
Єдиний унікальний номер: 375/967/21
Провадження № 3/379/413/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2021 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін Володимир Іванович
за участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали адміністративної справи що надійшли від Київського апеляційного суду про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Ясіня Рахівського району Закарпатської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм ТОВ «Гланторг, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи до 04.12.2020 депутатом Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону та пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» після припинення виконання: функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин 09.06.2021 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю.
Прокурор у судове засідання не з`явився, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області першої сесії сьомого скликання від 02.11.2015 № 01-1-VII за громадянином України ОСОБА_1 визнано повноваження депутата, зазначеної ради, обраного 25.10.2015.
Згідно ч.1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починається з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноваження депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Законом України від 17.11.2020 № 1009-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» внесено зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в частині того, що до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:
1) у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади);
2) після припинення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами (далі - ради, що припиняються), їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною сформованою територіальною громадою (далі - новообрана рада), персонального складу її виконавчого комітету. Протягом зазначеного строку сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу.
04.12.2020 відбулася перша сесія Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області VIIІ скликання (протокол № 1 від 04.12.2020), до складу якої включена територія Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області, на якій розглянуто питання про підсумки виборів і початок повноважень депутатів Рокитнянської селищної ради нового скликання.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є особами, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та вони зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених цим Законом.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом 2 частиною 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
У відповідності до абз. 1 п. 2 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб`єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом.
Відповідно до абз. 2 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення НАЗК.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зі змінами, внесеними рішенням НАЗК від 18.08.2016 №1) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи, зокрема, другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Отже, ОСОБА_1 будучи депутатом Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області, був зобов`язаний з 01.01.2021 подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, 04.12.2020 на першій сесії Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області нового скликання визнано припинення повноважень депутатів попереднього скликання, в тому числі і ОСОБА_1 , який був зобов`язаний у наступному 2021 році (до 01.04.2021) після припинення діяльності, подати декларацію за 2020 рік після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), декларацію після звільнення за 2020 рік ОСОБА_1 подав лише 09.06.2021, тобто несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з поясненнями ОСОБА_1 з приводу несвоєчасного подання декларації після звільнення за 2020 рік, про необхідність її подання забув. Свою винну з даного приводу визнав.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом № 613 від 30.07.2021 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; копією рапорту оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР НП України капітана поліції Ототюк М. від 30.07.2021 про виявлення правопорушення; скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій; поясненнями ОСОБА_1 від 10.06.2021; копією рішення Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області від 02.11.2015 № 01-1- Рішенням НАЗК від 10.06.2016 №2 VІІ «Про затвердження інформації голови територіальної виборчої комісії та визначення повноважень сільського голови і депутатів сільської ради»; копією протоколу 01 сесії Рокитнянської селищної ради Київської області VIII скликання від 04.12.2020 № 1.
Положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік після звільнення, під час розгляду справи не встановлено.
Частиною 1 статті 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 порушив встановлені Законом України «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і як наслідок, вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, суд визнає його щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, під час розгляду справи судом не встановлено.
При призначенні виду та розміру адміністративного стягнення, дотримуючись вимог ст.33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах встановлених санкцією даної статті у виді штрафу. Вказаний вид стягнення в даному випадку, вважаю доцільним і достатнім для його виправлення, а також попередження здійснення ним нових правопорушень.
Керуючись статтями 33-35, 40-1, 172-6, 283-285, 287, 289, 294, 299, 300, 303, 307-310 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Отримувач коштів – ГУК у Київ.обл/Таращанська міс/21081100 ЄДРПОУ – 37955989, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок IBAN – UA668999980314010542000010850, код класифікації доходів бюджету – 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Отримувач коштів – ГУК у Київ.обл/Таращанська міс/22030101, ЄДРПОУ – 37955989, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA408999980313111206000010850, код класифікації доходів бюджету – 22030101.
Роз`яснити правопорушнику його обов`язок сплатити штраф не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений у даній постанові; тобто в сумі 1700 гривень, витрати на облік зазначених правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: В. І. Зінкін