
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. №759/18286/20
пр. №2-а/759/57/21
14 вересня 2021 року
Святошинський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Горбенко Н.О., за участі секретаря Савіцькій Л.Д.,розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без участі сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України інспектора патрульної поліції 3-ї роти 2-го батальйону Управління патрульної поліції у м. Києві Михайлика Юрія Олександровича про визнання дій протиправними, визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
ВСТАНОВИВ:
26 жовтня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до відповідача Департаменту патрульної поліції Національної поліції України інспектора патрульної поліції 3-ї роти 2-го батальйону Управління патрульної поліції у місті Києві Михайлика Юрія Олександровича, в якому просив суд: скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕАМ № 3279677 від 13.10.2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП, а справу про адміністративне правопорушення закрити. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував тим, що 13 жовтня 2020р. керуючи автомобілем Peugeot 307, д.н.з. НОМЕР_1 , по вулиці Жмеринська навпроти сш№ 76, він був зупинений відповідачем, який не представився, не повідомив мету зупинки та повідомив, що позивач нібито порушив Правила дорожнього руху, а саме перетнув подвійну суцільну лінію дорожньої розмітки, яка поділяє транспортні потоки протилежних напрямків. Незважаючи на те, що позивач не порушував правила дорожнього руху, відповідач оформив постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі про те, що нібито позивачем було порушено пункт 30 ПДР - порушення вимог розмітки проїзної частини доріг. З застосуванням до нього адміністративного стягнення за правопорушення він не згодний, а тому звернувся з вказаним позовом до суду для захисту своїх порушених прав.
Ухвалою судді Святошинського районного суду м. Києва Миколаєць І.Ю. від 27 жовтня 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
28 квітня 2021 року розпорядженням керівника апарату Святошинського районного суду міста Києва в зв`язку з відстороненням суді Миколайєць І.Ю. від здійснення правосуддя призначений повторний автоматизований розподіл судової справи номер № 759/18286/20, провадження № 2-а/759/57/21.
28 квітня 2021 року протоколом автоматичного розподілу судової справи між суддями матеріали позову передані на розгляд судді Горбенко Н.О.
Ухвалою судді Святошинського районного суду м. Києва Горбенко Н.О. від 11 травня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
В судове засідання позивач не з`явився, на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином, причину неявки до суду не повідомив.
Згідно ч. 3 ст. 268 КАС України не прибуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Суд, розглянувши подані сторонами документи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності передбачені ст. 286 КАС України.
Так, згідно п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення І адміністративного стягнення у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, і районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ст. 289 КУпАП, ст. 286 ч. 2 КАС України скаргу на рішення (постанову) по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Як вбачається з постанови серії ЕАМ №3279677 від 13.10.2020 року водій ОСОБА_1 . Перетнув подвійну суцільну лінію дорожньої розмітки 1. 3, яка поділяє транспортні потоки протилежних напрямків, чим порушив п. 34 Правил дорожнього руху. Водій - позивач у справі стверджував, що не порушував жодного пункту ПДР, доказів протилежного відповідач не надав.
Згідно ст. 77 ч. 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
На підставі наведеного, постанову серії ЕАМ № 3279677 від 13.10.2020 року про накладення адміністративного стягнення суд вважає неправомірною.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову, а саме слід скасувати постанову серії ЕАМ № 3279677 від 13.10.2020 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення складеної відповідачем, та на підставі п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 19,25, 72, 77, 78, 90, 121, 139, 241-246, 250, 251, 286, 293, 295, пп.15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України; ст. ст. 38, 122, 251, 254, 280, 289 КУпАП, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України інспектора патрульної поліції 3-ї роти 2-го батальйону Управління патрульної поліції у м. Києві Михайлика Юрія Олександровича про визнання дій протиправними, визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - задовольнити.
Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАМ №3279677 від 13.10.2020р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП.
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 122 КпАП України закрити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.О. Горбенко