
Справа № 585/2637/21
Номер провадження 3/585/713/21
П О С ТА Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2021 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого судді Шульги В.О., з участю секретаря Ю.В. Кириленко, прокурора К.О. Яковенко розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , працюючу начальником відділу збуту (маркетингу)/ депутат (до 03.12.2020 року), (РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до витягу із протоколу першої сесії Сумської обласної ради сьомого скликання від 04.12.2015 вбачається, що за підсумками виборів Сумська обласна територіальна виборча комісія зареєструвала і визнала повноваження 64-х депутатів Сумської обласної ради, в тому числі ОСОБА_2 .Діяльність ОСОБА_3 , відноситься до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування і зазначена у підпункті «б» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобіганнякорупції». Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларації відповідно до цього Закону, тобто ОСОБА_3 є суб`єктом декларування. В ч. 1 ст. 45 Закону вказано, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. З вищевикладеного вбачається, що ОСОБА_3 була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 1 червня 2020 року.Підтвердженням несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_3 є лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 09.06.2021 № 47-06/42276/21 з додатками, яким визначено, що ОСОБА_3 подала декларацію за 2019 рік 19.06.2020 о 17:03:13, що є несвоєчасним.Таким чином, ОСОБА_3 маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно) не була - позбавлена можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців. що передував червню 2021 року.Таким чином, ОСОБА_3 несвоєчасно, а саме 19.06.2020 без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, що є вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченогоч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.Дата вчинення правопорушення: 19.06.2020. Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 Кодексу, слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і її слід піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що їй відомо, про необхідність подання декларації так як вона була депутатом, але вона забула вчасно подати декларацію. Згадала про необхідність подання декларації запізно та одразу склала її і подала.
Судом встановлено, що згідно з постановою Сумської обласної виборчої комісії від 28.11.2015 року № 85 «Про затвердження остаточного списку зареєстрованих депутатів Сумської обласної ради 7-го скликання» було затверджено рішенням остаточний список зареєстрованих депутатів Сумської обласної ради 7-го скликання. Відповідно до вищезазначеного списку під номером 38 внесено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 19.06.2020 року подала щорічну декларацію за 2019 рік.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП на орган (посадову особу) при розгляді справи про адміністративне правопорушення покладений обов`язок з`ясувати не лише те, чи було вчинено адміністративне правопорушення, але і питання винуватості особи у його вчиненні.
Згідно ч. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина є одним з елементів суб`єктивної сторони будь-якого правопорушення, а тому юридична відповідальність, за загальним правилом, можлива лише при винному вчиненні забороненого діяння чи бездіяльності.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана, у визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави.
Отже, ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Декларацію ОСОБА_1 було подано лише 19.06.2020 року.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобіганню корупції», «корупція» - це використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей.
Цією ж нормою також визначено термін «корупційне правопорушення» - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується матеріалами справи, а відповідно в її діях містяться ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь її вини, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушника за вчинення правопорушення адміністративне стягнення в межах санкції статті.
Керуючись ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в розмірі вісімсот п`ятдесят (850 грн.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 454,00грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні). (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄРПОУ) - 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена в Сумському апеляційному суді через Роменський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. О. Шульга