
Справа №712/10064/21
Провадження №3/712/3066/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2021 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Гоменюк О.Ю., за участю прокурора Черкаської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону Курила М.П., Кравченка Ю.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на момент вчинення правопорушення військовослужбовець Черкаського об`єднання міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади військовослужбовця Черкаського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки та відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», а саме – 09.07.2021, хоча Законом встановлено термін до 23.06.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки ним були порушені вимоги антикорупційного законодавства.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав частково, підтвердив обставини вчинення адміністративного правопорушення, викладені у протоколі. ОСОБА_1 пояснив, що декларацію перед звільненням ним несвоєчасно подано у зв`язку з наявністю поважних причин. ОСОБА_1 зазначив, що в квітні – травні 2021 року перебував на лікарняному. В травні 2021 року у нього померла бабуся. У вказаний період часу у нього хворів батько, у зв`язку з чим, він здійснював за ним догляд. Крім того, зазначив, що у зв`язку з розлученням не міг отримати інформацію про доходи дружини, а тому невчасно подав декларацію. ОСОБА_1 вказав, що не мав умислу не виконувати вимоги антикорупційного законодавства.
Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, суддею встановлено наступне.
Згідно зі ст.ст. 252, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до витягу з наказу військового комісара Черкаського об`єднаного міського військового комісаріату №188 від 14.08.2015 ОСОБА_1 призначено водієм відділення забезпечення Черкаського об`єднаного міського військового комісаріату.
Згідно з наказом військового комісара Черкаського обласного військового комісаріату №41-ос від 30.10.2020 ОСОБА_1 , водія відділення забезпечення Черкаського об`єднаного міського військового комісаріату, призначено інструктором відділення рекрутингу та комплектування Черкаського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.
Таким чином в розумінні п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до встановлено Законом порядку.
Згідно з абз.1 ч.2 ст.45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
В рішеннях Національного агентства з питань запобігання корупції №2, 3 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», надано роз`яснення щодо Закону, відповідно до яких, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність уповноваженого на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) - це декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Відповідно до витягу з наказу військового комісара Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 14.04.2021 №8-ос старшого солдата ОСОБА_1 , колишнього інструктора відділення рекрутингу та комплектування Черкаського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, звільнено з військової служби у запас за п.п. «Б» п.2 ч.5 ст.26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" (за станом здоров`я).
Згідно з витягом із офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 фактично подав декларацію суб`єкта, який припинив діяльність особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування (перед звільнення) 09.07.2021.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання декларації без поважних причин.
Під час судового розгляду справи суддею не встановлено, а ОСОБА_1 не доведено поважних причин несвоєчасності подання щорічної декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Окремо суддя зазначає, що якщо член сім`ї суб`єкта декларування відмовив йому у наданні всієї або частини інформації, що повинна бути відображена в декларації, і при цьому самому суб`єкту декларування ця інформація не відома, він обирає у відповідних полях електронної форми декларації помітку "Член сім`ї не надав інформації".
Враховуючи викладене, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не вбачаю.
З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП з особи на яку накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 9, 11, 245, 284, ч.1 ст.172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп., який зарахувати на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.Ю. Гоменюк