
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 3/641/2610/2021Справа №: 641/5542/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Харків
06 жовтня 2021 року суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Богдан М.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, працюючої на посаді головного бухгалтера ДП «Завод імені В.О. Малишева», що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1811/20-40-07-30 від 15.07.2021 року, що надійшов із Головного управління ДПС у Харківській області, ОСОБА_1 , працюючи на посаді головного бухгалтера ДП «Завод імені В.О. Малишева», що розташоване за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, 126, несвоєчасно подала до установи банку платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), чим порушено п.87.9 ст.87, п. 54.2 ст.54 , п.п. 168.1.2., п.п. 168.1.4, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 п. 176.2 (а) ст. 176 Податкового кодексу України, що встановлено актом перевірки від 25.06.2021 року № 11042/20-40-07-02-08/14315629.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про судове засідання повідомлена у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута у відсутність правопорушника, якщо він був своєчасно повідомлений про день та час розгляду справи.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» від 07 липня 1989 року, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить по умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було зневільовано ключовий принцип – верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, якщо таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.
Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розглянути справу за відсутності належним чином повідомленої ОСОБА_1 .
Суд, оглянувши в судовому засіданні матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Так, відповідно до положень ч. 2 ст. 38 КУпАП, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Наведена норма не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративне правопорушення.
З аналізу абзацу першого статті 247 КУпАП, вбачається, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з`ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), в тому числі й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого, суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності на підставі ч.1 ст. 163-2 КУпАП за несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), а саме порушення п.87.9 ст.87, п. 54.2 ст.54 , п.п. 168.1.2., п.п. 168.1.4, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 п. 176.2 (а) ст. 176 Податкового кодексу України., за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Факт правопорушення було встановлено актом перевірки від 25.06.2021 року № 11042/20-40-07-02-08/14315629.
За таких обставин, суд позбавлений можливості вирішувати питання про наявність/відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного проступку та, враховуючи, що тримісячний термін, визначений положеннями ч. 2 ст. 38 КУпАП сплинув на момент розгляду справи - суд приходить до висновку закриття провадження у справі у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку, передбачених ст. 38 КУпАП.
Можливість відновлення або поновлення цих строків КУпАП не передбачає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 38, 247 п.7, 283, 284 КУпАП, суд,-
УХВАЛИВ:
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163-2 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанову може бути оскаржено до Харківського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її оголошення.
Суддя - М. В. Богдан