Ухвала суду № 100116624, 04.10.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2021
Номер справи
320/10237/20
Номер документу
100116624
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення заяви про перегляд судового рішення за

нововиявленими обставинами без руху

04 жовтня 2021 року м. Київ № 320/10237/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянувши заяву Боярської міської ради Київської області про перегляд рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення LXIII сесії VII скликання Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області №13/13 від 06.08.2020 "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 ", яким було відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 1.8 державної власності, орієнтовною площею 0,128372 га з метою подальшої передачі безоплатно у власність в Тарасівській сільській раді Києво-Святошинського району Київської області;

- зобов`язати Тарасівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 1.8 державної власності, орієнтовною площею 0,128372 га з метою подальшої передачі безоплатно у власність в Тарасівській сільській раді Києво-Святошинського району Київської області з урахуванням висновків суду, та прийняти законне та обґрунтоване рішення, яким надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 25.01.2021 адміністративний позов задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано рішення LXIII сесії VII скликання Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області №13/13 від 06.08.2020 "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 ".

Зобов`язано Тарасівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), орієнтовною площею 0,128372 га, згідно поданого ним клопотання від 25.05.2020.

Стягнуто на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень – Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.04.2021 замінено боржника у виконавчих листах Київського окружного адміністративного суду від 03.03.2021 у справі 320/10237/20 – Тарасівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області, на правонаступника – Боярську міську раду.

01.10.2021 на адресу суду від Боярської міської ради Київської області про перегляд рішення Київського окружного адміністративного суду від 25.01.2021 за нововиявленими обставинами, скасування рішення Київського окружного адміністративного суду від 25.01.2021 та ухвалення нового рішення про відмову у задоволенні позову.

Розглянувши вказану заяву, суд зазначає таке.

Відповідно до частин першої-другої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.

Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: 1) істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; 2) встановлення вироком суду або ухвалою про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності, що набрали законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості письмових, речових чи електронних доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного рішення у цій справі; 3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення судового рішення, яке підлягає перегляду.

Згідно з частиною першою статті 362 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими або виключними обставинами.

Згідно з частинами першою-другою статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.

У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд, номер справи; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; 3) ім`я (найменування) інших учасників справи; 4) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими або виключними обставинами подається заява; 5) нововиявлені або виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх відкриття або встановлення; 6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Частиною третьою статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до заяви додаються: 1) копії заяви відповідно до кількості учасників справи; 2) документ про сплату судового збору; 3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 4) у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення; 5) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, визначеної пунктом 3 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 365 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення.

Частиною другою статті 365 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що протягом п`яти днів з дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя (суддя-доповідач) перевіряє її відповідність вимогам статті 364 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими або виключними обставинами.

Частиною першою статті 363 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано, зокрема, з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про існування таких обставин.

Відповідно до частини другої статті 363 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень частини першої цієї статті заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подана, зокрема, з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 361 цього Кодексу, - не пізніше трьох років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили.

У заяві про перегляд рішення Київського окружного адміністративного суду від 25.01.2021 за нововиявленими обставинами відповідач зазначив, що 16.09.2021 на черговій сесії розглянуто проект рішення "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с.Тарасівка, ОСОБА_1 ", за результатами розгляду рішення не прийнято.

Заявник в якості обставини про необхідність перегляду рішення за нововиявленими обставинами зазначив, що 24.09.2021 з наданої інформації старости села Тарасівка стало відомо, що земельна ділянка, яку просить відвести позивач, перебуває в приватній власності ОСОБА_2 , що підтверджується копією державного акта серії ЯА №300370 від 16.07.2005 на право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3222486601:01:009:0062, виданого ОСОБА_3 , та зазначеної ОСОБА_1 як орієнтир.

Так, відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА №300370 від 16.07.2005 ОСОБА_4 є власником земельної ділянки (кадастровий номер 3222486601:01:009:0062), площею 0,1385 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Проте, суд наголошує на тому, що Боярською міською радою Київської області до заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами не додано жодних доказів на підтвердження того, що органу місцевого самоврядування стало відомо про перебування відповідної земельної ділянки у приватній власності іншої особи саме 24.09.2021, і тим самим не підтверджено дотримання строку подання до суду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими.

Вказані обставини свідчать про те, що звернувшись до суду із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, заявник пропустив строк звернення з відповідною заявою, встановлений ст.363 КАС України.

У зв`язку з цим, суд звертає увагу Боярської міської ради Київської області на необхідність надання суду або доказів дотримання нею строку звернення до суду із заявою про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, або заяви про поновлення строку подання заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами з доказами поважності причин пропуску такого строку.

Крім того, заявником зроблено висновок про перебування запитуваної позивачем земельної ділянки у власності іншої особи - ОСОБА_2 , на підставі плану меж земельної ділянки, зображеного на звороті державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА №300370 від 16.07.2005. Натомість заявником не надано жодного доказу на підтвердження наявності у ОСОБА_2 земельних прав на земельну ділянку, зокрема правовстановлюючих документів на землю, доказів реєстрації речового права цієї особи на землю тощо, що свідчить про ненадання заявником доказів, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин.

Відповідно до частини третьої статті 365 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.

Згідно з частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 169, 243, 248, 363, 365 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Заяву Боярської міської ради Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Київського окружного адміністративного суду від 25.01.2021 в адміністративній справі №320/10237/20, залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня отримання (вручення) ухвали про залишення заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами без руху (або її тексту) заявнику необхідно усунути недоліки, а саме:

- надати суду або докази дотримання строку звернення до суду із заявою про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, або заяву про поновлення строку подання заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами з доказами поважності причин пропуску такого строку;

- надати суду докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин, а саме: наявність у ОСОБА_2 права на земельну ділянку, запитувану позивачем до відведення, яка розташована поряд із земельною ділянкою з кадастровим номером 3222486601:01:009:0062.

3. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) заявнику (його представнику), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Дудін С.О.