
Справа № 167/719/21
Номер провадження 3/167/338/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2021 року місто Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Н.В. Шептицька, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліцейської діяльності №1 (м Рожище) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с Валер`янівка Рожищенського району Волинської області, жителя АДРЕСА_1 , одруженого, на утриманні має троє неповнолітніх дітей, приватний підприємець, постановою Рожищенського районного суду Волинської області від 12.05.2021 року притягався до адміністративної відповідальності за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП,
за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 ,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 07 серпня 2021 року о 17 год 00 хв, в м Рожище по вул Промисловій Луцького району керував автомобілем “Mitsubishi-Lancer”, д н НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху в результаті чого допустив зіткнення із скутером «Razor» під керуванням гр ОСОБА_3 , внаслідок чого останній отримав тілесні ушкодження, а транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень, чим порушив пункт 12.1 Правил дорожнього руху України (далі ПДР).
Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, визнав повністю і суду пояснив, що в протоколі про адміністративне правопорушення вірно викладені обставини зіткнення автомобіля під його керуванням зі скутером «Razor» під керуванням гр ОСОБА_3 , і підтвердив факт пошкодження транспортних засобів.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, виходячи з такого.
Відповідно до диспозиції статті 124 КУпАП, адміністративним правопорушенням є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Пунктом 12.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001р. №1306 (з настпними змінами і доповненнями) (далі – Правила), визначено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, доведена дослідженим в ході судового розгляду протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 074881 від 09.09.2021 року (ас 2), постановою слідчого СВ відділення поліції №1 (м Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області Д.М. Окуневича про закриття кримінального провадження від 29.08.2021 року (ас 5-7), копією витягу з ЄРДР від 08.08.2021 року (ас 8), копією протоколу огляду місця події та схемою до нього від 07.08.2021 року (ас 10-13), письмовими поясненнями ОСОБА_2 (ас 14-15), копією протоколу допиту свідка ОСОБА_4 (ас 16-17), копією висновку експерта №608 від 23.08.2021 року (ас 18-19), особистими поясненнями ОСОБА_2 у судовому засіданні.
Проаналізувавши зазначені документи, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості. У своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності цих обставин, суду не надано.
Таким чином, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши всі обставини справи, суд вважає доведеним факт порушення ОСОБА_2 , як учасником дорожнього руху, пункту 12.1 Правил дорожнього руху України, а саме, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, тому його дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, визнання особою своєї вини, і вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, а також стягнути судовий збір згідно із пунктом 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Обставин, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із пунктом 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому з ОСОБА_2 необхідно стягнути 454 грн судового збору.
Керуючись статтями 23, 40-1, 124, 283, 284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору.
Судовий збір має бути сплачений на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У разі неподання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Рожищенського районного суду
Волинської області Н.В. Шептицька