
УХВАЛА
04 жовтня 2021 року Справа №160/15454/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №66429298 від 09.08.2021р., -
ВСТАНОВИВ:
03.09.2021р. ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) та просить:
- визнати протиправними та скасувати постанови державного виконавця Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпи В.В. про відкриття виконавчого провадження №66429298 від 09.08.2021р. та про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження у виконавчому провадженні від 09.08.2021р.;
- зобов`язати державного виконавця Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпу В.В. закрити виконавче провадження №66429298;
- стягнути на користь позивача понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 908,00 грн. та витрати на правову допомогу в сумі 5000,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Ухвалою суду від 09.09.2021р. зазначена позовна заява була залишена без руху на підставі ч.1 ст. 169, ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України та зобов`язано позивача у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, шляхом надання до канцелярії суду:
1) адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням вимог ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- із зазначенням у прохальній частині позову номеру виконавчого провадження у якому прийнято оскаржувану позивачем постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 09.08.2021р. у відповідності до вимог п.4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги про зобов`язання державного виконавця Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпу В.В. закрити виконавче провадження №66429298 із зазначенням норм матеріального права (Закону України "Про виконавче провадження") у відповідності до вимог п.4, п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові про докази, які підтверджують обставини щодо того, що про оспорювані постанови не було доведено сторін, зокрема, позивача згідно до вимог ч.1 ст.28 Закону України "Про виконавче провадження", на що позивач посилається у позові, та надати такі докази суду у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові про докази, які підтверджують обставини щодо того, що із заявою про примусове виконання рішення Департамент ПП Управління безпеки дорожнього руху звернулось 09.08.2021р., тобто, з пропуском строку пред`явлення його до виконання, на що позивач посилається у позові, та надати такі докази суду у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
2) оригіналу документу про сплату позивачем судового збору за подання даного адміністративного позову у розмірі 908,00 грн. (з урахуванням сплаченої частини судового збору) у відповідності до вимог ст.ст. 4, 6 Закону України “Про судовий збір”, ч.3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На виконання вимог ухвали суду від 09.09.2021р. - 28.09.2021р. позивач подав до канцелярії суду позовну заяву у новій редакції від 28.09.2021р. з додатками, у якій позивач просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) державного виконавця Кирпи В.В. від 09.08.2021р. про відкриття виконавчого провадження №66429298;
- стягнути на користь позивача понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 908,00 грн. та витрати на правову допомогу в сумі 5000,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
З метою відкриття провадження у даній справі та досліджуючи надані позивачем докази на виконання вимог ухвали суду від 09.09.2021р. разом з поданою позовною заявою у новій редакції від 28.09.2021р. з додатками, суд приходить до висновку, що зазначений адміністративний позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169, ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.1 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Водночас, у частині, що не врегульована ст.287 вказаного Кодексу, вимоги щодо заяви визначаються загальними нормами, зокрема, ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно до п.1 ч.2 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Так, як вбачається зі змісту позовної заяви у новій редакції від 28.09.2021р. та матеріалів справи, позивачем оскаржується постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 09.08.2021р., тобто, з урахуванням приписів п.1 ч.2 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України, останній день подання даного адміністративного позову щодо скасування постанови від 09.08.2021р. є 19.08.2021р. включно.
Позивач звернувся з даним адміністративним позовом 03.09.2021р., проте у позові позивач вказує на те, що наявність оспорюваної постанови він дізнався 25.08.2021р. після надходження на офіційну електронну пошту представника позивача відповіді на адвокатський запит від державного виконавця, в якій зазначено відповідний номер виконавчого провадження та ідентифікатор доступу до Автоматизованої системи виконавчого провадження.
Частиною 1 ст.123 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Також і відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Разом з тим, позивачем до позовної заяви не додано заяви про поновлення строків звернення до суду з даним позовом у новій редакції від 28.09.2021р. в порушення вимог ч.1 ст.123, ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст. 123, 161, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
За таких обставин, недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, шляхом надання до канцелярії суду:
- заяви про поновлення строку звернення до суду з позовною заявою у новій редакції від 28.09.2021р. у відповідності до вимог ч.1 ст.123, ч.6 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.123, ч.6 ст.161, ч.1 ст.169, ст.ст. 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №66429298 від 09.08.2021р. - залишити без руху.
Позивачеві у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:
- заяви про поновлення строку звернення до суду з позовною заявою у новій редакції від 28.09.2021р. у відповідності до вимог ч.1 ст.123, ч.6 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз`яснити позивачеві, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва