Постанова № 100138675, 06.10.2021, Ічнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
06.10.2021
Номер справи
733/959/21
Номер документу
100138675
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження № 3/733/475/21

Єдиний унікальний №733/959/21

Постанова

Іменем України

06 жовтня 2021 року Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого судді - Карапиш Т.В.

при секретарі Литвиненко В.Ю.

за участю прокурора Макотринського К.І.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ічня Чернігівської області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, ІПН: НОМЕР_1 ,

за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , в період з 30 листопада 2017 року по 07 грудня 2020 року перебуваючи на посаді в.о. старости Бурімської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, та являючись у відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін, після припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: припинення повноважень в.о. старости Бурімської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік, а саме: 31 травня 2021 року о 12 годині 57 хвилин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував проти складеного відносно нього протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, так як він намагався подати декларацію за 2020 рік вчасно, але з незалежних від нього причин це не вдалося. Після того, як йому повідомили про неподання вищевказаної декларації, він її подав відразу 31 травня 2021 року.

У судовому засіданні прокурор вважав встановленими та доведеними обставинами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній несвоєчасно подав без поважних причин декларацію як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування..

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на

громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Цією ж нормою закону передбачено, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності її дія або бездіяльність повинна бути протиправною, тобто порушувати встановлений законом порядок.

Згідно приписів положення ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний, зокрема, з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядуванні.

Згідно п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Норми ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 230/2021 від 26 серпня 2021 року; копією електронної декларації ОСОБА_1 ; рішеннямпершої сесії сьомого скликання Ічнянської міської ради Чернігівської області від 30 листопада 2017 року про покладення обов`язків старости, рішенням другого засідання першої сесії восьмого скликання Ічнянської міської ради Чернігівської області від 07 грудня 2020 року про затвердження старост, рішенням другого засідання першої сесії восьмого скликання Ічнянської міської ради Чернігівської області від 07 грудня 2020 року про утворення виконавчого комітету Ічнянської міської ради, попередженням про умови та порядок подання декларації у разі звільнення або припинення діяльності від 23 грудня 2020 року та іншими матеріалами справи.

Опрацюванням відкритих джерел інформації, які містяться в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті: https://рublic.nazk.gоv.uа, було встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію після звільненням за 2020 рік 31 травня 2021 року о 12-57 год. Також згідно інформації про послідовність дій користувача ОСОБА_1 , останній заповнив та відправив вищевказану декларацію 31 травня 2021 року о 12-57 год. Інших раніше вчинених спроб подання декларації не має.

Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 повинен був і мав можливість вчасно подати декларацію, будучи посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, однак без поважних причин не виконав вчасно вимогу фінансового контролю та порушив вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», заповнивши несвоєчасно на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за 2020 рік, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – 01 квітня 2020 року.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1 , який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст.ст. 2, 3, 4, 12, 45, Закону України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок (отримувач: ГУК в Черніг.обл/тг м. Ічня/22030101, код ЄДРПОУ: 37972475, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок: (IBAN) UA818999980313151206000025669, код класифікації доходів бюджету: 22030101).

Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов`язана сплатити штраф не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.

У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Т. В. Карапиш