Ухвала суду № 100117744, 29.09.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2021
Номер справи
440/1310/20
Номер документу
100117744
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

29 вересня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/1310/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Гринько М.О.,

представника заявника - Зогаля О.М.,

представника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області - Козченко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

10 березня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, у якій просив визнати протиправними дії та бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України щодо не виплати нарахованої та невиплаченої з 01.04.2017 по 31.07.2019 ОСОБА_1 пенсії та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести виплату в належному розмірі ОСОБА_1 нараховану та не виплачену пенсію з 01.04.2017 по 31.07.2019 в сумі 88870,68 грн. із нарахуванням за несвоєчасну виплату належної компенсації втраченої частини доходів.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20, яке набрало законної сили 10 серпня 2020 року, адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року в сумі 88870 грн. 68 коп. (вісімдесят вісім тисяч вісімсот сімдесят гривень шістдесят вісім копійок). У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) /том 1 а.с. 97-104/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 25 січня 2021 року заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 задоволено частково. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом шестидесяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 /том 1 а.с. 174-179/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20 липня 2021 року заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та накладення штрафу у справі №440/1310/20 - задоволено частково. У прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України від 23 березня 2021 року про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі № 440/1310/20 - відмовлено. Продовжено строк судового контролю на тридцять календарних днів з дня набрання законної сили цією ухвалою. У задоволенні іншої частини заяви відмовлено /том 1 а.с. 225-232/.

17 серпня 2021 року до суду надійшов звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі № 440/1310/20 /том 2 а.с. 12-19/.

02 вересня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду із заявою про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 /том 2 а.с. 1-3/, у якій просить:

- накласти на керівника суб`єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, відповідального за виконання судового рішення, штраф у розмірі 20 прожиткових мінімум для працездатних осіб в сумі 44140 грн. за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у даній справі;

- стягнення штрафу здійснити відповідно до частини 3 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом стягнення половини суми штрафу, що становить 22070 грн. на користь ОСОБА_1 , іншу половину, що становить 22070 грн., стягнути до Державного бюджету України;

- встановити Головному управлінню ПФУ в Полтавській області новий строк подання звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 протягом тридцяти днів з дня набрання цією ухвалою законної сили.

В обґрунтування заяви позивачем зазначено, що рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20, яке набрало законної сили 10 серпня 2020 року, не виконане, заборгованість по виплаті пенсії за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року в сумі 88870 грн. 68 коп. ОСОБА_1 не виплачена. Вважає, що посадові особи боржника ігнорують встановлений в державі порядок виплати пенсій та умисно не виконують судове рішення, у зв`язку з чим ОСОБА_1 просить накласти штраф на керівника ГУ ПФУ в Полтавській області та встановити новий строк подання звіту про виконання рішення суду.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2021 року призначено заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 до розгляду у судове засідання на 10:00 29 вересня 2021 року.

Представник заявника у судовому засіданні підтримав заяву про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20.

Представник ГУ ПФУ в Полтавській області у судовому засіданні заперечував проти задоволення заяви про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення суду.

Вирішуючи заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України; судове рішення є обов`язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку; контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Конституційний Суд України зазначив, що складовою права кожного на судовий захист є обов`язковість виконання судового рішення (абзац третій пункту 2.1 мотивувальної частини Рішення від 26.06.2013 року № 5-рп/2013). Це право охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13.12.2012 року № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини Рішення від 25.04.2012 року № 11-рп/2012).

Конституційний Суд України у Рішенні від 26.06.2013 року взяв до уваги практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), який, зокрема, в пункті 43 рішення у справі "Шмалько проти України", заява № 60750/00, від 20.07.2004 року вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду.

Крім того, у Рішенні від 15.05.2019 року № 2-р(II)/2019 Конституційний Суд України з посиланням на практику ЄСПЛ підкреслив, що визначене статтею 6 Конвенції право на суд було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне обов`язкове судове рішення не виконувалося на шкоду одній зі сторін; і саме на державу покладено позитивний обов`язок створити систему виконання судових рішень, яка була б ефективною як у теорії, так і на практиці, і гарантувала б їх виконання без неналежних затримок; ефективний доступ до суду включає право на те, щоб рішення суду було виконане без невиправданих затримок; держава та її державні органи відповідальні за повне та своєчасне виконання судових рішень, які постановлені проти них (пункт 84 рішення у справі "Валерій Фуклєв проти України" від 07.06.2005 року, заява № 6318/03; пункт 43 рішення у справі "Шмалько проти України" від 20.07.2004 року, заява № 60750/00; пункти 46, 51, 54 рішення у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України" від 15.10.2009 року, заява № 40450/04; пункт 64 рішення у справі "Apostol v. Georgia" від 28.11.2006 року, заява № 30779/04).

На підставі аналізу статей 3, 8, частин першої та другої статті 55, частин першої та другої статті 129-1 Конституції України в системному взаємозв`язку Конституційний Суд України в пункті 2.1 мотивувальної частини Рішення від 15.05.2019 року № 2-р(II)/2019 констатував, що обов`язкове виконання судового рішення є необхідною умовою реалізації конституційного права кожного на судовий захист, тому держава не може ухилятися від виконання свого позитивного обов`язку щодо забезпечення виконання судового рішення задля реального захисту та відновлення захищених судом прав і свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави. Позитивний обов`язок держави щодо забезпечення виконання судового рішення передбачає створення належних національних організаційно-правових механізмів реалізації права на виконання судового рішення, здатних гарантувати здійснення цього права та обов`язковість судових рішень, які набрали законної сили, що неможливо без їх повного та своєчасного виконання.

Відповідно до ст. 14 КАС України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.

Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Аналогічні положення містяться в ст. 370 КАС України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Отже, обов`язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, статтями 14, 370 КАС України.

З метою забезпечення виконання судового рішення ст. 382 КАС України передбачено дві форми судового контролю за виконанням судового рішення: 1) зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання рішення суду; 2) накладення на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, згідно з положеннями частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина друга статті 382 КАС України).

З аналізу зазначених норм законодавства слідує, що КАС України регламентовано право суду застосовувати інститут судового контролю шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду, визнання протиправними рішень, дій. Для застосування наведених процесуальних заходів мають бути наявні відповідні правові умови.

Таким чином, законодавець фактично наділив суд повноваженнями контролю за виконанням того, що для суб`єкта владних повноважень передбачив у своєму рішенні адміністративний суд.

Правовою підставою для зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення є наявність об`єктивних підтверджених належними і допустимими доказами підстав вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю рішення суду залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль. При цьому суд, встановлюючи строк для подання звіту, повинен враховувати особливості покладених обов`язків згідно із судовим рішенням та можливості суб`єкта владних повноважень їх виконати.

Аналогічний висновок щодо застосування норм права викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 14.05.2020 у справі № 800/320/17, який в силу частини 5 статті 242 КАС України підлягає обов`язковому врахуванню судом першої інстанції.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20, яке набрало законної сили 10 серпня 2020 року, адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року в сумі 88870 грн. 68 коп. (вісімдесят вісім тисяч вісімсот сімдесят гривень шістдесят вісім копійок). У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) /том 1 а.с. 97-104/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 25 січня 2021 року заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 задоволено частково. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом шестидесяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 /том 1 а.с. 174-179/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20 липня 2021 року заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та накладення штрафу у справі №440/1310/20 - задоволено частково. У прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України від 23 березня 2021 року про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі № 440/1310/20 - відмовлено. Продовжено строк судового контролю на тридцять календарних днів з дня набрання законної сили цією ухвалою. У задоволенні іншої частини заяви відмовлено /том 1 а.с. 225-232/.

17 серпня 2021 року до суду надійшов звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі № 440/1310/20 /том 2 а.с. 12-19/.

В ході дослідження поданого Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області звіту про виконання судового рішення судом встановлено, що заборгованість пенсії за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року в сумі 88870 грн. 68 коп. обліковано в органі Пенсійного фонду України, внесено до реєстру судових рішень.

У звіті зазначено, що у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відсутня можливість самостійно формувати бюджет та виділяти кошти із державного бюджету на фінансування пенсій, оскільки головним розпорядником коштів за бюджетною програмою КПКВК 2506080 є Міністерство соціальної політики України, а розпорядником нижчого рівня є Пенсійний фонд України. Боржник зазначає, що 30.07.2021 Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області вкотре звернулося до Пенсійного фонду України з питання виділення коштів на виплату заборгованості перед ОСОБА_1 , відповідь на звернення на час подання звіту від Пенсійного фонду України не надходила. На думку Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, невиконання судового рішення за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.

Таким чином, рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20, яке набрало законної сили 10 серпня 2020 року, в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року в сумі 88870 грн. 68 коп. (вісімдесят вісім тисяч вісімсот сімдесят гривень шістдесят вісім копійок) на даний час боржником не виконано.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що з метою виконання рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області було надіслано до Пенсійного фонду України лист від 30.07.2021 №1600-0401-5/52661 з проханням розглянути можливість виплати заборгованості за період із 01 квітня 2017 року по 31 липня 2019 року в сумі 88870 грн. 68 коп. /том 2 а.с. 15/, у відповідь на який Пенсійний фонд України повідомив про те, що виплату пенсії за визначений судом період буде здійснено з урахуванням вимог пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 після прийняття Кабінетом Міністрів України передбаченого вказаною нормою окремого порядку /том 2 а.с. 21/.

Відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року №28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Таким чином, виплати здійснює Головне управління Пенсійного фонду України винятково коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством.

На казначейських рахунках боржника станом на 17.08.2021 відсутнє надходження коштів з Державного бюджету для фінансування видатків по судових рішеннях /том 2 а.с. 17/.

Таким чином, судове рішення не виконано Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області у спосіб, встановлений рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20, через відсутність коштів для здійснення відповідної виплати, при цьому, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області вживалися певні заходи з метою виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року по справі № 440/1310/20.

Зважаючи на вищевикладене, необхідно встановити новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20.

В ході розгляду заяви судом не встановлено вини та умислу на навмисне невиконання рішення суду у справі в частині виплати пенсії ОСОБА_1 з боку керівника управління.

У спірних відносинах відсутня протиправна бездіяльність ГУ ПФУ в Полтавській області в особі його керівника щодо виконання рішення суду, а тому відсутні підстави для накладення штрафу на керівника управління за невиконання рішення суду.

З огляду на наведене та у зв`язку з встановленням відповідачу нового строку для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 суд дійшов висновку про недоцільність застосування до начальника Головного управління штрафу за несвоєчасне виконання судового рішення.

Таким чином, заява ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 підлягає задоволенню частково.

Прохальна частина заяви ОСОБА_1 містить клопотання про стягнення на користь ОСОБА_1 з ГУ ПФУ у Полтавській області судових витрат на професійну правничу допомогу в сумі 2500 грн.

Відповідно до статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Частиною 7 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Частиною 1 статті 903 Цивільного кодексу України встановлено, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Позивачем не надано до суду договору на надання правничої (правової) допомоги із зазначенням умов оплати послуг адвоката.

До суду не надано розрахункових документів на підтвердження фактичного понесення ОСОБА_1 витрат на професійну правничу допомогу.

Заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в адміністративній справі №440/1310/20 подана заявником на стадії виконання судового рішення та пов`язана з процесуальними питаннями виконання судового рішення, натомість, адміністративна справа розглянута судом першої інстанції та рішення у цій справі набрало законної сили.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області витрат на професійну правничу допомогу в сумі 2500 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 256, 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20 - задовольнити частково.

Встановити новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року у справі №440/1310/20.

В іншій частині заяви ОСОБА_1 - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повний текст ухвали складено 04 жовтня 2021 року.

Суддя С.С. Сич