
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2021 року справа №380/7381/21
провадження №П/380/7486/21
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ланкевича А.З., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить:
- визнати протиправним рішення відповідача від 30.04.2021 року №5033-4499/Ш-59/8-1300/21 про перерахунок позивачу пенсії у розмірі 60% від заробітної плати із встановлення максимального обмеження виплат;
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та подальшу виплату призначеної позивачу пенсії за вислугу років відповідно до ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII згідно довідки №18-826 вих.-19 від 04.03.2020 року, виданої прокуратурою Львівської області, про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, з розрахунку 90% від суми місячного заробітку без обмеження максимального розміру пенсії, з виплатою різниці суми нарахованої після перерахунку та фактично отриманої пенсії за минулих 12 місяців, а саме з 13.12.2019 року.
Посилається на те, що з 04.01.2005 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років, яка була призначена відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ в редакції, чинній на час призначення пенсії, в розмірі 90% від середнього місячного заробітку. 16.04.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії згідно довідки прокуратури Львівської області №18-826 вих-19 від 04.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, з розрахунку 90% від суми місячного заробітку, без обмежень максимального розміру пенсії. За результатами розгляду його заяви відповідач рішенням від 30.04.2021 року №5033-4499/Ш-59/8-1300/21 відмовив у перерахунку пенсії. Позивач вважає, що таке рішення управління щодо відмови у перерахунку пенсії є неправомірним і таким, що прийняте всупереч чинного законодавства, оскільки при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, яка діяла на момент призначення пенсії. Відтак, до розміру його пенсії не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру пенсії та зменшуватися відсотковий розмір пенсії від суми місячної заробітної плати, оскільки такі обмеження виникли після призначення йому пенсії та звужують його права. З наведених підстав просить позов задовольнити.
У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як одержувач пенсії за вислугу років згідно зі ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ в редакції, чинній на час призначення пенсії. З 15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ від 14.10.2014 року, відповідно до якого втратили чинність норми ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, крім ч.ч.3, 4, 6 та 11. Так, ч.2 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697 встановлено, що пенсія прокурорам призначається у розмірі 60% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, а ч.15 цієї ж ст.86 Закону встановлено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Рішенням Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 року визнано такими, що не відповідають Конституції України положення ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» зі змінами, якими передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Окрім цього, Конституційний Суд України зазначив, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. На підставі вищевикладеного слідує, що на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії умови призначеної пенсії визначались відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697, викладеній у новій редакції із застосуванням 60%, а позивач, подаючи довідку прокуратури Львівської області №18-826 вих-19 від 04.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), безпідставно просить обчислити пенсію у відсотковому розмірі, який був передбачений ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ ще до 2011 року. Крім того, вказав, що положення ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (до 2011 року) на день звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії втратили чинність. За таких обставин, вважає, що дії відповідача є такими, що вчинені на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII згідно довідки №18-826 вих.-19 від 04.03.2020 року, зазначив, що провадження у цій частині підлягає закриттю, адже на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 року у справі №380/2961/20 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області вже здійснено перерахунок пенсії позивачу, про що повідомлено ОСОБА_1 листом від 30.04.2021 року №5033-4499/Ш-59/8-1300/21. В задоволенні решти позовних вимог просить відмовити повністю.
Ухвалою судді від 11.05.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; на підставі п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням клопотання позивача справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою суду від 29.07.2021 року закрито провадження у справі в частині позовних вимог про обмеження максимального розміру пенсії, з виплатою різниці суми нарахованої після перерахунку та фактично отриманої пенсії за минулих 12 місяців, а саме з 13.12.2019 року.
Ухвалою суду від 29.07.2021 року розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, а засідання для розгляду справи по суті замінено підготовчим засіданням.
Ухвалою суду від 15.09.2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду по суті.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області; з 04.01.2005 року йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від суми місячної заробітної плати.
04.03.2020 року прокуратурою Львівської області видано довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) позивача, що враховується для перерахунку пенсії №18-826 вих-19, згідно якої відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу те деяких інших осіб» розмір заробітної плати (грошового забезпечення), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 01.03.2018 року, за відповідною (прирівняною) посадою – прокурора Шевченківського району м.Львова, з урахуванням усіх складових, становить 43157,34 грн.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 року у справі №380/2961/20 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області в частині відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області з 13.12.2019 року здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII на підставі довідки прокуратури Львівської області №18-826 вих-19 від 04.03.2020 року з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Рішенням суду, серед іншого, встановлено, що спір між сторонами виник з підстави відмови позивачу здійсненні перерахунку пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури. Відповідно питання щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії є похідним і повинно вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.
16.04.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії згідно довідки прокуратури Львівської області №18-826 вих-19 від 04.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, з розрахунку 90% від суми місячного заробітку, без обмежень максимального розміру пенсії.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України від 30.04.2021 року №5033-4499/Ш-59/8-1300/21 повідомлено позивачу, що на виконання вищевказаного судового рішення йому здійснено перерахунок пенсії. При цьому, зазначено, що судове рішення не містить зобов`язань щодо обчислення пенсії у розмірі 90% від суми місячного заробітку. При обрахунку пенсії на виконання судового рішення застосовано 60% від суми заробітної плати, зазначеної в довідці прокуратури Львівської області №18-826 вих-19 від 04.03.2020 року, на підставі ст.86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII, як-то визначено рішенням суду.
Не погоджуючись з такими діями та рішенням відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії в розмірі 90% від заробітної плати, позивач звернувся до суду з даним позовом з метою захисту свого порушеного права.
Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.
Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
На час призначення позивачу пенсії діяв Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ.
За приписами ч.1 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (чинного на момент призначення позивачу пенсії), прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач з 2005 року отримує пенсію за вислугу у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ.
Відповідно до ч.12 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (чинного на момент призначення позивачу пенсії), обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Частиною 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (чинного на момент призначення позивачу пенсії) визначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII.
Згідно п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII визнано таким, що втратив чинність із набранням чинності цим Законом, зокрема, Закон України «Про прокуратуру», окрім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 512, статті 53 щодо класних чинів.
Отже, з 15.07.2015 року питання призначення та перерахунку пенсій, призначених прокурорським працівникам, регулюються Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII.
Частиною 2 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII (в редакції з 15.07.2015 року) було встановлено, що пенсія призначається в розмірі 70 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року №76-VIII у частинах другій та п`ятій ст.86 Закону України від 14.10.2014 року «Про прокуратуру» цифри « 70» замінено цифрами « 60».
Таким чином, після набрання чинності Законом України «Про прокуратуру» №1697-VII, тобто з 15.07.2015 року, також відбулась зміна відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років, що призначалась за ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-XII.
При цьому, у рішенні від 05.04.2001 року Конституційний Суд України зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (ч.1 ст.58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
Відповідно до ст.22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Отже, оскільки перерахунок пенсії позивача пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної пенсії, при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Суд враховує, що при перерахунку пенсії за вислугу років змінною величиною є лише розмір пенсії, що залежить від зміни розміру чи складових місячної (чинної) заробітної плати відповідної категорії працівників, з якої здійснюється обрахунок пенсії, а не відсоткове значення розміру пенсії, обрахунок якого здійснений при її призначенні та є незмінним.
Верховний Суд України у постанові від 06.10.2015 року в справі №21-2432а15 сформулював правовий висновок щодо застосування норм матеріального права у спорах цієї категорії у подібних правовідносинах, зокрема, визначив, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Колегія суддів тоді дійшла такого правового висновку: внесені Законом №3668-VІ зміни до ст.50-1 Закону №1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята, вісімнадцята ст.50-1 Закону №1789-ХІІ, які змін у зв`язку із прийняттям Закону №3668-VІ не зазнали.
Такий правовий висновок підтриманий Верховним Судом у постановах від 03.05.2018 року в справі №308/11498/16-а, від 22.06.2018 року в справі №635/6663/16-а, від 17.07.2018 року в справі №559/2862/16-а, від 19.12.2018 року в справі №725/1352/16-а, від 31.07.2019 року в справі №354/90/15-а, від 29.04.2020 року в справі №490/5366/16-а.
Також на вказані обставини звернув увагу Верховний Суд в ухвалі від 04.02.2021 року у справі №400/6132/20 про відмову у відкритті провадження та розгляд як зразкової справи №400/6132/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання протиправним та скасування рішення відповідача про перерахунок пенсії в частині зменшення її розміру з 90 до 60 відсотків від заробітку та обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами для осіб, що втратили працездатність, та зобов`язання пенсійний орган здійснити перерахунок призначеної їй пенсії у розмірі 90 відсотків та без обмеження її максимального розміру із виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії, починаючи з 01 жовтня 2020 року.
З урахуванням наведеного, суд вважає безпідставним застосування до спірних правовідносин норм Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII в частині визначення відсоткового розміру пенсії, оскільки вказаний Закон поширює свою дію на працівників прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності.
Тому, враховуючи, що позивач вже є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років і така йому призначена у 2005 році за Законом України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, до його пенсії не може застосовуватися відсотковий розмір (60%), визначений Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII.
З огляду на встановлені обставини, суд приходить висновку, що у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років позивача з 90% до 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати при здійсненні її перерахунку за заявою від 16.04.2021 року, починаючи з 13.12.2019 року.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Водночас суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Згідно п.4.3 розділу IV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 року №13-1), не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Враховуючи, що перерахунок пенсії позивачу не проведений, то і відповідного рішення, яким такий перерахунок оформлюється, відповідачем не прийнято. За таких обставин, суд вважає, що в даному випадку ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивача буде визнання протиправними дій, а не рішення, відповідача.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.
Щодо клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі в частині позовних вимог на підставі п.4 ч.1 ст.238 Кодексу адміністративного судочинства України (якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав) суд таке не враховує, адже у даній справі та справі №380/2961/20 різні предмети позову, зокрема у справі №380/2961/20 суд не вирішував питання щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії.
Щодо судового збору, то відповідно до вимог ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовується позивачу пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, 291, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в :
позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 60% місячної заробітної плати при здійсненні перерахунку з 13.12.2019 року на підставі довідки прокуратури Львівської області №18-826 вих-19 від 04.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) здійснити з 13.12.2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) пенсії за вислугу років в розмірі 90% від суми місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Львівської області №18-826 вих-19 від 04.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, з урахуванням фактично виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.