Рішення № 100043686, 30.09.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2021
Номер справи
560/4095/21
Номер документу
100043686
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/4095/21

РІШЕННЯ

іменем України

30 вересня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області в переведенні, призначенні й виплаті для ОСОБА_1 пенсію по віку державного службовця відповідно до частини 1 статті 37 закону України "Про державну службу" (3723-XII), визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за №1461/03-16 від 28.02.2021 року з додатком листа №2200-0304-8/16120 від 22.03.2021 року про відмову ОСОБА_1 в переведенні, призначенні й виплаті пенсії державного службовця за віком, зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби службу в лавах Радянської Армії з 02.05.1974 року по 04.05.1976 року, службу в органах місцевого самоврядування з 11.04.2006 року по 24.11.2015 року на посаді сільського голови Струзької сільської ради; з 25.11.2015 року по 26.11.2020 року на посаді старости Струзького старостинського округу Новоушицького району Хмельницької області, зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести, призначити, здійснити нарахування й виплачувати ОСОБА_1 з 19.02.2021 року пенсію державного службовця за віком відповідно до частини 1 статті 37 закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітної плати згідно з довідок №11, №12 від 16.02.2021 року виданих Новоушицькою селищною радою Хмельницької області з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що 19 лютого 2021 року звернувся до відповідача з заявою про переведення на пенсію державного службовця за віком відповідно до частини 1 cmатті 37 Закону України « Про державну службу» №3723- XII в редакції від 16.12.1993 року. Рішенням №1461/03-16 від 28.02.2021 року відповідач відмовив в переведенні на пенсію державного службовця за віком у зв`язку з відсутністю стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону України "Про державну службу". Вказує, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не зарахувало до стажу державної служби періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 11.04.2006 року по 24.11.2015 року на посаді сільського голови і з 25.11.2015 року по 26.11.2020 року старости Струзького старостинського округу, оскільки ці посади віднесені до категорій посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідних категорій посад державних службовців, та строкову військову службу в Радянській Армії з 02.05.1974 року по 04.05.1976 року. Зазначає, що згідно з пунктом 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень закону України "Про державну службу" №889-VІІІ стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством, зокрема, Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 №283. За приписами пункту 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів. Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283, до стажу державної служби включаються також час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях, що узгоджується з правовою позицією викладеною в постанові Верховного суду від 03.07.2018 по справі №569/350/17. Відтак період служби в лавах Радянської Армії з 02.05.1974 по 04.05.1976 підлягає зарахуванню до стажу державної служби. Вказує, що трудовий стаж на державній службі станом на 01.05.2016, який підлягає зарахуванню до спеціального стажу, складає 9 років 19 днів та служба в лавах Радянської Армії з 02.05.1974 по 04.05.1976.

Вважаючи дії відповідача, щодо відмови у призначенні пенсії державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" протиправними, звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою від 12 квітня 2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою від 27 вересня 2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

У надісланому до суду відзиві відповідач вказує, що згідно з пунктом 10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" (далі -Закон № 889) державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Статтею 25 Закону № 3723-ХІІ визначено сім категорій державних службовців, які вони могли обіймати у відповідних державних органах, та передбачено, що віднесення існуючих на той час посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців провадиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом. Службовцям, які займали посади, віднесенні до категорії посад державної служби, встановлювався відповідний ранг. Зазначає, що вимога позивача зарахувати до стажу державної служби для визначення права на пенсію відповідно до Закону № 889 військової служби з 02.05.1974 по 04.05.1976 є безпідставною та необгрунтованою, оскільки зарахування зазначеного періоду до стажу державної служби здійснювалось відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283, який з 1 травня 2016 року втратив чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 229. Тому, посилання позивача на Порядок обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283 є безпідставними. Зазначає, що основним критерієм, який визначає підстави для зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. До стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ, не зараховано період роботи в органах місцевого самоврядування, зокрема з 11.04.2006 по 24.11.2015 на посаді сільського голови та з 25.11.2015 по 26.11.2020 оку - на посаді старости Струзького старостинського округу. 04.07.2001 набрав чинності Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-ІІІ, відповідно до якого посади місцевих рад та їх виконавчих комітетів віднесені до відповідних категорій посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідних категорій посад державних службовців. Посилаючись на Рішенння Конституційного Суду України від 09.02.1999 справа № 1-7/99, вказує, що застосуванню підлягають нормативно-правові акти чинні на момент виникнення спірних правовідносин, тобто на момент звернення за переведенням на пенсію по інвалідності.

Відповідно до пункту 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі - Порядок № 622), форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державними службовцями, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Пунктом 2 постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 року № 1-3 затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу". Відповідно до п. 4 Порядку № 622 розмір пенсії визначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років та розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії. Зазначає також, що у зв`язку з відсутністю у позивача стажу державної служби станом на 01.05.2016 довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця видана позивачу безпідставно. Враховуючи зазначене, вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 28.02.2021 правомірно відмовило позивачу у переведенні на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу".

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив таке.

Позивач - ОСОБА_1 отримує пенсію за віком, призначену відповідно до закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року (далі Закон № 1058-ІV)

19 лютого 2021 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про переведення з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №1058-IV, на пенсію за віком відповідно до закону України "Про державну службу».

Рішенням №1461/03-16 від 28.02.2021 року відповідач відмовив в переведенні на пенсію державного службовця за віком у зв`язку з відсутністю стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону України "Про державну службу", під час визначення якого Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не зарахувало до стажу державної служби періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 11.04.2006 року по 24.11.2015 року на посаді сільського голови і з 25.11.2015 року по 26.11.2020 року старости Струзького старостинського округу та строкову військову службу в Радянській Армії з 02.05.1974 року по 04.05.1976 року.

Позивач, вважаючи протиправною відмову відповідача в призначенні пенсії державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу", звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Згідно з пунктом 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015 року (далі - Закон №889-VIII) Закон України "Про державну службу", крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу втратив чинність.

Відповідно до частини 1 статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 12 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 року "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" затверджений Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, який застосовується починаючи з 1 травня 2016 року (далі Порядок №622 ).

Відповідно до пунктів 2 і 3 Порядку №622 згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу" на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону N 3723-XII мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу": мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають, зокрема, чоловіки, які досягли віку 62 роки.

Механізм обчислення стажу державної служби визначає Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. №229 (далі Порядок №229).

Згідно з пунктом 6 Порядку №229 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.

Пунктом 8 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 №283 (далі – Порядок №283), до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" в редакції, чинній на час обрання позивача на посаду сільського голови, до п`ятої категорії посад органів місцевого самоврядування віднесені, зокрема, посади міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів.

Порядок №283 втратив чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року N 229.

Відповідно до пункту 4 Порядку обчислення стажу держаної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 (далі - Порядок №229) до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу старости села, селища від 09.02.2017 р. N 1848-VIII», який набрав чинності 12.03.2017, передбачений статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" перелік посад в органах місцевого самоврядування, віднесених до шостої категорії доповнений посадою старости.

У Рішенні від 09.02.1999 у справі № 1-7/99 Конституційний Суд України зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Отже, позивач має право на зарахування до стажу державної служби, що дає право на призначення пенсії державного службовця, стажу роботи з 11.04.2006 по 24.11.2015 на посаді сільського голови та з 12.03.2017 (дати віднесення посади старости до посад органів місцевого самоврядування) по 26.11.2020 на посаді старости Струзького старостинського округу.

Крім того, відповідно до пункту 3 Порядку №283, чинного до 01.05.2016, до стажу державної служби включається також час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Тому, період передування позивача на строковій військовій службі в Радянській Армії з 02.05.1974 по 04.05.1976 також підлягає зарахуванню до стажу державної служби, що дає право на призначення пенсії.

При цьому, втрата чинності Порядком №283 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року N 229, не позбавляє права позивача на зарахування зазначеного стажу до стажу державної служби, яке він набув до 25.03.2016 року, оскільки відповідно до статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У відповідності до статті 37 Закону № 3723-ХІІ право на призначення пенсії державного службовця мають чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення пенсій віку.

Цією ж нормою передбачено, що у осіб, які не мають 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, право на призначення пенсії державного службовця виникає за наявності одночасно таких умов:

досягнення пенсійного віку (для чоловіків 62 річного, для жінок - встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування");

страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років,

на час досягнення пенсійного віку перебування на посадах державних службовців.

Суд встановив, що позивач не має 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас, позивач має право для призначення пенсії державного службовця на визначених статтею 37 Закону № 3723-ХІІ умовах, для осіб, які не мають 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, оскількидосяг пенсійного віку для чоловіків, має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стаж державної служби не менш як 10 років на час набрання чинності Законом № 889-VIII (з 11.04.2006 по 24.11.2015 на посаді сільського голови та з 02.05.1974 по 04.05.1976 на військовій службі) та на час досягнення пенсійного віку ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) займав посаду старости, віднесену до посад органів місцевого самоврядування.

Тому, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №1461/03-16 від 28.02.2021 року про відмову позивачу в переведенні, призначенні й виплаті пенсії державного службовця за віком є неправомірним.

Безпідставною є також відмова відповідача, висловлена у листі від 22.03.2021 №2200-0304-8/16120 щодо врахування для обчислення пенсії державного службовця довідок про складові заробітної плати позивача №11 і №12 від 16.02.2021 року, виданих Новоушицькою селищною радою Хмельницької області.

При цьому, суд враховує, що згідно з положеннями частини першої статті 45 Закону №1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Частиною 3 статті 45 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Отже, термін переведення застосовується до призначення іншого виду пенсії, передбаченого Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Позивач отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та за призначенням пенсії за віком відповідно до закону України "Про державну службу" звернувся вперше.

Розглянувши заяву позивача про призначення пенсії (перехід на пенсію за іншим законом), відповідач прийняв рішення про відмову у переведення пенсії з одного виду на інший. Отже, спосіб у який розглянута заява позивача, не відповідає вимогам законів України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та «Про державну службу».

Тому, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії державного службовця відповідно до закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, подану 19.02.2021 з врахуванням висновків суду.

Відповідно до положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В процесі судового розгляду Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не довело правомірності дій щодо відмови позивачу у переведені на пенсію за віком відповідно до закону України "Про державну службу".

Враховуючи викладене, позов необхідно задовольнити частково.

У зв`язку із задоволенням позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, пропорційно до частини задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та касувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №1461/03-16 від 28.02.2021 року про відмову ОСОБА_1 в переведенні, призначенні й виплаті пенсії державного службовця за віком.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період з 02.05.1974 року по 04.05.1976 року перебування на строковій військовій службі, період роботи з 11.04.2006 року по 24.11.2015 року на посаді сільського голови Струзької сільської ради та період роботи з 12.03.2017 по 26.11.2020 року на посаді старости Струзького старостинського округу Новоушицького району Хмельницької області.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії державного службовця відповідно до закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, подану 19.02.2021 згідно з довідками Новоушицької селищної ради Хмельницької області №11 і №12 від 16.02.2021 року, з урахуванням висновків суду.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 420,40 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя О.К. Ковальчук