Рішення № 100114925, 04.10.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2021
Номер справи
200/9023/21
Номер документу
100114925
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2021 р. Справа№200/9023/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді МихайликА.С. розглянув в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду в порядку спрощеного (письмового) провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування вимоги, зобов`язання вчинити певні дії, -

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними дій щодо нарахування єдиного внеску пенсіонеру за віком за весь період здійснення підприємницької діяльності з перебуванням платником єдиного податку, визнання протиправною та скасування вимоги № Ф-25814-13 від 10.06.2021 на суму 12 349,48 грн, зобов`язання здійснити коригування даних шляхом виключення з інтегрованої картки платника суми єдиного внеску у розмірі 12 349,48 грн. В обґрунтування вимог позивач зазначила, що визначення їй недоїмки та прийняття вимоги є порушенням статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», частиною 4 якої від сплати єдиного внеску звільнено пенсіонерів за віком та інвалідів, що отримують пенсію або соціальну допомогу. Набуття особою права на отримання пенсії за віком виключає можливість покладення на таку особу обов`язку сплати єдиного соціального внеску, а тому сформована відповідачем вимога із визначенням в ній суми боргу є протиправною.

Позивач зазначає, що на підставі ст. 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов`язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. До цього ж, судовими рішеннями скасовані аналогічні вимоги за попередні періоди, втім, не зважаючи на це, відповідач продовжує протиправно нараховувати позивачу єдиний внесок.

Згідно викладеного у відзиві відповідач проти задоволення позову заперечував з наступних підстав. Відповідно до положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" суми недоїмки, штрафних санкцій та пені платників єдиного внеску погашаються за рахунок сум, що надходять від платника, в порядку календарної черговості їх виникнення.

Пунктами 3 та 4 Розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 21.04.2016 № 609/28739 передбачено обов`язок органу доходів та зборів у разі, якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску формувати вимоги про її сплату. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується за даними інформаційної системи органу доходів та зборів. Оскільки за даними інформаційної системи органу доходів та зборів за позивачем обліковувалася заборгованість, на підставі цих даних ГУ ДПС у Донецькій області сформовано спірну вимогу про сплату боргу.

Від сплати єдиного внеску звільнено за статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (ч. 4) пенсіонерів за віком та інвалідів, що отримують пенсію або соціальну допомогу.

Разом із цим, позивач не може вважатися пенсіонером згідно Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», оскільки є пенсіонером Російської Федерації, а отже підстави для її звільнення від сплати єдиного внеску відсутні.

У відповіді на відзив та заперечення на них сторони зазначили аналогічне, викладеному у позові та відзиві.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою від 26.07.2021 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Ухвалою від 30.09.2021 закрито провадженні у справі в частині позовних вимог.

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення впорядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянка Російської Федерації, згідно посвідки на постійне проживання в Україні позивач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Позивач є пенсіонером за віком (по старості) з 01.03.2002 згідно з посвідченням, виданим 30.05.2002 органом Пенсійного фонду Російської Федерації.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань позивач з 10.09.2019 зареєстрована як фізична особа-підприємець, місцем проживання позивача за даними реєстру визначено: АДРЕСА_1, перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Донецькій області (відповідач у справі), Слов`янсько-Лиманському управлінні, Слов`янській ДПІ (м. Слов`янськ). Позивач перебуває на спрощеній системі оподаткування.

В інформаційній системі органів ДПС відображено нарахування єдиного соціального внеску позивачу терміном сплати з 20.01.2020 по 19.01.2021 в загальній сумі 12349,48 грн (нараховано єдиний внесок у сумі 2754,18 грн із терміном сплати 20.01.2020; у сумі 2078,12 грн із терміном сплати 21.04.2020; у сумі 1039,06 грн із терміном сплати 20.07.2020; у сумі 3178,12 грн із терміном сплати 19.10.2020; у сумі 3300 грн із терміном сплати 19.01.2021). 10.06.2021 відповідачем прийнято вимогу про сплату боргу № Ф-25814-16 від 10.06.2021, якою вимагається до сплати позивачем недоїмка з єдиного соціального внеску, що обліковується станом на 31.05.2021 в сумі 12349,48 грн. Дана вимога оскаржена позивачем у досудовому порядку, за наслідком чого ДПС України прийнято рішення від 07.07.2021 № 15275/6/99-00-06-02-01-06 про відмову у задоволенні скарги позивача та залишення вимоги без змін.

Вказане рішення ДПС України отримано позивачем 07.07.2021, до суду із даним позовом позивач звернулась 27.04.2020 у строк, передбачений ч. 4 ст. 122 КАС України.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на

загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08.07.2010 N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".

Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону (частина перша статті 2 Закону N 2464-VI). Виключно цим Законом визначаються: принципи збору та ведення обліку єдиного внеску; платники єдиного внеску; порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску; розмір єдиного внеску; орган, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, його повноваження та відповідальність; склад, порядок ведення та використання даних Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування; порядок здійснення державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску (частина друга статті 2 Закону N 2464-VI).

Єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі -єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування (пункт 2 частини першої статті 1 Закону N 2464-VI).

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4 , 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Статтею 12 Закону № 2464-VI до завдань центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику віднесено забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску .

Недоїмкою є сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом (пункт 6 статті 1 Закону України № 2464-VІІІ).

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 4 Закону N 2464-VI платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Частиною 4 статті 4 Закону N 2464-VI передбачено, що особи, зазначені у пунктах 4 та 5-1 частини першої цієї статті, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Такі ж самі умови щодо звільнення особи від сплати єдиного соціального внеску визначені Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України № 449 від 20.04.2015 .

Аналіз статті 4 Закону N 2464-VI свідчить про те, що від сплати за себе єдиного внеску звільняються фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, за наявності двох обов`язкових умов: 1 - отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", 2 - отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Згідно з абзацом 3 частини 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. До досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно.

Позивачу станом на теперішній виповнилося 69 років, тобто вона досягла віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", є пенсіонером за віком (по старості) з 01.03.2002 згідно з посвідченням, виданим 30.05.2002 органом Пенсійного фонду Російської Федерації.

Суд вважає необґрунтованими доводи відповідача щодо відсутності в позивача пільг щодо сплати єдиного внеску, вмотивовані тим, що позивач є отримувачем пенсії за пенсійним законодавством іншої країни.

Згідно зі ст. 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов`язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Перебування позивача в Україні на законних підставах, досягнення нею пенсійного віку - 60 років та призначення їй пенсії з 01.03.2002, є достатніми підставами для висновку щодо її звільнення від сплати єдиного соціального внеску станом на час здійснення спірних нарахувань зі строками сплати з 20.01.2020 по 19.01.2021.

Таким чином, оскаржувана вимога № Ф-25814-13 від 10.06.2021 на суму 12 349,48 грн є такою, що порушує права позивача, а, отже, підлягає визнанню протиправною та скасуванню, а відповідні позовні вимоги - задоволенню.

Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 (далі - Порядок № 5).

Пунктом 1 розділу 1 глави II цього Порядку передбачено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно- територіальних одиниць.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Відповідно до п. 4 розділу 1 глави ІІ Порядку № 5 підрозділи, які здійснюють облік платежів, адміністрування платежів, погашення боргу, контрольно-перевірочні заходи, судове оскарження не пізніше наступного робочого дня після внесення інформації до Журналу, підтверджують повноту відображення в інформаційній системі первинних показників за напрямами роботи шляхом встановлення відповідної відмітки.

Згідно з п. 1 розділу 4 глави V Порядку № 5 працівники підрозділів адміністративного/судового оскарження податкового органу, до компетенції яких належать розгляд скарг під час проведення процедури адміністративного оскарження або супроводження справ у судах, під час проведення процедури судового оскарження прийнятих податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску, в установленому порядку відповідно до вимог регламентів використання відповідних інформаційних систем вносять дані до інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, у день отримання чи складання відповідних документів або отримання інформації з подальшим збереженням даних та встановленням зв`язків записів зазначених інформаційних систем із записами підсистеми, що відображає результати контрольно-перевірочної роботи.

Відображенню в інформаційній системі підлягають матеріали, які зареєстровані в інформаційних системах, що забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, та мають безпосередній зв`язок з матеріалами, внесеними до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи в ході виконання її функцій.

Такими матеріалами є: скарга (заява) платника податків; рішення про результати розгляду скарги (заяви); ухвала суду про відкриття провадження; рішення суду, прийняте по суті.

За приписами п. 2 розділу 4 глави V Порядку № 5 залежно від інформації, яка завантажена в інформаційну систему з інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, одночасно змінюється статус податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску та в ІКП відображається така інформація щодо оскарження донарахованих сум та прийнятих рішень відповідними органами, зокрема, інформація з рішення суду, прийнятого по суті.

Статус податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску змінюється відповідно до суті рішення (постанови) («Скасовується в судовому порядку» / «Вручено, судовий розгляд»).

У разі якщо за результатами судового оскарження донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі скасовується (статус податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Скасовується в судовому порядку»), то в ІКП відображення облікових показників (операцій) щодо донарахування/зменшення суми не проводиться.

Відповідно до пп. 1 п. 2 розділу 1 глава VI Порядку № 5 первинними документами,на підставі яких в ІКП здійснюється погашення (зменшення) суми податкового боргу (заборгованості зі сплати платежів до бюджетів) та заборгованості зі сплати єдиного внеску, є, зокрема, скарга (заява) платника податків або ухвала суду про відкриття провадження у справі, інформацію про які внесено після настання граничного строку сплати грошових зобов`язань / сум єдиного внеску, визначених податковим органом; рішення суду про вирішення питання по суті (скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов`язання та пені/суми єдиного внеску за результатами судового оскарження), яке набрало законної сили.

Згідно з п. 2 розділу 3 глави VII Порядку № 5 у разі судового провадження - керівник підрозділу судового оскарження (або особа, яка виконує його обов`язки) після отримання ухвали про відкриття провадження у справі за позовом платника чи після отримання матеріалів від відповідного структурного підрозділу податкового органу для підготовки позовної заяви призначає відповідальним за супровід цієї судової справи у суді працівника підрозділу судового оскарження (далі - юрист).

Інформація про призначення юриста вноситься до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, безпосередньо юристом непізніше дня, наступного за днем його призначення. Інформація про заміну юриставноситься до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, керівником (або особою, що виконує його обов`язки) не пізніше дня,наступного за днем його заміни.

Юрист не пізніше наступного робочого дня, що настає за днем отримання первинних документів, а для документів, що готуються територіальним органом ДПС,- наступного робочого дня після направлення позову до суду підрозділом судового оскарження, здійснює їх реєстрацію в інформаційній системі, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, та вносить первинні показники документів, визначені у підрозділі 2 розділу VII цього Порядку. Сканована цифрова копія документа, що надійшла до територіального органу ДПС, або електронна копія документа, підготовлена територіальним органом ДПС, із додатками приєднується юристом до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, не пізніше трьох робочих днів із дня отримання чи направлення таких документів підрозділом судового оскарження.

Інформація, яка відображена у рішенні суду про оскарження частини суми податкового повідомлення-рішення / рішення / вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску, заноситься юристом до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження.

З метою забезпечення контролю за повнотою внесення інформації до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, за первинними документами засобами інформаційної системи щоденно формується реєстр справ, де суми у загальному результаті не співпадають із сумами податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску, та звіт щодо кількості помилок, допущених працівниками територіальних органів ДПС під час занесення до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судових оскаржень, що знаходяться на розгляді, щодо яких зупинено або закінчено провадження у звітному періоді.

З метою забезпечення контролю за повнотою внесення інформації до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, за первинними документами засобами інформаційної системи щоденно формується реєстр справ, де суми у загальному результаті не співпадають із сумами податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску, та звіт щодо кількості помилок, допущених працівниками територіальних органів ДПС під час занесення до інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судових оскаржень, що знаходяться на розгляді, щодо яких зупинено або закінчено провадження у звітному періоді.

Пунктами 3, 4 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 21.04.2016 № 609/28739 передбачено, що податкові органи надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС за формою згідно з додатком 6 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність у платника податків матеріально-правового інтересу щодо відповідності даних інтегрованих карток фактичному стану розрахунків з бюджетом, реальній структурі зобов`язань платника.

При цьому, ухвалою від 04.10.2021 закрито провадженні у справі в частині позовних вимог фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області, зокрема, про визнання протиправними дій щодо нарахування єдиного внеску пенсіонеру за віком в розмірі 9049,48 грн (в т.ч. по терміну сплати 20.01.2020 у розмірі 2754,18 грн, по терміну сплати 21.04.2020 у розмірі 2078,12 грн, по терміну сплати 20.07.2020 - 1039,06 грн, по терміну сплати 19.10.2020 - 3178,12 грн) та зобов`язання здійснити коригування даних шляхом виключення з інтегрованої картки платника суми єдиного внеску у розмірі 2754,18 грн (по терміну сплати 20.01.2020).

Беручи до уваги вказане, суд розглядає питання правомірності дій відповідача в частині відображення в ІКП позивача нарахувань з єдиного внеску у сумі 3300 грн із терміном сплати 19.01.2021 та зобов`язання здійснити коригування даних шляхом виключення з інтегрованої картки платника суми єдиного внеску у розмірі 9595,30 грн.

Враховуючи досягнення позивачем 69 років, призначення їй пенсії за віком (по старості) з 01.03.2002, позивач у період виникнення спірної заборгованості з єдиного внеску у сумі 3 300,00 грн була звільнена від його сплати та могла бути платником внеску лише за умови її добровільної участі у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування, доказів участі їй у якій суду відповідачем не надано.

Оскільки позивач була звільнена від сплати єдиного соціального внеску у період виникнення спірної заборгованості у сумі 3 300,00 грн, відповідачем безпідставно відображено його нарахування єдиного внеску в ІКП позивача із терміном сплати 19.01.2021.

Враховуючи дійдення судом висновку про безпідставність відображення в обліку відповідачем недоїмки позивача в сумі 3300,00 грн, враховуючи визнання судом під час розгляду справи № 200/1118/21-а протиправними дій Головного управління ДПС у

Донецькій області щодо нарахування фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі 6295,30 грн (в т.ч. по терміну сплати 21.04.2020 у розмірі 2078,12 грн, по терміну сплати 20.07.2020 - 1039,06 грн, по терміну сплати 19.10.2020 - 3178,12 грн), суд дійшов висновку про наявність підстав для проведення відповідних коригувань в ІКП платника єдиного соціального внеску шляхом виключення безпідставно відображених нарахувань єдиного внеску у сумі 2078,12 грн із терміном сплати 21.04.2020; у сумі 1039,06 грн із терміном сплати 20.07.2020; у сумі 3178,12 грн із терміном сплати 19.10.2020; у сумі 3300 грн із терміном сплати 19.01.2021.

Отже, заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню в частині зобов`язання здійснити коригування даних шляхом виключення з інтегрованої картки платника суми єдиного внеску у розмірі 9595,30 грн.

Беручи до уваги наведене, заявлений позивачем позов підлягає задоволенню.

Відповідно до частин першої, третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог

З огляду на таке, сплачений позивачем судовий збір у сумі 908,0 грн підлягає стягненню на її користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Враховуючи викладене вище, на підставі положень закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245,246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування вимоги, зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у Донецькій області № Ф-25814-13 від 10.06.2021 на суму 12 349,48 грн.

Визнати протиправними дії Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області по нарахуванню фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 єдиного внеску у сумі 3 300 грн із терміном сплати 19.01.2021.

Зобов`язати Державну податкову службу України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області здійснити коригування даних шляхом виключення з інтегрованої картки платника - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суми єдиного внеску у розмірі 9595,30 грн, з яких 2078,12 грн із терміном сплати 21.04.2020; 1039,06 грн із терміном сплати 20.07.2020; 3178,12 грн із терміном сплати 19.10.2020; 3300 грн із терміном сплати 19.01.2021.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.

Відомості про сторін:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (позивач) - ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ;

Державна податкова служба України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Донецькій області (відповідач) - код ЄДРПОУ 43005393, адреса: 04053,м. Київ, Львівська площа, буд. 8; код ЄДРПОУ ВП 44070187, адреса: 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, 59.

Суддя А.С. Михайлик