ у 2010 році з підземних сховищ газу та його реалізації промисловим споживачам, у тому числі підприємствам - виробникам азотних мінеральних добрив, який зберігається в підземних сховищах газу ДК «Укртрансгаз»відповідно до умов договору про зберігання природного газу від 15.04.2010 № 29/573-Г. Позивач також просить зобов’язати ДК «Укртрансгаз» виконати умови договору про зберігання природного газу, а саме - заявку ВАТ «Укрнафта»до нього від 22.04.2010 № 6ПГ-12/194а, шляхом здійснення ДК «Укртрансгаз»відбору (підйому) природного газу з ПСГ підземних сховищ газу та передачі його ВАТ «Укрнафта», з оформленням актів приймання-передачі, для поставки промисловим споживачам, у тому числі підприємствам виробникам азотних мінеральних добрив. Позивач просить зобов’язати НАК «Нафтогаз України»включити до Балансу надходження та розподілу природного газу в Україні відповідних періодів обсяги газу, які визначені заявкою ВАТ «Укрнафта»від 22.04.2010 № 6ПГ-12/194а.
Відповідачі проти позову заперечують та в поданому відзиві зазначають, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», а також постанови Кабінету Міністрів України № 1729 від 27.12.2001, Позивач зобов’язаний здійснювати продаж природного газу, визначеного у його заявці, лише для забезпечення потреб населення, а отже Відповідач-1 не має підстав для виконання заявки Позивача про відбір (підйом) газу з ПСГ для його подальшої поставки Позивачем промисловим споживачам, а Відповідач-2, відповідно, не має підстав для включення зазначеного ресурс газу до Балансу надходження та розподілу газу по Україні.
Доводи Позивача ґрунтуються на тому, що відповідно до приписів норм цивільного законодавства він має право вільно та без обмежень розпоряджатися у 2010 році природним газом, який був видобутий у 2009 році та до набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»і був закачаний до підземних сховищ газу. Закон про держбюджет на 2009 рік обмежений у дії своїх норм бюджетним періодом з 01.01.2009 по 31.12.2009, його норми не діють у 2010 році, а отже не можуть встановлювати обов’язок продажу газу з ресурсів 2009 року у 2010 році, а норми закону про держбюджет на 2010 рік поширюють свою дію на ті обсяги газу, які були видобуті після набрання чинності цим законом. При цьому, Позивач також зазначає, що у зв’язку із закачуванням газу до ПСГ, відповідно до п/п. «б»п/п. 1 пункту 4 розділу II «Прикінцеві положення»Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»№ 309 від 03.06.2008, він доплатив 30.04.2010 за підвищеними ставками до державного бюджету рентну плату, загальна суми сплати якої за зазначений обсяг газу склала 362835909,17 грн., а отже виконав всі передумови, необхідні для відбору (підйому) газу з ПСГ з подальшою поставкою промисловим споживачам, а саме –сплатив рентну плату за максимальними ставками та подав заявку на відбір (підйом) газу з ПСГ.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
Між Відкритим акціонерним товариством «Укрнафта»(далі –Позивач, ВАТ «Укрнафта») та Дочірньою компанією «Укртрансгаз»(далі – Відповідач –1, ДП «Укртрансгаз») 11 березня 2010 року укладено Договір про зберігання газу № 110-99 із строком зберігання до 15.04.2010.
Відповідно до умов цього договору актами від 11.03.2010 № 16 (08) та від 11.03.2010 № 12 (03/2) було оформлено закачування до підземних сховищ природного газу (далі – ПСГ), видобутого Позивачем у 2009 році, загальним обсягом 1 191 335,010 тис.куб.м., з яких - 1 050 859,004 тис. куб.м. - з ресурсів газу березня, квітня, вересня, жовтня, листопада та грудня 2009 року та 140 476,006 тис. куб.м. –з ресурсів січня 2010 року.
У зв’язку із закінченням 15 квітня 2010 року строку дії вищенаведеного договору, 15.04.2010 між ВАТ «Укрнафта»та ДК «Укртрансгаз»укладено договір № 29/573-Г про зберігання тих самих обсягів газу в ПСГ на період до 15.04.2011.
Відповідно до умов пунктів 1.1, 2.1, 2.4, 2.6, 2.9 договору № 29/573-Г від 15.04.2010, ДК «Укртрансгаз»зобов’язалася зберігати вищенаведені обсяги газу в сезоні зберігання 2010 –2011 років в період до 15.04.2011, повернути ці обсяги газу в схоронності, здійснювати протягом строку дії договору відбір (підйом) газу з ПСГ за заявками Позивача та оформляти акти про відбір газу.
За змістом пунктів 2.6.1 - 2.6.2 договору для здійснення відбору газу із ПСГ Позивач має подати до 25 числа поточного місяця до ДК «Укртрансгаз»заявку щодо здійснення відбору наступних місячних обсягів газу із ПСГ, а ДК «Укртрансгаз»розглядає заявку з урахуванням потужностей ПСГ та пропускної потужності газотранспортної системи (ГТС) і надає дані про обсяги відбору газу Позивача із ПСГ до НАК «Нафтогаз України»для включення в Баланс надходження та розподілу природного газу по Україні при його відборі. Тобто, за умовами договору, можливість або неможливість підйому газу з ПСГ ставиться у залежність від пропускної спроможності газотранспортної системи та потужностей підземних сховищ газу, а включення даних про відбір газу до Балансу надходження та розподілу газу по Україні пов’язується з надходженням відповідної інформації від Відповідача-1 до Відповідача-2.
22 квітня 2010 року Позивач, з посиланням на договір про зберігання газу від 15.04.2010, звернувся до ДК «Укртрансгаз»із заявкою № 6ПГ-12/194а про відбір (підйом) природного газу, який за обсягом відповідає ресурсу газу, закачаного Позивачем до ПСГ у 2009 році відповідно до умов договору № 110-99 від 11.03.2010 загальним обсягом 1050859,004 тис.куб.м. Відповідно до цієї заявки Позивач просив здійснити відбір (підойм) наступних обсягів газу для подальшої поставки промисловим споживачам, у тому числі підприємствам виробникам азотних мінеральних добрив, у тому числі: у травні 2010 року –286745,818 тис.куб.м., у червні 2010 року –200000,000 тис.куб.м., у липні 2010 року - 200000,000 тис.куб.м., серпень 2010 року - 200000,000 тис.куб.м. та у вересні 2010 року – 164113,186 тис.куб.м.
Листом від 06.05.2010 № 5197/6-004 ДК «Укртрансгаз»відмовилась виконувати заявку Позивача з посилання на її невідповідність Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», а також постанові Кабінету Міністрів України № 1729 від 27.12.2001 «Про забезпечення споживачів природним газом»у зв’язку з тим, що видобутий Позивачем газ має постачатися НАК «Нафтогаз України»для формування ресурсу для забезпечення потреб населення.
Крім того, 27.05.2010 листом № 6009/6-004 ДК «Укртрансгаз»звернулася до НАК «Нафтогаз України»з наданням даних про обсяги відбору газу ВАТ «Укрнафта»для погодження відбору та включення обсягів газу в Баланс надходження та розподілу газу при його відборі. В цьому ж листі, з посиланням на звернення ВАТ «Укрнафта»про позицію НАК «Нафтогаз України», ДК «Укртрансгаз»просило надати вказівки щодо виконання заявки ВАТ «Укрнафта»про відбір газу.
Листом від 28.05.2010 № 6/1-741-3215 НАК «Нафтогаз України», з посиланням на Закон України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», Закон України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», а також на постанову Кабінету Міністрів України № 1729 від 27.12.2001 повідомило ДК «Укртрансгаз», що заявка не може бути задоволена, а відповідні обсяги газу не можуть бути включені в баланс надходження та розподілу газу для споживачів, визначених ВАТ «Укрнафта», оскільки заявлені Позивачем обсяги газу мають постачатися Відповідачу-2.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
За змістом ч. 1 ст. 949 та статті 953 Цивільного кодексу України зберігач зобов'язаний повернути поклажодавцеві річ, яка була передана на зберігання, або відповідну кількість речей такого самого роду та такої самої якості. Зберігач зобов'язаний на першу вимогу поклажодавця повернути річ, навіть якщо строк її зберігання не закінчився.
При цьому, відповідно до ст. 317 ЦКУ власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Згідно зі статтею 319 ЦКУ власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Згідно з приписами ст. 13, 41 Конституції України та ст. 321 ЦКУ право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Кореспондуючий з цим обов’язок інших осіб передбачає, що вони, при здійсненні своїх прав, зобов'язані утримуватися від дій, які б могли порушити права других осіб (ч. 2 ст. 13 ЦКУ).
Таким чином, за загальним правилом, Відповідач-1 зобов’язаний виконувати умови договору про зберігання газу № 29/573-Г від 15.04.2010 та заявки Позивача про відбір газу, виконання яких не ставиться у залежність від позиції третіх осіб, які не є сторонами договору про зберігання, а також Відповідач-1 має надавати інформацію про відбір газу Відповідачу-2 для включення в Баланс надходження та розподілу газу по України.
В той же час, відповідно до статті 3 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік»(далі –«Закон про держбюджет на 2009 рік») було установлено, що господарські товариства, більше ніж 50 відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, щомісячно здійснюють продаж всього природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) власного видобутку (видобутого на підставі спеціальних дозволів на користування надрами) для формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення, безпосередньо суб'єкту, уповноваженому Кабінетом Міністрів України на формування такого ресурсу, за ціною (яка повинна забезпечувати покриття економічно обґрунтованих витрат видобутку та отримання прибутку), затвердженою Національною комісією регулювання електроенергетики України для кожного суб'єкта господарювання, визначеного в абзаці першому цієї статті.
Також, цією нормою установлено, що за рахунок природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу), що видобувається суб'єктами господарювання, визначеними в абзаці першому цієї статті, формується та використовується у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, ресурс природного газу для потреб населення.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 № 747 50 відсотків акцій плюс одна акція ВАТ «Укрнафта» передані до статутного фонду НАК «Нафтогаз України», а отже Позивач відповідає ознакам суб’єктів, визначених у ст. 3 вищезгаданого закону.
При цьому, відповідно до абзацу 2 підпункту 1) пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1729, НАК «Нафтогаз України»є суб’єктом, уповноваженим на формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення.
Аналізуючи приписи ст. 3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», суд враховує наступне.
Конституційний Суду України у своєму Рішенні від 22.05.2008 № 10-рп/2008 з посиланням на статтю 96 Конституції України, зазначив, що дія закону про держбюджет на відповідний рік обмежується у часі конкретним періодом - з 1 січня по 31 грудня.
За змістом п. 4 мотивувальної частини іншого Рішення КС України від 11.05.2010 № 13-рп/2010, після закінчення певного бюджетного періоду відповідні норми закону про держбюджет на цей рік втрачають чинність.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного і закінчується 31 грудня того ж . Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.
При цьому, у Рішенні від 09.02.1999 № 1-рп/99 Конституційний Суд України зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, суд приходить до висновку, що норми ст. 3 «Закону про держбюджет на 2009 рік», які у 2009 році регулювали порядок розпорядження видобутим у 2009 році природним газом, не є підставою виникнення у 2010 році обов’язку Позивача здійснювати продаж газу з ресурсів 2009 у 2010 році, а отже, виходячи з приписів статей 317, 319, 321 ЦК України, Позивач має право вільно і без обмежень розпоряджатися у 2010 році природним газом, видобутим ним у 2009 році, у тому числі для забезпечення у 2010 році потреб промислових споживачів України, що відповідає статутним цілям діяльності Позивача, акціонером якого є Відповідач-2.
Наведене відповідає і правовій позиції Вищого господарського суду України у постанові від 24.02.2010 по справі № 6/489 за позовом ВАТ «Укрнафта»до ДК «Укртрансгаз»(третя особа –НАК «Нафтогаз України»), який, стосовно правомочностей Позивача щодо розпорядження природним газом, зазначив, що правовий аналіз норм законів про держбюджет на 2006 –2009 роки дає підстави для висновку, що норми закону про держбюджет на поточний рік не поширюють свою дію на природний газ, що видобувався у минулі роки, а тому, з урахуванням визначення бюджетного періоду, наданого ч. 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України, норми, які регулювали порядок використання природного газу у певному році, не є підставою виникнення обов’язку здійснювати продаж газу у наступному році, а отже у поточних періодах власник має право вільно і без обмежень розпоряджатися газом, який видобутий у минулих роках, але не реалізований в минулих роках.
Таку ж правову позицію зайняв Вищий господарський суд України і у постановах від 11.09.2008 по справі № 29/192, від 11.09.2008 по справі № 29/194 та у постанові від 03.10.2006 по справі № 18/228.
При цьому, виходячи з приписів ч. 2. ст. 321 ЦК України, постанова Кабінету Міністрів України № 1729 від 27.12.2001 має застосовуватись з урахуванням того, що обмеження у здійсненні права власності, як взагалі і правовий режим власності, встановлюються виключно законом, а отже даний підзаконний акт не створює правових перешкод для реалізації Позивачем у 2010 році природного газу, видобутого у 2009 році.
Аналізуючи в контексті доводів Відповідачів приписи ст. 3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»(далі - «Закон про держбюджет на 2010 рік»), суд відзначає наступне.
Відповідно до ст. 3 «Закону про держбюджет на 2010 рік»також установлено, що господарські товариства, 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних фондах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, щомісячно здійснюють продаж всього природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) власного видобутку (видобутого на підставі спеціальних дозволів на користування надрами) для формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення, безпосередньо суб'єкту, уповноваженому Кабінетом Міністрів України на формування такого ресурсу, за ціною (яка повинна забезпечувати покриття економічно обґрунтованих витрат видобутку та отримання прибутку), затвердженою Національною комісією регулювання електроенергетики України для кожного суб'єкта господарювання, визначеного в абзаці першому частини першої цієї статті. Також установлено, що за рахунок природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу), що видобувається суб'єктами господарювання, визначеними в абзаці першому частини першої цієї статті, формується та використовується ресурс природного газу для потреб населення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Як зазначено у п. 1 розділу VII. «Прикінцеві положення»цього закону, він набирає чинності з дня його опублікування та застосовується з 1 січня 2010 року, крім певних норм, які не стосуються спірних взаємовідносин.
Конституційний Суд України у Рішенні від 13.05.1997 № 1-зп, зазначив, що за статтею 58 Конституції України закони не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чинності.
У Рішенні від 09.02.1999 № 1-рп/99 Конституційний Суд України зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності.
Крім того, у Рішенні від 05.04.2001 № 3-рп/2001 Конституційний Суд України також вказав про незворотність дії в часі законів та інших нормативно-правових актів.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, виходячи із змісту згаданого Закону, який не містить норм щодо поширення його дії на ресурси газу попередніх періодів та в силу ст. 58 Конституції України він не має зворотної дії, суд приходить до висновку, що встановлені статтею 3 «Закону про держбюджет на 2010 рік»обов’язок і правила продажу газу встановлено щодо тих обсягів, які видобуті після набрання чинності цим Законом і не поширюються на обсяги газу попередніх періодів, у т.ч. на ресурси газу, видобуті Позивачем у 2009 році, тобто Позивач, виходячи з приписів статей 317, 319, 321 ЦК України, має право вільно та без обмежень розпоряджатися ресурсами газу, видобутими до набрання чинності вищенаведеним законом, у тому числі для забезпечення потреб промислових споживачів.
У взаємозв’язку з вищенаведеним, суд також відзначає, що виходячи з текстуального аналізу приписів статті 3 цього закону щодо помісячного продажу газу, який видобувається, цілей і призначення закону про держбюджет на певний рік, дія «Закону про держбюджет на 2010 рік», в частині обов’язку Позивача здійснювати продаж газу Відповідачу-2, поширюється лише на обсяги поточного видобутку газу у 2010 році, які після набрання чинності цим законом, надходять в газотранспортну систему і не поширюється на обсяги газу, які були закачані в підземні сховища газу до набрання чинності цим законом.
Відповідно до пункту 2.2.4. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності із зберігання природного газу, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 13 січня 2010 року № 8, ДК «Укртрансгаз», як зберігач, не має права прямо або опосередковано заважати або протидіяти іншим суб'єктам ринку газу, що здійснюють операції з газом, а згідно з п. 3.4.7. цих умов, відповідач зобов’язаний здійснювати облік природного газу, що відбирається із підземних сховищ газу.
Відповідно до 2.2.4. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування природного та нафтового газу магістральними трубопроводами, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 13 січня 2010 року № 9, Відповідачу-1, який здійснює транспортування газу, забороняється прямо або опосередковано заважати або протидіяти іншим суб'єктам ринку газу, що здійснюють операції з газом.
Зазначеними ліцензійними умовами, які мають виконуватись Відповідачем-1, не передбачено право Відповідача-2 погоджувати або не погоджувати здійснення Позивачем відбору газу з ПСГ.
Суд також погоджується з доводами Позивача щодо того, що Відповідач-2 не є стороною договору зберігання, а отже не має правових підстав вчиняти дії, які обмежують його сторони у здійсненні своїх прав та обов’язків за договором.
Обов’язком Відповідача-2 стосовно ресурсів природного газу, заявлених Позивачем до підйому газу з ПСГ, відповідно до пункту 4 «Порядку забезпечення споживачів природним газом», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1729 від 27.12.2001, є включення цих обсягів газу до балансу надходження та розподілу природного газу в Україні.
В сукупності наведене дає суду підстави для висновків, що за відсутності встановлених договором, законом або вищенаведеними ліцензійними умовами підстав, Відповідач-1 безпідставно відмовив у відборі (підйомі) газу з ПСГ за заявкою Позивача до договору про зберігання газу та, відповідно, у документальному оформленні цих операцій актами, та протиправно обмежив правомочності Позивача у розпорядженні належною йому власністю.
Суд також приходить до висновку, що Відповідача-2 безпідставно відмовився погодити відбір газу Позивача з ПСГ та включити ці обсяги газу до Балансу надходження та розподілу газу, чим створюються перешкоди у розпорядженні належними Позивачу ресурсами газу та що призвело до неврахування ДК «Укртрангаз»цих обсягів газу для цілей відбору (підйому) газу з ПСГ.
Відповідно до приписів ст. 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права розпоряджання своїм майном, що, виходячи з вищевикладеного.
Наведені вище приписи статей ст. ст. 525, 526 ЦК України щодо обов’язковості договору, статей ст. 949 та 953 ЦК України щодо обов’язків зберігача повернути річ на першу вимогу, а також приписи статей 317, 319, 321 ЦК України щодо гарантій прав власності та заборони протиправного обмеження власника у здійсненні його прав на розпорядження майном, у взаємозв’язку з приписами статей 15, 16, 321 ЦК України щодо захисту цивільних прав, дають суду підстави, з урахуванням фактичних обставин, встановлених судом, для задоволення позову у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 32-34, 44, 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов’язати дочірню компанію «Укртрансгаз» (01021, Київ 1, Кловський узвіз, 9/1, код 30019801, рахунок № 26006001200004 в ОПЕРУ АКБ "Укрсоцбанк", МФО 300023) та Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України»(01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6; код ЄДРПОУ 20077720) не чинити перешкод відкритому акціонерному товариству «Укрнафта»(04053, м. Київ, пров. Несторівський, 3-5, код 00135390) у здійсненні його права власності на природний газ загальним обсягом 1050859,004 тис.куб.м., у т.ч. у його відборі з підземних сховищ газу та його реалізації промисловим споживачам, у тому числі підприємствам - виробникам азотних мінеральних добрив, який зберігається в підземних сховищах газу ДК «Укртрансгаз»відповідно до умов договору про зберігання природного газу від 15.04.2010 № 29/573-Г.
Зобов’язати Дочірню компанію «Укртрансгаз» (01021, Київ 1, Кловський узвіз, 9/1, код 30019801) виконати умови договору про зберігання природного газу від 15.04.2010 № 29/573-Г, а саме - заявку Відкритого акціонерного товариства «Укрнафта»(04053, м. Київ, пров. Несторівський, 3-5, код 00135390) до нього від 22.04.2010 № 6ПГ-12/194а, шляхом здійснення ДК «Укртрансгаз»відбору (підйому) природного газу з підземних сховищ газу та передачі його ВАТ «Укрнафта», з оформленням актів приймання-передачі, для поставки промисловим споживачам, у тому числі підприємствам - виробникам азотних мінеральних добрив, загальним обсягом 1050859,004 тис.куб.м., з яких: у травні 2010 року –286745,818 тис.куб.м., у червні 2010 року –200000,000 тис.куб.м., у липні 2010 року - 200000,000 тис.куб.м., у серпні 2010 року - 200000,000 тис.куб.м. та у вересні 2010 року –164113,186 тис.куб.м.
Зобов’язати Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України»(01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6; код ЄДРПОУ 20077720) включити до Балансу надходження та розподілу природного газу в Україні відповідних періодів обсяги газу, визначені заявкою ВАТ «Укрнафта»від 22.04.2010 № 6ПГ-12/194а, а саме: за травень 2010 року –286745,818 тис.куб.м., за червень 2010 року –200000,000 тис.куб.м., за липень 2010 року - 200000,000 тис.куб.м., за серпень 2010 року - 200000,000 тис.куб.м., за вересень 2010 року –164113,186 тис.куб.м.
Стягнути з Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6; код ЄДРПОУ 20077720) на користь Відкритого акціонерного товариства «Укрнафта»(04053, м. Київ, пров. Нестрорівський, 3-5, код ЄДРПОУ 00125390, рахунок № 26000053100339 в філії «Київське головне регіональне управління ПАТ КБ «Приватбанк»м. Київ, МФО 321842) державне мито у розмірі 12750 (дванадцять тисяч сімсот п’ятдесят) грн. та витрати на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу у розмірі 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп.
Стягнути з Дочірньої компанії «Укртрансгаз»(01021, Київ 1, Кловський узвіз, 9/1, код 30019801) на користь Відкритого акціонерного товариства «Укрнафта»(04053, м. Київ, пров. Нестрорівський, 3-5, код ЄДРПОУ 00125390, рахунок № 26000053100339 в філії «Київське головне регіональне управління ПАТ КБ «Приватбанк»м. Київ, МФО 321842) державне мито у розмірі 12750 (дванадцять тисяч сімсот п’ятдесят) грн. та витрати на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу у розмірі 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття та може бути оскаржене у порядку та строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя О.О.Хрипун