Рішення № 100119199, 04.10.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2021
Номер справи
560/6890/21
Номер документу
100119199
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/6890/21

РІШЕННЯ

іменем України

04 жовтня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.

за участю:секретаря судового засідання Нетичай Ю.В. представників позивача: Сергійчука Ю.В., Смішної І.В., представника відповідача: Крамар А.В., розглянувши адміністративну справу за позовом Приватного підприємства АНК "Комплекс" до Хмельницької міської ради , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Управління культури і туризму Хмельницької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

до суду з адміністративним позовом звернувся позивач до Хмельницької міської ради з позовними вимогами: визнати протиправним та скасувати п.2 рішення п`ятої сесії Хмельницької міської ради від 21.04.2021 року № 101, а саме: "Надати Управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Лісовогринівецькій, 16/І-А, площею 5787 м2 кадастровий номер 6810100000:17:001:0292, у зв`язку із необхідністю внесення змін у відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру".

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Хмельницькою міською радою прийнято рішення №101 від 21 квітня 2021 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення, надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».

Відповідно до п. 2 зазначеного рішення п`ятої сесії №101 від 21 квітня 2021 року вирішено: «Надати Управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Лісовогринівецькій, 16/1-А, площею 5787 м2 кадастровий помер 6810100000:17:001:0292, у зв`язку із необхідністю внесення змін у відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру».

Вказаний п. 2 рішення п`ятої сесії Хмельницької міської ради №101 від 21 квітня 2021 року прийнятий з порушенням законодавства та прав ПП «АНК «Комплекс».

Суд ухвалою від 14.06.2021 відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Суд ухвалою від 14.06.2021 прийняв рішення про часткове забезпечення адміністративного позову.

Суд ухвалою від 19.07.2021 закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду.

01.07.2021 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що звертаючись з такою позовною вимогою, позивач не довів що спірне рішення міської ради порушує безпосередньо його права, а його скасування є ефективним захистом порушених прав та призведе до абсолютного їх відновлення. Вказує, що позивач подав позов про визнання протиправним та скасування акта суб`єкта владних повноважень - акту індивідуальної дії, який , як він вважає, порушує його права.

Земельна ділянка по вул. Лісогринівецькій, 16/1-А площею 5787 кв.м, кадастровий номер 6810100000:17:001:0292 перебуває в постійному користуванні управління культури і туризму Хмельницької міської ради. На підставі рішення Хмельницької міської ради від 26.08.2015 № 45 між управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради та ПП «АНК Комплекс» укладено договір суперфіцію № 1 від 25.11.2015 терміном на 6 років.

На адресу Хмельницької міської ради надійшло звернення землекористувача земельної ділянки - управління культури і туризму від 07.04.2021 з доданими матеріалами про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Лісогринівецькій, 16/1-А площею 5787 кв.м, кадастровий номер 6810100000:17:001:0292, у зв`язку з необхідністю внесення змін у відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру. Вказане звернення з доданими документами було внесено на розгляд постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, про що свідчить витяг з протоколу № 9 засідання комісії від 08.04.2021 та було підтримано більшістю голосів.

Просив у позові відмовити.

Представники позивача позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав та просив суд у їх задоволенні відмовити з підстав викладених у відзиві на позов.

Заслухавши представників сторін, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, суд дійшов висновків, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що 27.06.2015 року між Управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради та Приватним підприємством "АНК КОМПЛЕКС" було укладено Договір будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Лісогринівецька 16/1-А, в м. Хмельницькому від 27.06.2015 року. За вказаним договором ПП "АНК КОМПЛЕКС" зобов`язується на умовах передбачених Договором, організувати фінансування та будівництво об`єкту з інженерними спорудами і мережами та благоустроєм земельної ділянки площею 0,5787 га (за адресою: м. Хмельницький, вул. Лісогринівецька, 16/1-А) та здійснити реалізацію житлових приміщень, а Управління культури і туризму Хмельницької міської ради зобов`язується передати для цього всі необхідні повноваження (в т.ч. функції замовника будівництва) та передати на період будівництва будівель, в тимчасове користування земельну ділянку (будівельний майданчик) на якій буде здійснюватися спорудження об`єкту.

Земельна ділянка (будівельний майданчик), яка передається по цьому договору, розташована за адресою: м. Хмельницький, вул. Лісогринівецька, 16/1-А площею 0,5787 га (кадастровий номер 6810100000:17:001:0292) та знаходиться на праві постійного користування в Управлінні культури і туризму Хмельницької міської ради відповідно до рішення сорок дев`ятої сесії Хмельницької міської ради №43 від 08.04.2015 року - пункти 2.1., 2.2. Договору від 27.06.2015р.

Відповідно до п. 2.4. Договору, п. 2.2 Договору, приватному підприємству "АНК КОМПЛЕКС" надано право на здійснення проектних та будівельних робіт, вибір та укладення договорів із генпідрядниками, підрядниками, субпідрядниками.

Відповідно до п. 9.2. Договору - договір укладено на весь термін будівництва об`єкту, включаючи підготовчий період, термін виготовлення робочого проекту, період будівництва, введення об`єкту в експлуатацію та реєстрації декларації про готовність об`єкту до експлуатації, реєстрації права власності на об`єкти будівництва.

24.07.2015 за заявою Управління культури і туризму Хмельницької міської ради було видано Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки №226/ГП-25.1-04 від 24.07.2015 для нового будівництва багатоповерхового житлового будинку: 1-ша черга - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями; II-га черга - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями; 111-тя черга будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями.

Рішенням п`ятдесят другої сесії Хмельницької міської ради №45 від 26.08.2015 року "Про надання згоди на укладення договорів суперфіцію та внесення змін до рішення сесій" вирішила надати згоду управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради укласти договір суперфіцію із Приватним підприємством "АНК КОМПЛЕКС" для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку на земельну ділянку загальною площею 5787 кв.м. по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 6810100000:17:001:0292), що знаходиться в постійному користуванні Управління культури і туризму Хмельницької міської ради на підставі витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 20.05.2015 індексний номер 37785667.

25 листопада 2015 року між Управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради та Приватним підприємством "АНК КОМПЛЕКС" було укладено та підписано Договір суперфіцію №1 від 25.11.2015 року, предметом якого є речове право на чуже майно - право користування земельною ділянкою для забудови, що знаходиться по вулиці Лісогринівецька, 16/1-А, що у місті Хмельницькому. За договором передається земельна ділянка площею 0,5787 га (кадастровий номер 6810100000:17:001:0292 на підставі витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 20.05.2015 року індексний номер 37785667, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 639962368101) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Договір суперфіцію зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 3 1.12.2015 року, індексний номер 51338513.

Відповідно до п. 1.5. Договору суперфіцію - метою надання в користування земельної ділянки є здійснення Суперфіціарієм ПП "АНК Комплекс" будівництва та подальшої експлуатації об`єктів нерухомості, інших господарських споруд, необхідних для їх обслуговування, згідно затвердженого проекту будівництва, з дотриманням цільового призначення наданої в користування земельної ділянки

Договір укладено на шість років - до 25.11.2021 року. П.3.1. Договору - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано - прибудованими нежитловими приміщеннями".

05 листопада 2020 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України Приватному підприємству "АНК КОМПЛЕКС" було видано Дозвіл на виконання будівельних робіт №ІV012201105869 для здійснення нового будівництва багатоквартирного житлового будинку: І-ша черга - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано - прибудованими нежитловими приміщеннями; ІІ-га черга - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями; ІІІ-тя черга будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано - прибудованими нежитловими приміщеннями по АДРЕСА_1 .

Як зазначає позивач, що Генеральним підрядником за замовленням "АНК КОМПЛЕКС" вже збудовано 8 поверхів І-шої черги - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано - прибудованими нежитловими приміщеннями.

Хмельницькою міською радою прийнято рішення п`ятої сесії №101 від 21 квітня 2021 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення, надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».

Відповідно до п. 2 зазначеного рішення п`ятої сесії №101 від 21 квітня 2021 року вирішено: «Надати Управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по АДРЕСА_1 , площею 5787 м2 кадастровий помер 6810100000:17:001:0292, у зв`язку із необхідністю внесення змін у відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру».

Позивач вважає, що п. 2 рішення п`ятої сесії Хмельницької міської ради №101 від 21 квітня 2021 року прийнятий з порушенням законодавства та прав ПП «АНК «Комплекс», тому звернувся до суду з позовними вимогами.

Вирішуючи спірні правовідносини, судом враховано наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про Державний земельний кадастр», у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб. Повідомлення про виявлення помилки може бути надіслано також в електронному вигляді з Державного аграрного реєстру через Єдиний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Статтею 79-1 Земельного кодексу України передбачено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Внесення змін в розміри та координати - це фактично формування нової земельної ділянки, яке відповідно до ст. 79-1 Земельного кодексу України потребує розроблення проекту землеустрою.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 ЗК України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання).

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Згідно із ч. 2 ст. 123 ЗК України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

Відповідно до ч. 3 ст. 123 ЗК України підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Згідно із ч. 5 ст. 116 ЗК України, земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Встановлено, що відповідно до п. 7.2.3 Договору суперфіцію - Суперфеціар (Управління культури і туризму Хмельницької міської ради) зобов`язане не вчиняти дій, які можуть перешкодити Суперфіціарію користуватися земельної ділянкою та здійснювати будівництво, якщо такі дії Суперфіціарія є законними і не суперечать умовам договору та законодавства України.

Також, у Розділ 5 Поземельної книги земельної ділянки з кадастровим номером 6810100000:17:001:0292 внесено запис про виникнення обтяження у вигляді суперфіцію від 30.12.2015, що зареєстровано за ПП "АНК-Комплекс" на підставі договору Суперфіцію.

Відповідно до ч.5 п.5 ст.186 ЗК України, технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) затверджується: у разі передачі на підставі такої документації земельної ділянки у власність та користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування - рішенням таких органів; в інших випадках - власником (розпорядником) земельної ділянки, а щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, що перебуває у користуванні, - землекористувачем.

Отже, технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) затверджується - землекористувачем.

Таким чином, внесення будь-яких змін до конфігурації та площі земельної ділянки, в тому числі і виправлення помилок, має відбуватись за згодою як і власника земельної ділянки так і користувача земельної ділянки.

Як встановлено у судовому засіданні, ПП «АНК Комплекс», як користувач земельної ділянки по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:17:001:0292, згоди на встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі не надавало.

Судом враховано зауваження Управління земельних ресурсів Хмельницької міської ради на проект рішення сесії міської ради «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення, надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», де зазначено, що «подані матеріали не відповідають рішенню 23 сесії міської ради від 27.02.2013 №31 «Про затвердження Порядку розгляду звернень і клопотань та вирішення питань, пов`язаних із наданням дозволів на розроблення проектів щодо відведення земельних ділянок, технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок, матеріалів інвентаризації земель» так як не пройшли перевірку на відповідність місця розташування земельної ділянки вимогам Земельного кодексу, законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, іншій землевпорядній документації, схемам землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель в Управлінні земельних ресурсів. Крім того, зміна конфігурації земельних ділянок здійснюється за рахунок вільних земель комунальної власності, зокрема зміна конфігурації земельної ділянки по АДРЕСА_1 планується за рахунок земель загального користування (дорога)».

Вказане підтверджується наданим позивачем до матеріалів справи Збірним кадастровим планом земельної ділянки розташованої по АДРЕСА_1 , виготовленим інженером - землевпорядником - Олешко О.Г.

Таким чином, надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Лісовогринівецькій, 16/І-А, площею 5787 м2 кадастровий номер 6810100000:17:001:0292, може бути лише у тому випадку, коли місце розташування земельної ділянки відповідає вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Крім того, відповідно до Висновку Управління правового забезпечення та представництва Хмельницької міської ради до проекту рішення сесії міської ради «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення, надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)», зазначено, що: «в матеріалах доданих до проекту рішення відсутнє повідомлення органу державної влади, що здійснює державну політику у сфері земельних відносин про виправлення помилки у визначенні меж земельної ділянки, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державний земельний кадастр». Внесення змін в розміри та координати - це фактично формування нової земельної ділянки, яке відповідно до ст. 79-1 земельного кодексу України потребує розроблення проекту землеустрою».

Суд не погоджується з відповідачем, що позивач не довів, що спірне рішення міської ради порушує безпосередньо його права, а його скасування є ефективним захистом порушених прав та призведе до абсолютного їх відновлення.

Як зазначив позивач, з чим погодився суд, що після отримання дозволу про початок виконання будівельних робіт генеральним підрядником за замовленням ПП "АНК Комплекс" вже збудовано 8 поверхів І-шої черги - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями.

Заявником отримано технічні умови на підключення комунікацій (електропостачання, газопостачання, водопостачання) на 1-шу, ІІ-гу га ІІІ-тю черги будівництва.

Також укладена значна кількість договорів з фізичними особами на придбання майнових прав на квартири 1-ї черги об`єкта будівництва, а також укладено попередні договори на реалізацію квартир у ІІ-й та ІІІ-й черзі об`єкта будівництва. Крім того, виконано роботи з проектування ІІ-Ї черги - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями (строк виконання робіт до 31.03.2021), та завершується проектування IIІ-ї черги - будівництво багатоповерхового 54-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями (строк виконання робіт до 01.05.2021). Зазначене підтверджується матеріалами справи.

Крім того, звернуто увагу суду, що акт індивідуальної дії - містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки №226/ГП-25.1-04 від 24.07.2015 був реалізований.

Таким чином, внесення будь-яких змін до конфігурації та площі земельної ділянки, в тому числі і виправлення помилок, має відбуватись за згодою як і власника земельної ділянки так і користувача земельної ділянки - ПП «АНК Комплекс» як користувач земельної ділянки по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6810100000:17:001:0292.

Як зазначає позивач, що не спростовано відповідачем, зміна конфігурації земельної ділянки призведе до неможливості дотримання вимог передбачених дозвільними документами: містобудівними умовами та обмеженнями забудови земельної ділянки №226/ГП-25.1-04 від 24.07.2015; проектами ІІ-ї черги та III-ї черги будівництва; технічними умовами на підключення мереж (електропостачання, газопостачання, водопостачання та водовідведення).

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню.

Оскільки позивач сплатив 2270,00 грн. судового збору за подання адміністративного позову, відповідно до статті 139 КАС України судові витрати підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати п.2 рішення п`ятої сесії Хмельницької міської ради від 21.04.2021 року № 101, а саме: "Надати Управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Лісовогринівецькій, 16/І-А, площею 5787 м2 кадастровий номер 6810100000:17:001:0292, у зв`язку із необхідністю внесення змін у відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру".

Стягнути з Хмельницької міської ради за рахунок бюджетних асигнувань судові витрати (судовий збір) в сумі 2270,00( дві тисячі двісті сімдесят) грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 05 жовтня 2021 року

Позивач:Приватне підприємство АНК "Комплекс" (вул. Ціолковського, 12/1, кв. 41,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 39639565) Відповідач:Хмельницька міська рада (вул. Гагаріна, 3,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 33332218) Третя особа:Управління культури і туризму Хмельницької міської ради (29000, м.Хмельницький, вул. Проскурівська, 30 , код ЄДРПОУ - 02231293)

Головуючий суддя П.М. Майстер