Рішення № 100186828, 07.10.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.10.2021
Номер справи
640/13287/21
Номер документу
100186828
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

07 жовтня 2021 року справа №640/13287/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )доУправління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (далі по тексту - відповідач)прозобов`язання відповідача в стислий термін виконати вимоги Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і провести безоплатний капітальний ремонт квартири позивача згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565 В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідач протиправно відмовив в проведені додаткових ремонтних робіт по усуненню порушень, що допущені при проведені ремонту в його квартирі у зв`язку з ненаданням позивачем доступу для проведення ремонтних робіт до квартири.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначає, що при проведенні капітального ремонту його квартири відповідно до пункту 8 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565, підрядником не здійснено улаштування цементної стяжки та покриття з паркетних дошок на цвяхах, пункти 63, 67, 70 -76 дефектного акта не виконувалися. Для усунення зазначених недоліків позивач 27 грудня 2018 року подав до канцелярії відповідача заяву про надання згоди на доступ в його квартиру з метою усунення недоліків, проте, 11 січня 2019 року ним отримано лист від в.о. голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, в якому зазначено, що підрядною організацією виконані додаткові ремонтні роботи та, у зв`язку із тим, що позивач не надав доступу в свою квартиру ремонтні роботи припинено.

Ухвалою від 21 травня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/13287/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2021 року суд замінив назву відповідача з Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації на Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 жовтня 2021 року суд задовольнив клопотання позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Відповідач у відзиві на позовну заяву заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що відповідно до Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565, та договору підряду від 07 листопада 2018 року №3/11 Товариством з обмеженою відповідальністю «УкрСервісМонтаж ЛТД» (підрядною організацією) виконані ремонтні роботи. В результаті перевірки виконаних ремонтних робіт уповноваженими особами Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації встановлено, що підрядною організацією укладений ламінат, що суперечить дефектному акту та порушує умови договору, проте, позивач згоду на проведення демонтажу ламінату з подальшим улаштуванням покриття підлоги з паркетної дошки не надав; підрядною організацією за її рахунок виконані додаткові ремонтні роботи, а саме, заміна підлоги в коридорі та вивезено будівельне сміття.

Відповідач також вказав, що під час розгляду справи про стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УкрСервісМонтаж ЛТД» заборгованості за договором підряду від 07 листопада 2018 року №3/11 у розмірі 35 063,43 грн. Господарським судом м. Києва в рішенні від 29 січня 2019 року у справі №910/16403/19 встановлено, зокрема, що заміна матеріалу одного на інший, з урахуванням обставин щодо відсутності заперечень особи, за заявою якою на забезпечення її соціального захисту проведено ремонтні роботи підлоги, у межах твердої ціни кошторису, хоча і є відступом від умов Договору, однак, з урахуванням відсутності доступу до квартири, з метою усунення недоліків, свідчить про забезпечення особи пільгою, визначеною Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», тобто про досягнення мети, задля якої укладався такий Договір підряду.

Позивач надав відповідь на відзив, в якій зазначив, що укладений ламінат суперечить дефектному акту, а відповідно, порушує умови договору та повторно вказав, що заявою від 26 грудня 2018 року надав згоду та доступ для заміни ламінату.

Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.

ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю внаслідок війни, що підтверджується посвідченням від 08 жовтня 2012 року серії НОМЕР_1 , виданим Управлінням праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 16 серпня 2018 року про проведення безоплатного капітального ремонту квартири за місцем його постійного проживання і реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до акту від 24 липня 2018 року, затвердженого співголовами комісії з питань проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, які мають право на таку пільгу, комісією проведено обстеження квартири АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи ОСОБА_1 для проведення безоплатного ремонту квартири відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в ході обстеження встановлено, що квартира потребує капітального ремонту та визначено роботи, які необхідно виконати, зокрема, улаштування цементної стяжки товщиною 20 мм по бетонній основі площею до 20 м2, улаштування покриття з паркетних дошок.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 18 вересня 2018 року, в якій просив провести безоплатний капітальний ремонт його квартири в межах затвердженого кошторису (заміна підлоги, паркет в кімнаті).

Дефектним актом на ремонт квартири АДРЕСА_1 визначені обсяг та види робіт.

Відповідно до зведеного кошторисного розрахунку вартості об`єкта будівництва на ремонт квартири АДРЕСА_1 , складеного в поточних цінах станом на 03 серпня 2018 року загальна вартість становить 35 653,00 грн.

Розпорядженням Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації від 05 жовтня 2018 року №697 «Про затвердження кошторисного розрахунку і вартості безоплатного капітального ремонту власних будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу» затверджений кошторисний розрахунок і вартість безоплатного капітального ремонту квартири, яка на праві приватної власності належить особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи ОСОБА_1 , в розмірі 35 653,00 грн.

07 листопада 2018 року між Управлінням праці та соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації (далі - замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «УкрСервісМонтаж ЛТД» (далі - підрядник) укладений Договір підряду №3/11, за умовами якого замовник доручає, а підрядник забезпечує виконання капітального ремонту приміщення для осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Відповідно до пунктів 1.2 - 1.4 Договору найменування предмета закупівлі: «Безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир, що мають право на таку пільгу, а саме: особі з інвалідністю внаслідок війни за адресою: АДРЕСА_1 (капітальний ремонт і реставрація код ДК 021:2015 45453000-7).

Об`єкт та адреса: АДРЕСА_1 .

Обсяг та види робіт, що доручається до виконання підряднику, мають відповідати Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 20 травня 2009 року, визначаються дефектним актом, який додається до Договору і є його невід`ємною частиною.

Згідно з п. 2.1 Договору строк виконання робіт: листопад - грудень 2018 року.

У відповідності до п. 3.1 та п. 3.2 Договору ціна Договору складає 35 063,43 грн. без ПДВ. Договірна ціна на виконання робіт є твердою.

Пунктом 3.3 Договору узгоджено, що ціна Договору включає в себе вартість всіх робіт визначених цим Договором у відповідності з представленою підрядником кошторисною документацією на підставі дефектного акта, узгодженого із замовником і підписаний обома сторонами.

Пунктом 4.4 Договору визначено, що замовник зобов`язаний підписати подані підрядником документи, що підтверджують виконання робіт, або обґрунтувати причини відмови від їх підписання протягом 3-х робочих днів з дня одержання.

Пунктом 6.1 Договору узгоджено, що підрядник зобов`язаний усувати недоліки в роботах, матеріалах, устаткуванні, виявленні представником замовника, відповідними державними органами, авторським наглядом в строки, визначені актами перевірок, вказівок та приписів, та інформувати замовника про це. Підрядник за запитом замовника надасть необхідну йому інформацію позачергово.

Пунктом 16.2 Договору сторонами узгоджено, що істотні умови Договору не повинні змінюватися після підписання Договору до повного виконання зобов`язань сторонами.

Додатками до Договору є, зокрема, Дефектний акт, Зведений кошторис, Локальний кошторис.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 27 листопада 2018 року, в якій зазначив, що з 16 листопада 2018 року по 18 листопада 2018 року підрядник ТОВ «УкрСервісМонтаж ЛТД» провів в квартирі демонтаж підлоги та заміну на нову, проте, підрядником замість улаштування цементної стяжки проведена установка лаг та замість улаштування паркетних дошок на цвяхах проведено покриття ламінатом, у зв`язку з чим позивач просив розірвати договір з ТОВ «УкрСервісМонтаж ЛТД».

У відповідь на лист відповідача ТОВ «УкрСервісМонтаж ЛТД» листом від 04 грудня 2018 року повідомив, що перед тим як почати роботи, власник квартири дав згоду на початок робіт з урахуванням того, що замість паркетної дошки покриття підлоги буде виконано з ламінату; робота проведена якісно з дотриманням стандартів, з застосуванням високоякісних матеріалів та зазначив, що відхилення від вимог дефектного акта зроблено на прохання власника квартири та з його відома, ТОВ «УкрСервісМонтаж ЛТД» готове за свій рахунок провести роботи по заміні ламінату на паркетну дошку, проте, власник квартири відмовляється надати доступ до квартири для заміни ламінату на паркетну дошку, оскільки покриття підлоги з ламінату його повністю задовольняє та єдиною його вимогою є безкоштовне встановлення дверей та заміна покриття підлоги в коридорі.

Листом від 14 грудня 2018 року №01-12/10333 відповідач повідомив позивача, що відповідно до Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565, в його квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , підрядною організацією ТОВ «УкрСервісМонтаж ЛТД» виконано ремонтні роботи (заміна підлоги), під час проведення ремонтних робіт підрядником враховані зауваження позивача.

Листом від 19 грудня 2018 року №101-101/К-1762-10854 в.о. голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації повідомив позивача, що 22 листопада 2018 року уповноваженими особами Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації здійснена перевірка виконаних підрядною організацією робіт, в результаті якої встановлено, що в кімнаті укладено ламінат, що суперечить Дефектному акту, а відповідно порушує умови Договору. Згідно із поясненнями наданими підрядною організацією улаштування підлоги з високоякісного ламінату здійснено за згодою позивача, наданою до початку робіт, водночас підрядна організація погоджується провести роботи по заміні ламінату на паркетну дошку за свій рахунок за умови надання доступу до квартири Врахувавши пропозиції позивача, викладені на особистому прийомі громадян у в.о. голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 05 грудня 2018 року підрядною організацією виконані додаткові ремонтні роботи за її рахунок, а саме, заміна покриття підлоги в коридорі та вивезено будівельне сміття; під час зустрічі 10 грудня 2018 року позивач був проти проведення демонтажу ламінату та не погодився на улаштування покриття підлоги з паркетної дошки.

За наслідками розгляду звернення позивача до «гарячої лінії» відповідач листом від 20 грудня 2012 року №16-УК/К-56421/1 повторно повідомив позивача про згоду підрядної організації провести роботи по заміні ламінату на паркетну дошку за свій рахунок за умови надання доступу до квартири та зазначив, що на особистому прийомі громадян в.о. голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 05 грудня 2018 року позивач дав згоду допустити до своєї квартири підрядну організацію для усунення недоліків, проте, під час зустрічі 10 грудня 2018 року з заступником начальника управління позивач був проти проведення демонтажу ламінату та не погодився на улаштування покриття підлоги з паркетної дошки; за інформацією підрядної організації у квартирі позивача виконані додаткові ремонтні роботи за рахунок підрядної організації, а саме, заміна покриття підлоги в коридорі.

В зазначеному листі відповідач також зазначив, що у зв`язку з тим, що ремонтні роботи виконані з порушенням умов договору, оплата за вказані ремонтні роботи не проводилася.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 26 грудня 2018 року, в якій зазначив, що акт приймання виконаних будівельних робіт повністю відрізняється від фактично виконаних будівельних робіт, будівельні роботи виконані не якісно та просив проконтролювати усунення недоліків.

Крім того, 27 грудня 2018 року позивач подав до відповідача заяву, в якій надав згоду на доступ до його квартири для проведення робіт відповідно до дефектного акта від 24 липня 2018 року з попереднім узгодженням строків виконання робіт.

За результатом розгляду заяв позивача від 26 грудня 2018 року та 27 грудня 2018 року відповідач втретє повідомив позивачу інформацію про проведені підрядною організацією ремонтні роботи.

Рішенням Господарського. суду м. Києва від 29 січня 2019 року у справі №910/16403/19 вирішено, зокрема, стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УкрСервісМонтаж Лтд» заборгованість у розмірі 35 063 грн. 43 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 594 грн. 43 коп.

Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, керується такими мотивами.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Закон спрямований на захист ветеранів війни, зокрема, шляхом надання пільг.

Частиною другою статті 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що до ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено пільги особам з інвалідністю внаслідок війни, зокрема, згідно пункту 8 цієї статті особам з інвалідністю внаслідок війни надаються такі пільги: позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і квартир та першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир надається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» фінансування витрат, пов`язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Порядок проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565 (далі по тексту - Порядок №565).

Підпунктом 1 пункту 1 Порядку №565 встановлено, що відповідно до цього Порядку проводиться безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир тих осіб, що мають право згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема, на безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир (пункт 8 частини першої статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») - осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб.

Згідно із пунктом 2 Порядку №565 безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир (далі - безоплатний капітальний ремонт) проводиться за місцем постійного проживання і реєстрації особи, що має право на зазначені у пункті 1 цього Порядку №565 пільги (далі - особа, що має право на пільгу).

Безоплатному капітальному ремонту підлягає житловий будинок чи квартира, які належать особі, що має право на пільгу, на праві приватної, зокрема спільної, власності.

Безоплатний капітальний ремонт проводиться виходячи з розрахунку 21 кв. метр загальної площі будинку, квартири на кожну особу, що має право на пільгу.

Абзацом першим пункту 5 Порядку №565 передбачено, що для вирішення питання щодо проведення безоплатного капітального ремонту орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування утворює комісію у складі спеціалістів житлово-експлуатаційних і ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт (є головним розпорядником коштів місцевого бюджету), органу технічної інвентаризації та інших уповноважених осіб.

Відповідно до пунктів 7-14 Порядку №565 комісія після обстеження будинку, квартири складає перелік, визначає види і обсяги робіт, які необхідно виконати, з урахуванням строку проведення останнього капітального ремонту та виходячи з переліку основних робіт згідно з додатками 3 і 4, орієнтовної тривалості ефективної експлуатації елементів будинку, квартири, визначеної правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій.

За результатами обстеження будинку, квартири складаються дефектний акт, кошторисний розрахунок і визначається загальна вартість капітального ремонту. На підставі визначеної загальної вартості капітального ремонту розраховується вартість капітального ремонту 1 кв. метра будинку, квартири. Вартість безоплатного капітального ремонту визначається як добуток вартості капітального ремонту 1 кв. метра будинку, квартири та площі, яка належить особі, що має право на пільгу, на праві приватної, зокрема спільної, власності у таких будинку, квартирі. При цьому площа не може перевищувати 21 кв. метра загальної площі будинку, квартири.

За заявою особи, щодо якої прийнято рішення про проведення безоплатного капітального ремонту, комісія приймає рішення про виконання в межах вартості безоплатного капітального ремонту одного чи кількох видів ремонтних робіт, визначених за результатами обстеження (перекриття всієї площі покрівлі, заміна віконних рам, перекриття всієї площі підлоги будинку тощо).

Кошторисний розрахунок і вартість безоплатного капітального ремонту затверджуються рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за поданням комісії і не підлягають зміні.

Затверджені кошторисний розрахунок і вартість безоплатного капітального ремонту передаються у встановленому законодавством порядку до органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету, для подальшої роботи.

Безоплатний капітальний ремонт проводиться у встановленому порядку суб`єктами господарювання, які відповідно до законодавства мають право на виконання таких робіт, на замовлення органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету.

Строки проведення безоплатного капітального ремонту обумовлюються в договорі між замовником та виконавцем робіт, узгоджуються з особою, що має право на пільгу.

Прийняття в експлуатацію будинків і квартир після закінчення безоплатного капітального ремонту проводиться в установленому законодавством порядку.

Також пунктом 16 Порядку №565 визначено, що фінансування витрат, пов`язаних з проведенням безоплатного капітального ремонту і складенням проектно-кошторисної документації, здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у межах затверджених бюджетних призначень на відповідний рік.

Як встановив суд, розпорядженням Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації від 05 жовтня 2018 року №697 затверджений кошторисний розрахунок і вартість безоплатного капітального ремонту квартири, зокрема, улаштування покриття підлоги з паркетних дошок в сумі 35 063,43 грн., 07 листопада 2018 року між відповідачем та ТОВ «УкрСервісМонтаж ЛТД» (підрядник) укладено Договір підряду № 3/11, ціна договору на виконання робіт є твердою та складає 35 063,43 грн.

З матеріалів справи вбачається, що підрядник виконав роботи в межах строків встановлених договором, проте, роботи виконано з відступами від умов Договору, оскільки замість паркету, в якості матеріалу підрядником використаний ламінат.

Відповідно до пункту 5.1 Договору забезпечення робіт матеріалами та устаткуванням здійснює підрядник. Він зобов`язаний узгоджувати із замовником ціну матеріалів та устаткування, протокол узгодження ціни на матеріалі ресурси є невід`ємною частиною Договору.

Доказів узгодження підрядником з замовником зміни матеріалу з паркету на ламінат, матеріали справи не містять.

Крім того, пунктом 9.2 Договору встановлено, що підрядник зобов`язаний усувати недоліки в роботах, матеріалах, устаткуванні, виявленні представником замовника, відповідними державними органами, авторським наглядом в строки, визначені актами перевірок, вказівок та приписів, та інформувати замовника про це.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що роботи по улаштуванню підлоги в квартирі позивача виконані підрядником з порушенням умов Договору, які мали бути усунуті підрядником.

З пояснень підрядника та листів відповідача вбачається, що підрядник не заперечує проти усунення недоліків, заміни ламінату на паркетну дошку та просить надати доступ до квартири позивача для усунення зазначених недоліків, а також, що підрядником виконано додаткові ремонтні роботи, не передбачені кошторисом по заміні підлоги в коридорі площею 2,7 м2.

Матеріали справи містять заяву позивача, відповідно до якої він не заперечує проти надання доступу до його квартири для усунення недоліків з попереднім узгодженням строків виконання робіт, водночас, суд зазначає, що зазначена заява не може бути доказом надання позивачем доступу до квартири, оскільки, для проведення ремонтних необхідно фізично допустити працівників підрядника на місце виконання робіт.

Суд зазначає, що з листів відповідача та пояснень підрядника вбачається, що позивач неодноразово змінював свої наміри щодо заміни матеріалу покриття підлоги з ламінату на паркетну дошку, погоджувався надати доступ до квартири для такої заміни та в подальшому заперечував проти цього.

Крім того, суд звертає увагу, що при розгляді справи №910/16403/19 Господарським судом м. Києва встановлено, що метою укладення Договору підряду між сторонами було забезпечення потреб особи з інвалідністю внаслідок війни щодо заміни покриття підлоги у її квартирі, а також, що з метою заміни використаного матеріалу з ламінату на паркет, підрядник в присутності уповноважених осіб відповідача звернувся до мешканця квартири в якій проводився ремонт з метою усунення недоліків у роботі, однак власник квартири в доступі відмовив, посилаючись на те, що його якість виконаних робіт влаштовує.

Господарським судом м. Києва зроблено висновок, що заміна матеріалу одного на інший, з урахуванням обставин щодо відсутності заперечень особи, за заявою якою на забезпечення її соціального захисту проведено ремонтні роботи підлоги, у межах твердої ціни кошторису, хоча і є відступом від умов Договору, однак, з урахуванням відсутності доступу до квартири, з метою усунення недоліків, свідчить про забезпечення особи пільгою, визначеною Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», тобто про досягнення мети, задля якої укладався такий Договір підряду.

Господарський суд м. Києва в рішенні від 29 січня 2020 року у справі №910/16403/19 також дійшов висновку, що, оскільки мета, задля якої сторонами укладено Договір підряду досягнена, про що свідчить відсутність заперечень з боку власника квартири та відмова останнього від усунення відступів від умов Договору, шляхом заміни матеріалу, з огляду на визначену сторонами тверду ціну кошторису, та відсутність узгодження іншого розміру між сторонами, оскільки відповідачем було отримано Акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3, відмова від їх підписання в частині суми Договору в розмірі 35 063,43 грн. є необґрунтованою, а отже у відповідача наявний обов`язок зі сплати на користь ТОВ «УкрСервісМонтаж ЛТД» 35 063,43 грн.

Отже, матеріалами справи підтверджено, що в квартирі позивача проведений капітальний ремонт відповідно до пункту 8 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме, проведені ремонті роботи по заміні підлоги в кімнаті площею 17,8 м2 та додаткові ремонтні роботи по заміні підлоги в коридорі площею 2,7 м2.

З урахуванням викладених обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем виконано вимоги Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та проведений безоплатний капітальний ремонт його квартири в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а тому відсутні правові підстави для зобов`язання відповідача в стислий термін виконати вимоги Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і провести безоплатний капітальний ремонт квартири позивача згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 не підлягає задоволенню.

Оскільки позивачу у задоволенні позову відмовлено та враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати зі сплати судового збору відшкодуванню не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 повністю.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 );

Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (02121, м. Київ, вул. Харківське шосе, буд. 176-Г; ідентифікаційний код 37447984).

Суддя В.А. Кузьменко