Рішення № 100117142, 23.09.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2021
Номер справи
380/13865/21
Номер документу
100117142
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2021 року справа №380/13865/21 м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сакалоша В.М.,

секретар судового засідання Наум`як Х.О.,

за участю:

представника позивача Московича А.Я.,

представника відповідача Квасниця Н.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Фермерського господарства «РАКАГРІКОЛА» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій, -

В С Т А Н О В И В :

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Фермерського господарства «РАКАГРІКОЛА» (80405, Львівська обл., с. Забужжя, вул. Молодіжна 28) до Головного управління ДПС у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35), Державної податкової служби України (04053, м.Київ, Львівська площа 8) в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2794800/42773330 від 23.06.2021 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 9 від 07.05.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ФГ «РАКАГРІКОЛА» № 9 від 07.05.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання;

- судові витрати покласти на Відповідачів.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ним подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, однак такі були відхилені. Вказує, що подавав скарги щодо рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, в задоволенні яких також було відмовлено. Позивач надав контролюючому органу усі документи, які підтверджують здійснення господарських операцій після зупинення реєстрації вказаних податкових накладних. Стверджує, що у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не зазначено переліку документів, які потрібно надати контролюючому органу.

Відповідач у своїх запереченнях вказує, що реєстрація податкової накладної була зупинена, оскільки в таблиці даних відсутні дані щодо товарів/послуг, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та їх обсяг дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Зазначає, що контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації для розгляду питання про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних. Вказує, що у контролюючого органу були законні підстави для прийняття рішення про відмову в реєстрації накладної, оскільки позивач не надав усіх необхідних копій документів. Стверджує, що позовні вимоги щодо зобов`язання зареєструвати податкові накладні слід розцінювати як вимоги про втручання в дискреційні повноваження відповідача. В даному випадку належним способом захисту порушеного права є зобов`язання повторно розглянути питання щодо реєстрації податкових накладних.

Представник позивача просить позов задоволити з урахуванням наведених мотивів у позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечує, просить в його задоволенні відмовити повністю.

Ухвалою суду від 26.08.2021 року відкрито загальне позовне провадження.

Ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання від 23.09.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, судом встановлено такі обставини.

15.03.2021 року між ФГ «РАКАГРІКОЛА» (Постачальник) та ПП «ЛЯМІТ» (Покупець) укладено договір поставки № 15/03/21, за умовами якого, Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця поголів`я свиней (надалі - Товар), а Покупець зобов`язується прийняти та : оплатити його на умовах даного Договору.

Розрахунок за даним Договором здійснюється шляхом відтермінування платежу - 7 (сім) календарних днів з моменту отримання Товару Покупцем та підписання видаткової накладної. За ;. мовами Договору (п.3.2.) Покупець здійснює перевезення купленого товару своїм транспортом і за свій рахунок.

В межах виконання вказаного Договору. ФГ «РАКАГРІКОЛА» здійснило поставку товару ПП «ЛЯМІТ» на підставі видаткової накладної №5 від 07.05.2021 року на загальну суму 894 516,00 грн., в т.ч. ПДВ 109 852,84 грн. (асортимент товару по вказаній видатковій накладній - свині живі, 175 голів, загальною вагою 19 320 кг).

Товари приймались представником покупця. Факт перевезення товару підтверджується товарно - транспортною накладною №5 від 07.05.2021 року. За поставлені товари ПП «ЛІМІТ» було проведено оплату на загальну суму 880 000,00 грн. на підставі платіжних доручень:

№ 528 від 11.05.2021 року на суму 100 000,00 грн.;

№ 529 від 12.05.2021 року на суму 100 000,00 грн.;

№ 551 від 17.05.2021 року на суму 50 000,00 грн.;.

№ 556 від 18.05.2021 року на суму 80 000,00 грн.;

№ 596 від 19.05.2021 року на суму 100 000,00 грн.;

№ 576 від 20.05.2021 року на суму 50 000,00 грн.;

№ 588 від 24.05.2021 року на суму 100 000,00 грн.;

№ 595 від 26.05.2021 року на суму 100 000,00 грн.;

№ 602 від 27.05.2021 року на суму 100 000,00 грн.;

№ 609 від 31.05.2021 року на суму 100 000,00 грн.

ФГ «РАКАГРІКОЛА» по факту реалізації товару складено податкову накладну № 9 від 07.05.2021 року на загальну суму 894 516,00 грн., в т.ч. ПДВ 109 852,84 грн., реєстрацію якої було зупинено при спробі її реєстрації.

З автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України отримано квитанцію № 9132322413 від 20.05.2021 (16:28:31) в якій вказано результат обробки: «ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА».

Причиною зупинки реєстрації було вказано те, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 0103, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПК/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрації/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За вказаним кодом УКТ ЗЕД « 0103» у податковій накладній № 9 від 07.05.2021 року зазначено товар -«Свині живі» (код УКТ ЗЕД 010392).

17.06.2021 року Позивачем було подано Повідомлення № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено для підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненій ПН з додаванням копій документів (30 шт.), по яких було проведено як реалізацію, так і придбання товару, вказаного у податковій накладній № 9 від 07.05.2021 року по товару з кодом УКТ ЗЕД 0103 (по реалізації: договір поставки, видаткові накладні, платіжні доручення та по придбанні: договори поставки, видаткові накладні. Додатково було подано копії повідомлень форми 20-ОПП про наявні основні засоби, пояснення, банківська виписка по рахунку.

23.06.2021 року ФГ «РАКАГРІКОЛА» отримано Рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2794800/42773330 про відмову в реєстрації податкової накладної № 9 від 07.05.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Причиною відмови у реєстрації податкової накладної № 9 від 07.05.2021 року, відповідно до рішення № 2794800/42773330 від 23.06.2021 року Відповідач 1 вказав - «неподання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків - фактури/інвойсів, актів приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, а також ненадання копій документів щодо підтвердження відповідності продукції ‘декларацій про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством».

ФГ «РАКАГРІКОЛА» не погодившись із згаданими рішеннями відповідача, звернулась з позовом до адміністративного суду.

Змістом спірних правовідносин є рішення №2794800/42773330 від 23.06.2021 року про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування №9 від 07.05.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до абзацу 1 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, з наступними змінами та доповненнями (далі ПК України) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Абзацом п`ятим цієї ж статті встановлено, що підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Згідно з абзацом 10 п.201.10 ст.201 ПК України якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до п.12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, з наступними змінами та доповненнями (далі Порядок №1246), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Пунктом 13 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Згідно з абзацом 1 п.5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. №1165, з наступними змінами та доповненнями (далі Порядок № 1165), платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Абзацом 2 цієї ж норми встановлено, що податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до п.6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Як передбачено п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з п.11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Відповідно до п.4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 р. за № 1245/34216, з наступними змінами та доповненнями (далі Порядок №520), у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 цього ж порядку передбачено, що перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Відповідно до п.9 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Згідно з п.10 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Пункт 11 Порядку №520 передбачає, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Судом встановлено, що квитанції №42773330 від 20.05.2021 року містять рекомендацію щодо надання пояснень та копій документів, які підтверджують інформацію, зазначену в згаданих податкових накладних. За наслідками надання таких пояснень та копій документів будуть прийняті рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Суд зазначає, що пунктом 5 Порядку №520 встановлено вичерпний перелік документів, які необхідні для прийняття рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної. Однак, ДПС України в згаданих квитанціях не зазначено які саме пояснення та документи повинен подати позивач.

Наведене дає підстави для висновку, що законодавець встановлює перелік обов`язкової для фіксації в рамках квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування інформації. Без деталізації такого роду інформації відповідна квитанція не може вважатися належним чином оформленою. Податковий орган в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування повинен зазначити конкретну причину, на підставі якої було зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Окрім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що недотримання податковим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкових накладних щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації податкової накладної, теж не є законним.

Аналогічна правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду від 10.04.2020 року у справі №819/330/18, від 10.04.2020 року у справі № 819/330/18, від 23.10.2018 року у справі № 822/1817/18, від 21.05.2019 року у справі № 0940/1240/18.

Окрім того, суд звертає увагу на те, що позивачем подано скарги Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За наслідками розгляду згаданих скарг прийнято рішення №2794800/42773330 від 23.06.2021 року, якими скарги залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Підставою є ненадання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, у тому числі рахунки/фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Суд зазначає, що в матеріалах справи наявні достатні докази ,які також надавались позивачем і контролюючому органу, та вказують на те що між сторонами контракту склались господарські зобов`язання, за якими передбачалась оплата товару перед його поставкою, відтак, податкові накладні виписувались по першій події перерахування коштів.

Як наслідок, позивачем було подано достатньо первинних документів для реєстрації податкових накладних №9 від 17.03.2021 року від 07.05.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення не відповідають критерію правомірності, передбаченому п.1 ч.2 ст.2 КАС України, а тому підлягають скасуванню.

Як наслідок, обґрунтованими є вимоги щодо спонукання до вчинення дій.

При цьому, твердження відповідача, щодо дискреційних повноважень ДПС України при реєстрації податкових накладних та виключної компетенції уповноваженого органу, спростовуються ефективністю обраного позивачем способу захисту, який кореспондується із положеннями п.20 Порядку №1246.

З огляду на викладене, позовні вимоги є обгрунтованими, а позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно ч. 3 ст. 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні позивача датою подання до Єдиного реєстру податкових накладних.

Статтею 242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Частинами 1, 2 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зважає на те, що позивачем при зверненні до суду з адміністративним позовом сплачено судовий збір в розмірі 2270,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №546 від 17.08.2021.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 294,295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII Перехідні положення КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2794800/42773330 від 23.06.2021 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 9 від 07.05.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ФГ «РАКАГРІКОЛА» № 9 від 07.05.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання.

Стягнути на користь Фермерського господарства «РАКАГРІКОЛА» (80405, Львівська обл., Кам`янка-Бузький р-н., с.Забужжя, вул. Молодіжна 28, ЄДРПОУ 42773330) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ ВП 43968090) судові витрати у виді судового збору в сумі 1 135 (тисяча сто тридцять п`ять) грн. 00 коп.

Стягнути на користь Фермерського господарства «РАКАГРІКОЛА» (80405, Львівська обл., Кам`янка-Бузький р-н., с.Забужжя, вул. Молодіжна 28, ЄДРПОУ 42773330) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ЄДРПОУ 39292197) ) судові витрати у виді судового збору в сумі 1 135 (тисяча сто тридцять п`ять) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено та підписано 04.10.2021

Суддя В.М. Сакалош