
Дата документу 30.09.2021 Справа № 554/9088/21
Провадження № 3/554/2179/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2021 року м.Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Троцька А.І., при секретарі – Таценко Т.Р., за участю прокурора - Зінченко І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Октябрського районного суду м.Полтави протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Полтава, українця, гр.України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
в с т а н о в и в :
17 вересня 2021 року заступником наальника відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління ДВБ Національної поліції України майором поліції Мізік О.В. складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного із корупцією, стосовно ОСОБА_1 , передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
До Октябрського районного суду вказаний протокол про адміністративне правопорушення надійшов 22 вересня 2021 року.
В протоколі зазначено, що з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 будучи відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», розпочавши 10.03.2021 діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог п.1 ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, п.п. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, несвоєчасно, без поважних причин, 23.07.2021 подав щорічну декларацію за минулий рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор протокол підтримав, просив суд визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити йому покарання, у вигляді ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Після роз`яснення відповідно до ст. 268 КУпАП прав особі, що притягується до адміністративної відповідальності, в тому числі права на захист, ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав частково. Пояснив, що вчинив правопорушення не навмисно, оскільки після призначення його на посаду, йому не було повідомлено про необхідність подання декларації. Хворів на COVID-19, а тому з 29 березня 2021 року по 30 квітня 2021 року перебував на лікуванні.
За правилами ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями потерпілих, свідків, тощо.
При вирішенні питання щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу правопорушення суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Встановлено, що наказом ГУНП в Полтавській області № 128 о/с від 10.03.2021 капрала поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського відділення № 2 взводу № 2 роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в Полтавській області. (а.с.18).
У зв`язку із вступом на службу до Національної поліції України 10.03.2021 ОСОБА_1 складено присягу працівника Національної поліції України. (а.с.17).
Згідно підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є поліцейські.
Отже, ОСОБА_1 є особою, на якоу поширюється дія Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені Законом.
Крім того, 10.03.2021 року ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис із вимогами антикорупційного законодавства, зокрема ЗУ «Про запобігання корупції», про що свідчить зобов`язання та пам`ятка – ознайомлення. ( а.с.19-22).
Згідно з п. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевогосамоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національнимагенством.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п.п. 1 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016, (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року № 168/19) яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином ОСОБА_1 зобов`язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 1 квітня 2021 року .
Разом із тим, декларацію подано 23.07.2021 року.
Судом не можуть бути прийняті до уваги пояснення ОСОБА_1 щодо причин несвоєчасного подання щорічної декларації, оскільки його твердження про хворобу на COVID-19 та перебування на лікарняному підтверджено лише з 29 березня 2021 року по 30 квітня 2021 року. Разом із тим, після одужання, до подання декларації минуло майже три місяці.
Як і не можуть бути прийняті до уваги твердження про необізнаність із вимогами антикорупційного законодавства. Дане твердження спростовано зобов`язанням та пам`яткою – ознайомленням від 10 березня 2021 року.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 мають місце ознаки адміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 34 КУпАП та обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 35 КУпАП, судом не виявлено.
У відповідності до ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням вищенаведеного, враховуючи дані про особу, його позитивну характеристику, подяки, нагороди, тяжкість вчиненого правопорушення та обставини його вчинення, виходячи з форми вини вчинення правопорушення, вважає за можливим застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу, тобто грошове стягнення, у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 33, 40, 172-6 ч.1, 221, 251, 268, 283-284, КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 гривні на користь держави.
Строк пред`явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду на протязі 10 діб.
Повний текст постанови виготовлено 01.10.2021 року.
Суддя Октябрського районного
суду м. Полтави А.І.Троцька