
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2021 року ЛуцькСправа № 140/8088/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Лозовського О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та скасування рішення №907640811204 про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 12.03.2021 у справі №140/14488/20 відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, що діяла на час призначення пенсії і первинної редакції частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці військової прокуратури Західного регіону України №33 від 16.01.2020, без обмеження її максимального розміру, із виплатою однією сумою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії; зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 12.03.2021 у справі №140/14488/20 відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, що діяла на час призначення пенсії і первинної редакції частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці військової прокуратури Західного регіону України №33 від 16.01.2020, без обмеження її максимального розміру, із виплатою однією сумою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що після звільнення із органів прокуратури із посади військового прокурора Луцького гарнізону ОСОБА_1 з 2008 призначено пенсію відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії) у розмірі 90% середньомісячної зарплати. З моменту призначення пенсії та подальших перерахунках, розмір пенсійних виплат позивача ніколи не обмежувався максимальним розміром. Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 16.08.2016 у справі №161/8174/16-а позов ОСОБА_1 задоволено, визнано протиправною відмову Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників; зобов`язано Луцьке об`єднане управління Пенсійного Фонду України Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року на підставі довідки військової прокуратури Західного регіону України від 19.05.2016 року № 18/2-83 та Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 року, тобто у розмірі 90 відсотків від розміру грошового забезпечення визначеного у довідці, без обмеження максимального розміру пенсії, з врахуванням виплачених сум.
Рішенням Волинського окружного адміністративного від 12.03.2021 у справі №140/14488/20 позов ОСОБА_1 задоволено частково; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII на підставі довідки Військової прокуратури Західного регіону України від 16.01.2020 №33, з врахуванням виплачених сум. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Із інформації, яка містилась в особистому кабінеті на веб.сайті Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області в розділі «Портал електронних послуг», 19.05.2021 позивачу стало відомо про здійснення відповідачем перерахунку пенсії на підставі рішення 907640811204. При цьому, загальний процент розрахунку пенсії від заробітку був визначений не 90%, а зменшений до 60%, а також обмежено пенсію максимальним розміром. У той же день через уповноважений орган «Ощадбанку» позивач отримав пенсію за травень 2021 року у зменшеному розмірі (17690 грн), ніж який був до перерахунку. У подальшому, як вбачається з інформації особистого кабінету, відповідач із червня місяця 2021 року і по даний час повернув та здійснює виплату пенсії позивачу у розмірі, який був до перерахунку, чим фактично-ніякого перерахунку не здійснив.
Такі дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії без будь-яких обмежень порушують законні права позивача і є неправомірними, оскільки при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому до розміру пенсії, на думку позивача, не можуть застосовуватись обмеження, зменшуватися відсотковий розмір пенсії та зменшуватися її фактична виплата, оскільки такі обмеження виникли після призначення пенсії та звужують права, тобто є неконституційними.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 20.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
17.09.2021 до суду надійшов відзив ГУ ПФУ у Волинській області (вих. №0300-0802-7/37229 від 16.09.2021), у якому відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні у зв`язку із відсутністю правових підстав для перерахунку пенсії позивача в розмірі 90% від розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці військової прокуратури Західного регіону України №33 від 16.01.2020, без обмеження її максимального розміру.
29.09.2021 від позивача до суду надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої останній просив задовольнити позовні вимоги
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до статті 50-1 Закону України “Про прокуратуру”, яка обчислена в розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення, що не заперечується відповідачем.
Рішенням Волинського окружного адміністративного від 12.03.2021 у справі №140/14488/20 позов ОСОБА_1 задоволено частково; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII на підставі довідки Військової прокуратури Західного регіону України від 16.01.2020 №33, з врахуванням виплачених сум. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Вказане рішення набрало законної сили 13.04.2021.
На виконання рішення Волинського окружного адміністративного від 12.03.2021 у справі №140/14488/20 ГУ ПФУ у Волинській області рішенням від 23.04.2021 № 907640811204 здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 із розрахунку 60 відсотків від суми місячної заробітної плати та із застосуванням обмеження максимального розміру пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VII
Не погоджуючись із такими діями та рішенням, позивач звернувся до адміністративного суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписом пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Умови пенсійного забезпечення відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників до 15.07.2015 визначалися Законом України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі - Закон №1789-ХІІ).
Відповідно до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Частиною дванадцятою статті 50-1 Закону №1789-ХІІ визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною сімнадцятою статті 50-1 Закону №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Отже, положення статті 50-1 Закону №1789-ХІІ передбачали виплату пенсії в максимальному розмірі 90 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, а також можливість її перерахунку, зокрема, у зв`язку зі збільшенням розміру місячного заробітку (працюючого прокурора) за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію.
Поряд з цим, з 15.07.2015 набрав чинності Закон України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII (далі - Закон №1697-VII) (за винятком окремих його положень), який теж містить положення щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури (стаття 86).
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 розділу ХІІ Закону №1697-VII з набранням чинності цим Законом таким, що втратив чинність, зокрема, є Закон №1789-ХІІ, крім <…> частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1 <…>.
Норми щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №1789-ХІІ, містились у частинах тринадцятій, вісімнадцятій статті 50-1 цього Закону, отже з набранням чинності Законом №1697-VII ці положення статті 50-1 втратили чинність.
Щодо правового регулювання перерахунку пенсії за Законом №1697-VII, слід зазначити, що згідно з частиною тринадцятою статті 86 Закону №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VII (в редакції Закону України від 24.12.2014 №76-VIII) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, Рішенням Конституційного Суду України (другий сенат) від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до вищевказаного рішення, положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Окрім того, було встановлено такий порядок виконання цього Рішення: частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: “20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки”.
Таким чином, з урахуванням приведених положень законодавства та фактичних обставин справи суд прийшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону №1697-VII на підставі довідки №33 від 16.01.2020, виданої військовою прокуратурою Західного регіону України.
Щодо перерахунку пенсії позивача із розрахунку 60 відсотків від суми місячної заробітної плати та із застосуванням обмеження максимального розміру пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VII, суд зазначає наступне.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, пенсія позивачеві призначена в 2007 році в розмірі 90% місячної заробітної плати, в той час як максимальний розмір, встановлений статтею 50-1 Закону №1789-ХІІ, становив 90 %.
Водночас, частиною другою статті 86 Закону №1697-VII встановлено, що пенсія прокурорам призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
При цьому, абзацом 6 частини 15 статті 86 Закону №1697-VII визначено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Отже, у зв`язку з прийняттям Закону №1697-VII розмір пенсії прокурорів становить 60 відсотків місячної заробітної плати та обмежується максимальним розміром – десять прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Разом з тим, на думку суду, вказані норми статті 86 Закону №1697-VII не можуть застосовуватись при перерахунку пенсій, призначених відповідно до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, з огляду на таке.
Так, у Рішенні №3-рп/2001 від 05.04.2001 Конституційний Суд України зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (частина перша статті 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
Закріплення принципу незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів є гарантією безпеки людини і громадянина, довіри до держави. Винятки з цього конституційного принципу, тобто надання закону або іншому нормативно-правовому акту зворотної сили, передбачено частиною першою статті 58 Конституції України, а саме: коли закони або інші нормативно-правові акти пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Верховний Суд у постанові від 03.05.2018 (справа №308/11498/16-а) висловив правову позицію про те, що оскільки перерахунок пенсії позивачу пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної йому пенсії, то при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Крім того, у постанові від 16.10.2019 у справі №240/5401/18 Верховний Суд зазначив, що застосування нового відсоткового розміру до перерахунку пенсії є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Отже, безпідставним є застосування до спірних правовідносин норм Закону №1697-VІІ в частині визначення як відсоткового розміру пенсії, так і обмеження її максимальним розміром, оскільки вказаний закон поширює свою дію на працівників прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності.
В контексті наведеного суд зауважує, що обмеження максимального розміру пенсій десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, стосовно пенсій, призначених, зокрема, відповідно Закону України “Про прокуратуру”, було введено Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VІ (далі - Закон №3668-VІ), який набув чинності 01.10.2011.
Водночас, пунктом 2 Розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №3668-VІ визначено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Наведене дає підстави дійти висновку про те, що законодавче нововведення щодо обмеження максимального розміру пенсій не може застосовуватись до раніше призначених пенсій, оскільки в даному випадку буде порушуватись принцип незворотності нормативно-правових актів у часі, закріплений у статті 58 Конституції України.
З огляду на викладене, суд зазначає, що ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії згідно з довідкою №33 від 16.01.2020, виданою військовою прокуратурою Західного регіону України про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, виходячи з розрахунку 90 відсотків від суми місячної заробітної плати та без обмеження граничного розміру.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підглягають задоволенню частково, шляхом визнання протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України Волинської області №907640811204 в частині перерахунку та виплати пенсії за вислугу років на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 12.03.2021 у справі №140/14488/20 з 13.12.2019, відповідно до ст.50-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 №1789-ХII (у редакції, що діяла на час призначення пенсії) і первинної редакції ч.20 ст.86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, на підставі довідки військової прокуратури Західного регіону України №33 від 16.01.2020 та із застосуванням обмеження максимального розміру пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VII та зобов`язання здійснити з 13.12.2019 ОСОБА_1 , на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 12.03.2021 у справі №140/14488/20, перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, відповідно до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХII (у редакції, що діяла на час призначення пенсії) і первинної редакції ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), на підставі довідки військової прокуратури Західного регіону України №33 від 16.01.2020 без будь-якого обмеження суми пенсії максимальним розміром та з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
Згідно із частинами першою, третьою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 454,00 грн., сплачений згідно з квитанцією від 05.08.2021 №80270.
Керуючись статтями 139, 243, 245, 246, 255, 262 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України Волинської області №907640811204 в частині перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 за вислугу років на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 12 березня 2021 року у справі №140/14488/20 з 13 грудня 2019 року, відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХII (у редакції, що діяла на час призначення пенсії) і первинної редакції частини двадцять статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, на підставі довідки військової прокуратури Західного регіону України №33 від 16 січня 2020 року та із застосуванням обмеження максимального розміру пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VII.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 13 грудня 2019 року на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 12 березня 2021 року у справі №140/14488/20, перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХII (у редакції, що діяла на час призначення пенсії) і первинної редакції частини двадцять статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), на підставі довідки військової прокуратури Західного регіону України №33 від 16 січня 2020 року без будь-якого обмеження суми пенсії максимальним розміром та з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.А. Лозовський