Постанова № 100012102, 25.08.2021, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
25.08.2021
Номер справи
489/4729/21
Номер документу
100012102
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 489/4729/21

Номер провадження 3/489/2021/21

Постанова

Іменем України

25 серпня 2021 року місто Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Кокорєв Вячеслав Валентинович, розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (далі - особа), ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , працює на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ЮГ-СЕРВІС», податкова та фактична адреса якого: м. Миколаїв, вул. Кагатна, 1,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)

встановив

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 399 від 12.07.2021, ОСОБА_1 здійснив ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що було встановлено документальною плановою виїзною перевіркою: за рахунок невірного відображення в деклараціях з податку на прибуток та фінансовій звітності суми доходів від діяльності, визначених за правилами бухгалтерського обліку підприємства; включення до складу собівартості готової продукції вартості пшениці від ТОВ «ЕРДЕН» та ТОВ «АФ «ХАРВЕСТ»», реальність придбання якої підприємством не доведено, не підтверджено всіма первинними документами, чим порушено п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податку на прибуток у загальній сумі 2305908 грн.

Документальною плановою виїзною перевіркою встановлено порушення ТОВ «АГРО-ЮГ-СЕРВІС», за рахунок віднесення до складу податкового кредиту суми ПДВ по операціям з ТОВ «ЕРДЕН» та ТОВ «ХАРВЕСТ», реальність здійснення яких підприємством не доведено, не підтверджено всіма первинними документами, віднесенням до складу податкового кредиту сум ПДВ по операціям з ТОВ «АТ ГРАНД», на які від суб`єкта господарювання не було отримано податкову накладну та жодного первинного документа, чим порушено п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.2 ст. 200 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 2533792 грн.

Перевіркою встановлено ряд порушень, які викладені в акті перевірки від 12.07.2021 №5033/14-29-07-01/31613581.

В протоколі зазначено, що особа вчинив правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

ОСОБА_1 обставини викладені в протоколі заперечив, вину не визнав. Вказав, що діяв відповідно до законодавства. 04.08.2021 подав пояснення (вих.№676), в яких заперечив свою причетність до вказаного адміністративного правопорушення та вказав, що в ході проведення перевірки перевіряючи ми були некоректно поставлені питання, що саме слід надати до перевірки. Також, акт перевірки не містить належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів факту відсутності первинних документів (невідповідності змісту первинних документів даним бухгалтерського обліку та/або фінансової звітності). Контролюючий орган не встановив розбіжностей у змісті видаткових накладних та податкових накладних, розрахункових документів тощо. ТОВ «АГРО-ЮГ-СЕРВІС» не мало на меті навмисно ухилитися від сплати податків або здійснити інше податкове правопорушення, а державний/місцевий бюджет не зазнав ніяких втрат. ТОВ «АГРО-ЮГ-СЕРВІС» не здійснювало недобросовісної поведінки або умисних протиправних дій.

Згідно з вимогами ст. ст.245, 252, 278, 280 КУпАП під час провадження в справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне дослідження всіх обставин справи, а при розгляді справи суддя зобов`язаний з`ясувати: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до положень ст. ст.252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне право порушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Диспозицією ч. 1ст. 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Всупереч цим вимогам Закону у складеному протоколі про адміністративне правопорушення суть вчиненого правопорушення виписано так, що не зрозуміло, в чому конкретно полягає з боку особи порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, а посилання на норми Податкового кодексу України не розкриває суті конкретного порушення, яке ставиться у вину. Вказівка на те, що занижено податок на додану вартість на загальну суму 2533792 грн. та занижено податок на прибуток у загальній сумі 2305908 грн. не вказує на конкретні дії, якими порушено норми Податкового кодексу України. Суть правопорушення має бути описана конкретними діями або бездіяльністю.

Посилання в протоколі на те, що в деклараціях невірно відображено суми доходів, оскільки реальність придбання продукції підприємством не доведена та не підтверджена всіма первинними документами не підтверджене належними і допустимими доказами. Крім того конкретно не вказано, якими доказами (первинними документами) відповідно до законодавства, особа зобов`язаний був підтвердити придбання продукції.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення.

Склад правопорушення - це наявність об`єктивних та суб`єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Склад правопорушення містить в собі: об`єкт; об`єктивну сторону; суб`єкт; суб`єктивну сторону. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу загалом.

Об`єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв`язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об`єктивної сторони адміністративного правопорушення.

Крім того, відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Встановлені правила допустимості і відповідності доказів є гарантом їх достовірності та істинності.

Згідно статті 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях і всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

За таких обставин, протокол про адміністративне правопорушення, складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, та акт перевірки не є беззаперечним доказом вини особи в порушенні вимог ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а інших доказів суду не надано, тому суддя дійшов висновку про недоведеність його вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

постановив

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутності в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.

Суддя В. В. Кокорєв