
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/1557/21
У Х В А Л А
з питань встановлення судового контролю
30 вересня 2021 року зал судових засідань №7
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретар судового засідання Середа О.-В.І.,
за участю сторін:
представника відповідача Янів М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 09.04.2021 у справі №380/1557/21 за позовом ОСОБА_1 до Самбірської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Самбірської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 у справі №380/1557/21 позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Самбірської міської ради Львівської області щодо не розгляду та неприйняття рішення за клопотанням ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою на земельну ділянку площею 0,12 га, яка розташована у АДРЕСА_1 , для садівництва від 03.11.2020. Зобов`язано Самбірську міську раду Львівської області (місцезнаходження: пл. Ринок, 1, м.Самбір, Львівська область, 81400, код ЄДРПОУ 04056078) розглянути клопотання ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 03.11.2020 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою на земельну ділянку площею 0,12 га, яка розташована у АДРЕСА_1 , для садівництва та прийняти відповідне рішення. В задоволенні інших позовних вимог – відмовлено.
Рішення суду 12.05.2021 набрало законної сили.
18.08.2021 від позивача надійшла заява за вх. №60173 про встановлення судового контролю за виконанням рішення, в якій просить зобов`язати міського голову м.Самбора – Гамара Юрія Петровича, як керівника суб`єкта владних повноважень (Самбірської міської ради), відповідального за виконання судового рішення, подати звіт про виконання судового рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 у справі №380/1557/21.
Від відповідача надійшли письмові заперечення на заяву ОСОБА_1 , в яких зазначає, що 04.08.2021 на адресу Самбірської міської ради надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження від 29.07.2021. На виконання даної постанови державного виконавця та рішення суду на пленарному засіданні XI сесії Самбірської міської ради Львівської області VIII демократичного скликання, яке відбулось 17.08.2021 розглянуто проект рішення «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою гр. ОСОБА_1 . Даний проект рішення не був прийнятий, оскільки не був підтриманий більшістю депутатів від загального складу ради. З зазначених підстав просить відмовити в задоволенні заяви.
Позивач в судове засідання не з`явився, належним чином був повідомлений про розгляд заяви, надіслав клопотання про розгляд заяви без його участі.
В судовому засіданні представник відповідача просив відмовити в задоволенні заяви.
При постановленні ухвали суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З аналізу норми ч. 1 ст. 382 КАС України вбачається, що встановлення судового контролю за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі, є правом, а не обов`язком суду.
Отже, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є саме диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об`єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами.
Позивач не подав до суду належних та допустимих доказів на підтвердження того, що рішення суду не виконується чи невиконане.
Разом з тим, суд зазначає, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання постанови, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов`язок подати звіт, оскільки встановити судовий контроль за невиконання рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може лише під час прийняття постанови у справі.
Під час розгляду клопотання позивача встановлено, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 у справі №380/1557/21, судовий контроль, що передбачений ст. 382 КАС України за виконанням такого рішення не був встановлений.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що підстави для задоволення заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду – відсутні.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 293-295, 382, пп. 15.5 п. 15 розділу VII “Перехідні положення” КАС України, суд –
п о с т а н о в и в:
у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 09.04.2021 у справі №380/1557/21 за позовом ОСОБА_1 до Самбірської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії – відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали виготовлено 05.10.2021.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна