Рішення № 100156523, 30.09.2021, Літинський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
30.09.2021
Номер справи
137/630/21
Номер документу
100156523
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 137/630/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"30" вересня 2021 р.

Літинський районний суд Вінницької області у складі:

головуючого судді Верещинської Я.С.

за участю секретаря Хижук Л.І.

сторін у справі: представника позивача-адвокат Сільченка О.В.

представника відповідача Ткачук І.Г.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Літин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Літинської селищної ради про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплаті заробітної плати та зобов`язання перерахувати та виплатити заборгованість по заробітній платі,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом про визнання дії відповідача щодо нарахування та виплати позивачеві заробітної плати в період з 01.01.2017 року до 14.06.2021 року протиправними, зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачеві заробітної плати в період з 01.01.2017 року до дня звільнення, тобто до 14.06.2021 року з урахуванням коефіцієнта співвідношення -3, тобто три мінімальних заробітних плати з урахуванням фактично виплачених сум, зобов`язання відповідача здійснити нарахування та виплату за невикористані відпустки за 2019, 2020, 2021 роки.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що відповідно до Контракту № 6 від 18.11.2008 укладеного між позивачем та Літинською районною радою Вінницької області позивач був прийнятий на роботу на посаду директора комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» з 18.07.2008 по 17.07.2009, про що ухвалено рішення 18 сесії Літинської районної ради від 09.07.2008 року. Комунальний заклад Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» перейшов на баланс Літинської селищної ради Вінницького району Вінницької області, що обумовлює притягнення її як відповідача.

Відповідно до Додатку 4 Галузевої Угоди між Міністерством культури і туризму України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України на 2007- 2008 роки від 02.04.2007, зареєстрованої Міністерством праці та соціальної політики за №24 від 02.04.2007, Додатку 4 Галузевої Угоди між Міністерством культури і туризму України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України на 2017-2022 роки, зареєстрованої Міністерством праці та соціальної політики, коефіцієнт міжпосадових співвідношень в оплаті праці адміністративно - управлінського персоналу у кіно видовищних підприємств, дирекцій кіновідеомережі посадові оклади працівників адміністративного персоналу кіно видовищних підприємств, дирекцій кіновідеомережі встановлюються відносно розміру мінімального заробітної плати, встановленого чинним законодавством України. Оклад = мінімальний розмір зарплати х на коефіцієнт співвідношення; розмір посадового окладу директора встановлюється згідно з ПКМ України від 19.05.1999 № 859 (із змінами, внесеними згідно ПКМ України № 730 від 28.04.2000) Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об`єднань державних підприємств» встановлюється за Контрактом.

Відповідно до п.17 Контракту за виконання обов`язків, передбачених ним керівнику нараховується посадовий оклад у розмірі 1575,0 гривень. Статтею 59 ЗУ Про Державний бюджет на 2008 р. встановлено, що з 01.04.2008 до 30.09.2008 мінімальна зарплата складала 525,0 грн. Отже, посадовий оклад був визначений з урахуванням коефіцієнта співвідношення-3, тобто три мінімальних заробітних плати (525,0 х 3= 1575,0 грн). Пунктом 26 Контракту передбачено, що за два місяці до закінчення терміну дії контракту він може бути за угодою сторін продовжений або укладений на новий чи інший термін. Після закінчення терміну дії Контракту щороку укладалися додаткові угоди, в яких умови контракту щодо зміни розміру посадового окладу та порядку оплати праці директора КЗ Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» не змінювався.

Проте, починаючи від 01.01.2017 до 31.12.2020, в порушення вимог ПКМ України від 19.05.1999 № 859 (із змінами, внесеними згідно ПКМ України № 730 від 28.04.2000) Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об`єднань державних підприємств», Контракту, Галузевої угоди відповідач виплачував позивачеві зарплату з урахуванням коефіцієнта співвідношення -2, тобто 2 мінімальних заробітних плати, а не 3, як передбачено Контрактом.

Через ліквідацію зазначеного закладу 14.06.2021 відповідачем було звільнено позивача з вказаної посади на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України, що підтверджується Розпорядженням № 110-к від 14.06.2021.

Відповідно-до письмової відповіді відповідача № 55 від 24.05.2021 у відповідача, на баланс якого перейшло майно КЗ Літинської районної ради « Кінотеатр ім. У.Кармалюка» документи, які б підтверджували заборгованість по зарплаті щодо позивача відсутні, проте відповідно до наданої довідки № 62 від 14.06.2021 відповідачем нараховано позивачеві заборгованість по заробітній платі за період з 01.01.2021 до 14.06.2021 із розрахунку 6000,0 грн. щомісячно, що відповідно до ст. 8 ЗУ Про бюджет на 2021 р., складає розмір однієї мінімальної заробітної плати. Отже, від 01.01.2021 до дня звільнення відповідач в порушення вимог вказаної ПКМ України, Контракту, Галузевої угоди нарахував позивачеві заробітну плату з розрахунку коефіцієнта співвідношення -1, тобто в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яку на день звільнення виплатив. Отже, позивачеві в період з січня 2017 року до 31.12.2020 виплачувалася заробітна плата з урахуванням коефіцієнта співвідношення 2 (дві мінімальних заробітних плат), а з 01.01.2021 до дня звільнення, тобто до 14.06.2021 нараховано заробітну плату з урахуванням коефіцієнта співвідношення 1- (одна мінімальна заробітна плата), що змушує відповідача звернутися до суду.

Крім цього, за 2019,2020,2021 роки позивач не був у щорічних відпустках та компенсація йому не виплачена, що є підставою стягнення цих коштів в судовому порядку. На звернення позивача до відповідача про надання відомостей про невикористані ним відпустки письмової відповіді не отримав.

Ухвалою Літинського районного суду Вінницької області від 08.07.2021 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначено до розгляду із викликом сторін на 03.08.2021.

22.07.2021 від відповідача Літинської селищної ради надійшов відзив на позову заяву, в якому просить суд у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Літинської селищної ради про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплаті заробітної плати та зобов`язання перерахувати та виплатити заборгованість по заробітній платі - відмовити в повному обсязі.

В обґрунтування свого відзиву відповідач посилався на те, що відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-ІХ у Вінницькій області утворено Вінницький район до складу якого увійшла Літинська селищна рада. Вінницька районна рада Вінницької області стає правонаступником Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» ліквідованого Літинського району. Це підтверджує той факт, що Літинська селищна рада не була і не є правонаступником Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка».

Щодо Контракту № 6 та оплати праці керівника - директора КЗ Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» позивача ОСОБА_1 . Згідно додаткових угод № 4,5,6,7,8 до Контракту № 6 з керівником комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» від 23.09.2016, 15.09.2017, 05.09.2018, 18.09.2019, 25.09.2020, які були додані до позовної заяви позивачем, вбачається, що будь-які зміни, що стосуються оплати праці керівника закладу, Літинською районною радою не вносились, лише продовжувався строк дії додаткової угоди до даного контракту. Останній був продовжений 25.09.2020. Тобто, на той момент, а саме під час укладання додаткових угод та укладання останньої додаткової угоди до Контракту № 6 від 18.11.2008 від 25.09.2020, позивача відносно оплати праці все влаштовувало.

Відповідно до Галузевої Угоди між Міністерством культури і туризму України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України на 2007-2008 роки від 02.04.2007, на яку посилається позивач, а саме, п 5.1.7. здійснювати оплату праці керівників підприємств відповідно до укладених контрактів згідно з ст. 20 Закону України "Про оплату праці". В контракті позивача встановлено суму посадового окладу 1575,0грн, яку Орган управління майном визначив на підставі вище викладеного та протягом 2008-2020 років не змінював.

Щодо здійснення перерахунку та виплат позивачеві заробітної плати в період з 01.01.2017 до дня звільнення, тобто до 14.06.2021 з урахуванням коефіцієнта співвідношення - 3, тобто три мінімальні заробітні плати з урахуванням фактично виплачених сум та зобов`язання здійснити нарахування та виплату за невикористані відпустки за 2019, 2020, 2021 роки. Позивач стверджує, що починаючи з 2017 року в нього наявна заборгованість по зарплаті та відпустках, однак це не так, оскільки при передачі майна до Вінницької районної ради були складені позивачем акти приймання - передачі майна КЗ Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка», в яких будь-яких відомостей що стосується заборгованостей по заробітній платі, відпустках чи будь-яких інших виплатах, відсутні, як і документи, які б це підтверджували. Тобто, річні фінансові звітності були подані позивачем до відповідних органів починаючи з 2017 по 2020 роки без заборгованостей щодо заробітної плати та інших виплат.

Після рішення Вінницької районної ради Літинською селищною радою було прийнято рішення на 4 сесії 8 скликання від 12.03.2021 № 183 «Про припинення Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» із зміною засновника Літинської районної ради на Літинську селищну раду, із утворенням ліквідаційної комісії та здійсненням заходів, передбачених законодавством, без прийняття на баланс даного нерухомого майна. З дня призначення ліквідаційної комісії до неї перейшли усі повноваження щодо управління справами юридичної особи, здійснення згідно із встановленим законодавством порядком інвентаризації і оцінки майна, реалізації майна, розрахунків з кредиторами і членами трудового колективу, складання ліквідаційного балансу і подання його Літинській селищній раді.

Позивач, як керівник відповідно до розпорядження Літинського селищного голови від 16.03.2021 № 71-к був попереджений про наступне вивільнення у порядку ст. 49-2 Кодексу законів про працю України та відповідно ознайомлений. При цьому, позивач вимагав від голови ліквідаційної комісії виплатити заборгованість по заробітній платі за період з 2017 по 2020 роки, а також за початок 2021 року та компенсацію за не відбуті відпустки, однак не надав жодного підтверджуючого документу. До позовної заяви також не надав підтверджуючих документів стосовно заборгованості по заробітній платі та відпустках, відмовився співпрацювати і надавати запитувану головою ліквідаційної комісії документацію.

Згідно Статуту комунального закладу позивач, як директор закладу підзвітний і підконтрольний Засновнику, несе повну відповідальність за стан та діяльність закладу, несе відповідальність за організацію податкового, бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій, видає накази в межах своєї компетенції.

Відповідно до п. 7 розділу «Права та обов`язки сторін Контракту № 6 керівник зобов`язується забезпечувати своєчасну плату і повне внесення платежів до бюджету, включаючи внески до Пенсійного фонду та недопущення заборгованості по заробітній платі.

Крім того, відповідно до п. 18 розділу «Умови матеріального забезпечення керівника» Контракту № 6 керівникові надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 28 календарних днів та додаткова відпустка за ненормований робочий день тривалістю 7 календарних днів. Оплата відпустки проводиться виходячи його середнього заробітку, обчисленого в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України... Керівник визначає час та порядок використання своєї щорічної відпустки (час початку та завершення; поділ її на частини і т.п.) з погодженням з Органом управлінням майном, про що видається відповідні розпорядження голови районної ради. Тобто, головою Літинської районної ради за період з 2017 по 2020 роки, а в подальшому їх правонаступниками - головою Вінницької районної ради. Однак, при передачі майна КЗ Літинськиої районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» до Вінницької районної ради, боргові зобов`язання перед працівниками даного закладу у Органа управління станом на 2020 рік, були відсутні.

Зазначає, що Літинська селищна рада, яка не є правонаступником даного майна, а також у відсутність будь-яких боргових зобов`язань, не може здійснити перерахунок та виплату позивачеві заробітної плати в період з 01.01.2017 до 14.06.2021, як вказано у позовній заяві, а також здійснити нарахування та виплату за невикористані відпустки за 2019-2020 роки. Літинська селищна рада вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необгрунтованими та безпідставними, а позовну заяву такою, яка задоволенню не підлягає.

03.08.2021 відкладено розгляд справи на 06.09.2021 у зв`язку з неявкою сторін у справі. Ухвалою від 06.09.2021 розгляд справи відкладено на 30.09.2021 за клопотанням представника позивача.

Представник позивача-адвокат Сільченко О.В. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити. Заперечив проти відзиву відповідача та просив не брати його до уваги, так як підписаний неповноважною особою.

Представник відповідача Ткачук І.Г. у судовому засіданні не визнала позовні вимоги позивача та просила відмовити в задоволення позову з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву.

Судом критично оцінено заперечення представника позивача, наведені ним в судовому засіданні, з приводу підписання відзиву неповноважною особою, з огляду на наступне.

Відзив на позовну заяву підписано 22.07.2021 секретарем Літинської селищної ради Головащенко Т.І. До відзиву відповідачем надано: копію Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, де керівником Літинської селищної ради зазначено Бичка А.І. ; копію рішення №2 від 26.11.2020 про початок повноважень Літинського селищного голови Бичка А.І.; копію розпорядження №33 від 25.06.2021 про надання відпустки Бичку А.І. починаючи з 01.07.2021 по 30.07.2021 включно, в якому зазначено, що під час відпустки виконання обов`язків покладено на секретаря Літинської селищної ради Головащенко Т.І. (а.с. 38-41). Враховуючи викладене, суд вважає, що відзив на позов відповідає вимогам ст.178 ЦПК України

Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, вважає встановленими наступні обставини.

Рішенням 18 сесії 5 скликання Літинської районної ради Вінницької області від 09.07.2008 створено комунальний заклад Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» та призначено ОСОБА_1 на посаду директора комунального закладу (а.с.14-15).

18.07.2008 укладено між позивачем та Літинською районною радою Вінницької області укладено контракт № 6. Позивач прийнятий на роботу на посаду директора комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» з 18.07.2008 по 17.07.2009, на підставі рішення 18 сесії районної ради 5 скликання від 09.07.2008 (а.с.7-8).

У трудовій книжці ОСОБА_1 18.07.2008 року вчинено запис № 22 про призначення його на посаду директора КЗ Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» (а.с.5-6).

Додатковими угодами № 4,5,6,7,8 до Контракту № 6 з керівником комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр м.. У. Кармалюка» від 23.09.2016, 15.09.2017, 05.09.2018, 18.09.2019, 25.09.2020, продовжувався строк дії контракту, інші зміни до контракту не вносились (а.с.9,10,11,12, 13).

Відповідно до Галузевої Угоди між Міністерством культури і туризму України та Центральним комітетом профспілки працівників культур України на 2007-2008 роки, посадові оклади працівників встановлюються відносно мінімального розміру заробітної плати, встановленого чинним законодавством. Розмір посадового окладу директора встановлюється за контрактом (а.с. 19-20).

Щодо тверджень Літинської селищної ради, що вона є неналежним відповідачем судом встановлено наступне.

Рішенням Вінницької районної ради Вінницької області №158 5 сесії 8 скликання від 11.03.2021 передано до комунальної власності Літинської територіальної громади нежитлову будівлю (будинок «Кінотеатру» адреса: вул. Соборна, 7, смт. Літин, ЄДРПОУ 21728987) (а.с.42).

Рішенням Літинської селищної ради Вінницького району Вінницької області №183 4 сесії 8 скликання від 12.03.2021 змінено засновника КЗ Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У Кармалюка» шляхом виключення зі складу засновників Літинської районної ради та включення Літинської селищної ради до складу засновників та припинено Комунальний заклад Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У Кармалюка» (код ЄДРПОУ 35840885) (а.с.43).

Розпорядженням Літинської селищної ради Вінницького району Вінницької області №71-к від 16.03.2021 попереджено працівників Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» про наступне вивільнення, у зв`язку із припиненням юридичної особи, шляхом ліквідації з ознайомленням під особистий підпис, ліквідаційну комісію зобов`язано забезпечити нарахування та виплату коштів згідно чинного законодавства (а.с.44-45).

Враховуючи викладене, Літинська селищна рада розпоряджається згадуваним вище майном, яке перебуває у комунальній власності Літинської територіальної громади, центральним органом якої є Літинська селищна рада.

На підставі вищезазначеного, Літинська селищна рада є належним відповідачем у справі.

Розпорядженням Літинської селищної ради Вінницького району Вінницької області №71-к від 16.03.2021 попереджено працівників Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» про наступне вивільнення, у зв`язку із припиненням юридичної особи, шляхом ліквідації з ознайомленням під особистий підпис, ліквідаційну комісію зобов`язано забезпечити нарахування та виплату коштів згідно чинного законодавства (а.с.44-45).

Розпорядженням Літинського селищного голови від 14.06.2021 №110-к, ОСОБА_1 звільнено з посади директора Комунального закладу «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» у зв`язку з ліквідацією закладу, вказано здійснити повний розрахунок зі звільненим працівником, у тому числі виплатити вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку (а.с.18).

Листом голови комісії по припиненню №62 від 14.06.2021, директору КЗ «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» ОСОБА_1 повідомлено про нараховані суми, належні при звільненні, загальною сумою 42103,50грн, в тому числі заробітна плата з січня по 14 червня 2021 року, компенсація за невикористану відпустку за вищевказаний період, вихідна допомога при звільненні (а.с.17).

У зв`язку з проведенням процедури ліквідації Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатру ім. У. Кармалюка» до ОСОБА_1 звернувся Голова комісії по проведенню процедури ліквідації із вимогою про надання до 14.05.2021 наступних документів: трудову книжку ОСОБА_1 (оригінал); контракт з керівником комунального закладу з усіма додатками до нього, додатковими угодами (належним чином завірені копії); діючу посадову інструкцію; накази: з основної діяльності комунального закладу за період з 2020-2021, з кадрового забезпечення, а також накази, що стосуються надання відпусток з 01.01.2018 по 12.03.2021, та журнали реєстрації наказів; затверджені штатні розписи: за 2019-2020 роки та станом на 01.01.2021; табель обліку робочого часу з 01.01.2021 - 12.03.2021; документи, що підтверджують нарахування заробітної плати з 01.01.2020 по 12.03.2021 року включно; копії фінансової звітності Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У. Кармалюка» за 2017, 2018, 2019, 2020 роки та станом на 01.01.2021 року завірені належним чином; довідку про наявність невикористаної відпустки за відпрацьований період; книгу обліку матеріальних цінностей; акти проведення інвентаризації майна станом на 2019 та 2020 роки; інформацію про стан підготовки документів, що потребують довготривалого зберігання до архівних установ; звіт про роботу Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» за 2020 рік та станом на 01 травня 2021 року (а.с.46).

Після того, до ОСОБА_1 звернувся Голова комісії по проведенню процедури ліквідації із вимогою про надання до 31.05.2021 наступних документів: завірену належним чином трудову книжку ОСОБА_1 (з відміткою: «згідно з оригіналом», дати та підписом власника трудової книжки); письмовий звіт про виконану роботу Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» з 01.01.2021 по 27.05.2021; банківські реквізити ОСОБА_1 для здійснення розрахункових виплат при звільненні, відповідно до чинного законодавства; письмове пояснення ненадання документів на лист комісії по проведенню процедури ліквідації Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» №635 від 12.05.2021 (а.с.47).

Згідно відповіді Літинської селищної ради №55 від 24.05.2021 у селищній раді відсутні документи, які б підтверджували заборгованість по заробітній платі працівників та керівництва Комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка» (а.с.16,48).

Згідно Фінансових звітів КЗ «Кінотеатр імені Кармалюка», підписаних керівником Нападовським Вячеславом Тадеушевичем, станом на кінець 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 років відсутня заборгованість по розрахункам з оплати праці (а.с.49-54).

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно положень ч.1 ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно з ч. 3 ст. 94 КЗпП України питання держаного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначається цим Кодексом, Законом України «Про оплату праці» та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 98 КЗпП України оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, в межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.

Згідно ст. 13 Закону України «Про оплату праці» оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі актів Кабінету Міністрів України в межах бюджетних асигнувань.

Згідно ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Згідно ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Відповідно до статтей 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що Контракт № 6 від 18.07.2008 укладено між позивачем та Літинською районною радою на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та рішення 18 сесії районної ради 5 скликання від 09.07.2008 № 286 «Про створення комунального закладу Літинської районної ради «Кінотеатр ім. У.Кармалюка».

Відповідно до Галузевої Угоди між Міністерством культури і туризму країни та Центральним комітетом профспілки працівників культури України на 2007-2008 роки від 02.04.2007, на яку посилається позивач, Угода поширюється на працівників галузі культури, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях та закладах, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду. Угода укладається на 2007 - 2008 роки та набуває чинності з моменту підписання представниками сторін і діє до укладання нової або перегляду даної годи.

Відповідно до даної Угоди сторони домовились: п. 5.1.5. - здійснювати оплату праці працівників підприємств, установ, організацій та закладів культури, які частково або повністю утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, у відповідності з чинним законодавством; 5.1.6. рекомендувати для застосування на підприємствах кіновідеомережі та кіновідеопрокату коефіцієнти міжпосадових співвідношень в оплаті праці згідно з Додатком 4 до цієї Угоди; 5.1.7. здійснювати оплату праці керівників підприємств відповідно до укладених контрактів згідно з ст 20 Закону України "Про оплату праці".

Відповідно до Додатку 4 - Посадові оклади працівників адміністративно- управлінського персоналу кінопрокатних підприємств, об`єднань встановлюються відносно мінімального розміру заробітної плати, встановленого чинним законодавством України: оклад = мінімальний розмір зарплати х коефіцієнт співвідношення. Розмір посадового окладу генерального директора (директора) встановлюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 р. N 859 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України N 730 від 28 квітня 2000 р.) "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об`єднань державних підприємств", а саме: посада Генеральний директор, директор - коефіцієнт «за контрактом».

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 р. N859 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України N 730 від 28 квітня 2000 р.) "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об`єднань державних підприємств" надано керівникам місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які укладають контракти з керівниками підприємств, заснованих на державній власності, у тому числі казенних, та об`єднань державних підприємств, утворених центральними органами виконавчої влади відповідно до законодавства, підприємств, які належать Автономній Республіці Крим, підприємств, заснованих на комунальній власності, право встановлювати: 1) розмір посадового окладу керівника підприємства залежно від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості у кратності до мінімального розміру тарифної ставки першого розряду робітника основного виробництва, а у разі, коли тарифні ставки робітників не застосовуються, - у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії, визначених у колективному договорі, враховуючи складність управління підприємством, його технічну оснащеність, вартість основних фондів, рівень рентабельності та обсяги виробництва продукції (робіт, послуг) згідно з додатком.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про оплату праці" оплата праці за контрактом визначається за угодою сторін на підставі чинного законодавства, умов колективного договору і пов`язана з виконанням умов контракту.

В п. 17 контракту позивача № 6 від 18.07.2008 встановлено суму посадового окладу у розмірі 1575,00 грн, яку Орган управління майном визначив на підставі вище викладеного та протягом 2008-2020 роки не змінював. Додатковими угодами № 4,5,6,7,8 до Контракту №6 продовжувався строк дії контракту, інші зміни до контракту не вносились.

Отже, судом встановлено, що у Контракті №6, Галузевій Угоді між Міністерством культури і туризму країни та Центральним комітетом профспілки працівників культури України, постанові Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 р. N859 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України N 730 від 28 квітня 2000 р.) "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об`єднань державних підприємств" на які посилається позивач, відсутнє будь яке посилання на встановлення керівнику закладу ОСОБА_1 посадового окладу з урахуванням коефіцієнта - 3 мінімальних заробітних плат та посилання на те, що посадовий оклад змінюватиметься зі зміною мінімальної заробітної плати,.

Згідно Статуту комунального закладу (а.с. 55-58), позивач, як директор закладу підзвітний і підконтрольний Засновнику, несе повну відповідальність за стан та діяльність закладу, несе відповідальність за організацію податкового, бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій, видає накази в межах своєї компетенції.

Відповідно до п. 6, 7, 10 розділу «Права та обов`язки сторін» Контракту № 6: «п.6. Керівник здійснює оперативне керівництво закладом, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань закладу, передбачених законодавством, статутом закладу та цим контрактом; п. 7. Керівник зобов`язується забезпечувати своєчасну плату і повне внесення платежів до бюджету, включаючи внески до Пенсійного фонду та недопущення заборгованості по заробітній платі; п.10. Керівник щорічно подає Органу управління майном, з яким укладено цей контракт, звіт про результати діяльності закладу».

Крім того, відповідно до п. 18 розділу «Умови матеріального забезпечення керівника» Контракту № 6: «керівникові надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 28 календарних днів та додаткова відпустка за ненормований робочий день тривалістю 7 календарних днів. Оплата відпустки провадиться виходячи із його середнього заробітку, обчисленого в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України... Керівник визначає час та порядок використання своєї щорічної відпустки (час початку та завершення; поділ її на частини і т.п.) за погодженням з Органом управлінням майном, про що видається відповідне розпорядження голови районної ради».

Позивачем не надано доказів, які б підтверджували заборгованість перед ним відповідача, крім того, річні фінансові звітності, які були надані відповідачем, підписані директором ОСОБА_1 та подані до відповідних органів починаючи з 2017 по 2020 роки без заборгованостей щодо заробітної плати та інших виплат. Слід також зазначити, що згідно довідки №62 від 14.06.2021 (а.с.17), позивачу нараховано компенсацію за невикористану відпустку за 2021 рік.

За таких обставин суд вважає, що позивачем не було доведено фактів порушення його прав під час процедури виплати заробітної плати за контрактом та не нарахування та виплати за невикористані відпустки за 2019, 2020, 2021 роки, у зв`язку з чим вважає за необхідне у задоволенні позову відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Оскільки суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, а позивач відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнениц від сплати судового збору, судові витрати компенсуються за рахунок держави.

Керуючись ст. 4, 10, 12-13, 76-80, 141, 258, 259, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Літинської селищної ради про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплаті заробітної плати та зобов`язання перерахувати та виплатити заборгованість по заробітній платі відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду через Літинський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 06.10.2021.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; паспорт серія НОМЕР_1 виданий Літинським РВ УМВС України у Вінницькій області 21 травня 2008 року, РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: Літинська селищна рада Вінницького району Вінницької області, адреса: вул. Соборна, 7, смт. Літин, Вінницького району Вінницької області, Код ЄДРПОУ 04325963.

Суддя : Верещинська Я. С.