
гСправа № 358/1015/21 Провадження № 3/358/423/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2021 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Тітова М.Б., при секретарі судового засідання Зеленько О.Д., за участю прокурора Сєдова В.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Поліське, Березнівського району Рівненського області, громадянина України, працюючого старостою сіл Вільховець, Калинівка, Половецьке, Семигори виконавчого комітету Богуславської міської ради Обухівського району Київської області, місце проживання якого зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , документ, що засвідчує особу: паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 19.02.1997 року Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області,
за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи старостою сіл Вільховець, Калинівка, Половецьке, Семигори виконавчого комітету Богуславської міської ради Обухівського району Київської області, являючись посадовою особою місцевого самоврядування 11 рангу 6 категорії та суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) та приміткою до ст.172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону та пп. 1 п. 5 Розділу ІІ Порядку формування ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 року, несвоєчасно, без поважних причин, 01.04.2021 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 свою вину у несвоєчасному поданні щорічної декларації за 2020 рік, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП визнав повністю, щиро покаявся у вчиненому.
Під час судового розгляду справи прокурор вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив визнати його винним та притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до розпорядження виконавчого комітету Богуславської міської ради Обухівського району Київської області від 15.12.2020 року за № 359-ос, ОСОБА_1 прийнято на посаду старости сіл Вільховець, Калинівка, Половецьке, Семигори виконавчого комітету Богуславської міської ради Обухівського району Київської області та присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування з 16.12.2020 року. Підставою є рішення Богуславської міської ради Обухівського району Київської області від 14.12.2020 року № 10-01-VІІІ.
Згідно із ч. 1 ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посада старости відноситься до 6 категорії посад місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно - дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Статтею 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється: на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, старости шляхом затвердження відповідною радою.
Згідно із ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі. Порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою.
Отже, ОСОБА_1 , будучи старостою сіл Вільховець, Калинівка, Половецьке та Семигори виконавчого комітету Богуславської міської ради Обухівського району Київської області, є посадовою особою місцевого самоврядування.
16.12.2020 року ОСОБА_1 прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування. Цього ж дня він був письмово попереджений про встановлені Законом обмеження.
Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою місцевого самоврядування, був належним чином попереджений про встановлені Законом обмеження.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, передбачені Законом.
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до абзацу 15 ч. 1 ст. 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і пп. «в» п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою місцевого самоврядування, є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Частиною 1 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», п. 2, ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 декларацію за 2020 рік мав подати в період часу з 00 год. 00 хв. 01 січня 2021 року до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2021 року.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті (https://portal.nazk.gov.ua), щорічну декларацію за 2020 рік ОСОБА_1 подав лише 01.04.2021 o 11 год. 28 хв., тобто не своєчасно, без поважних причин.
Враховуючи викладене, подання документу (щорічної декларації за 2020 рік) ОСОБА_1 вчинив 01.04.2021 о 11 год. 28 хв., тобто вже після закінчення відведеного Законом терміну (з 01.01.2021 року по 01.04.2021 рік) для подання щорічних декларацій.
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_1 , суд вважає, що вина останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, підтверджується в повному обсязі.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , є його щире каяття у вчиненому правопорушенні, обтяжуючих обставин не встановлено.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 та визначенні його розміру, суд враховує характер вчиненого правопорушення, пов`язаного з корупцією, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, відсутність обставин що обтяжують відповідальність, наявність обставин, що пом`якшують відповідальність, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, визнання вини та розкаяння у скоєному, його майновий стан, тому суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню нових правопорушень.
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, та враховуючи положення п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч. 1, 252, 280, 283, 284, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , документ, що засвідчує особу: паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 19.02.1997 року Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , документ, що засвідчує особу: паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 19.02.1997 року Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Головуючий: суддя М. Б. Тітов