Постанова № 100030494, 30.09.2021, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
30.09.2021
Номер справи
709/1055/21
Номер документу
100030494
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 709/1055/21

3/709/644/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2021 року смт Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Левченко В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, РНОКПП в матеріалах справи відсутній,

- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

в с т а н о в и в:

До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1

ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією № 343/2021 від 7 вересня 2021 року ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Чорнобаївської районної ради та відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1

ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, подав до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), оскільки граничний термін подачі був до 00:00 01 квітня 2021 року, а декларація фактично подана 17 липня 2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1

ст. 172-6 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, подав заяву, в якій просив розгляд справи проводити без його участі, порушення визнав, просив суворо не карати.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 року у справі "Смірнов проти України", згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п.1 ст.6 даної Конвенції.

Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Частиною 2 ст. 268 КУпАП передбачено, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

Враховуючи положення ст. 268 КУпАП та прецедентну практику ЄСПЛ, оскільки ОСОБА_1 був обізнаним, що відносно нього складено протокол, який направлений до суду, клопотань про відкладення розгляду справи на адресу суду не направляв, подав клопотання про розгляд справи без його участі, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі ОСОБА_1 .

Присутній у судовому засіданні прокурор Походенко В.В. повністю підтримав викладені в адміністративному протоколі та доданих до нього документах обставини вчинення адміністративного правопорушення, вважав протокол правомірним та таким, що складений відповідно до вимог чинного законодавства, у зв`язку з чим просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в межах санкції статті.

Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про час, дату та місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлене належним чином, про що свідчить довідка про доставку електронного листа, однак явку свого представника у судове засідання не забезпечило з невідомих суду причин.

Розглянувши адміністративні матеріали, заслухавши думку прокурора, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у їх достовірності і допустимості, зокрема даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 343/2021 від 7 вересня 2021 року, а також даними матеріалів справи.

Так, ОСОБА_1 відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки був депутатом Чорнобаївської районної ради з 19 листопада 2015 року, що підтверджується копією протоколу Чорнобаївської районної ради від 19 листопада 2015 року № 1.

20 листопада 2020 року повноваження депутата Чорнобаївської районної ради ОСОБА_1 було припинено, що підтверджується повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 12 квітня 2021 року

№ 289/01-13.

За даними з сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - ЄДРД) ОСОБА_1 подав декларацію (після звільнення) 17 липня 2021 року.

Водночас згідно з копією рапорту старшого оперуповноваженого Золотоніського РВ УСБУ в Черкаській області С.Собка від 12 квітня 2021 року № 42/39 встановлено неподання депутатом Чорнобаївської районної ради ОСОБА_1 декларації за 2020 рік, у зв`язку з цим в його діях вбачається кримінальне правопорушення, передбачене

ст. 366-3 КК України.

12 квітня 2021 року за вих. № 42/40 на адресу Золотоніської окружної прокуратури від УСБУ в Черкаській області скеровано листа, про те, що у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України, та з проханням вжити заходів відповідно до компетенції з подальшим інформуванням про прийняте рішення.

Відповідно до копії витягу з ЄРДР у кримінальному провадженні

№ 12021250370000408 від 20 квітня 2021 року до ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали через секретаря Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури вх. № 511 від 20 квітня 2021 року, а саме рапорт старшого оперуповноваженого Золотоніського РВ УСБУ щодо факту неподання декларації депутатом Чорнобаївської районної ради сьомого скликання ОСОБА_1 за 2020 рік, правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ст. 366-3 КК України.

Згідно з копією постанови старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області майора поліції Цегельника Г.Г. від 17 серпня 2021 року кримінальне провадження внесене до ЄРДР за № 12021250370000408 від 20 квітня 2021 року, закрито у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого

ст. 366-3 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

17 серпня 2021 року за вих. № 2240/68-2021 Золотоніським РВП ГУНП в Черкаській області копії матеріалів кримінального провадження № 12021250370000408 направлені на адресу Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для вирішення питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 7 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення).

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно зі ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.

За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот пятдесят гривень 00 копійок) гривень.

У зв`язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір за ставкою

0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»), що становить 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири гривні

00 копійок) гривень.

Керуючись ст.ст. 38, 172-6, 221, 245, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-

п о с т а н о в и в:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири гривні 00 копійок) гривень.

Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач - Державна судова адміністрація України; отримувач коштів: ГУК у Черк.обл./тг смт Чорноб/22030101; код отримувача - 37930566; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA738999980313161206000023761; код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У разі несплати штрафу не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Левченко