Рішення № 100003231, 23.09.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2021
Номер справи
380/2008/21
Номер документу
100003231
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2021 року справа №380/2008/21 провадження № П/380/2045/21

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

за участю секретаря судового засідання Шведа Б.В.,

представника відповідача Білоус А.Т.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства «Кавказ» (позивач)

до Головного управління ДПС у Львівській області (відповідач)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області, у якому заявлено позовну вимогу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ГУ ДПС у Львівській області форми «ПС» від 08.09.2020 № 0007303207 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на суму 100000,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем зареєстровано акцизний склад за уніфікованим номером 1006729 та отримано ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним № 13310314201900288 від 01.07.2019 з терміном дії з 01.07.2019 по 01.07.2021 за адресою фактичного провадження діяльності однієї з АЗС по вулиці Хирівській, 1а, с. Буньковичі, Старосамбірський (Самбірський) район, Львівська область. 19.08.2020 на підставі наказу від 17.08.2020 № 2895 та відповідно до направлень на перевірку від 17.08.2020 №№ 1888, 1889, 1890 посадовими особами відповідача проведено фактичну перевірку АЗС в с.Буньковичі, за результатами якої складено акт від 20.08.2020 № 13/526/32.7/22385147. Перевіркою встановлено факт використання позивачем у своїй діяльності п`яти резервуарів (РГС-25), які за період з 01.01.2020 по 02.08.2020 були не обладнані рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі, чим порушено підпункт 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України. За результатами перевірки винесено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 08.09.2020 № 0007303207 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на суму 100000,00 грн. за порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 ст. 230 ПК України. Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до Державної податкової служби України. 05.01.2021 позивачем було отримано рішення ДПС України про результати розгляду скарги від 30.12.2020 № 36738/6/99-00-06-03-01-06, відповідно до якого у її задоволенні було відмовлено, після чого позивач звернувся до суду з цим позовом.

Позивач зазначає, що ПП «Кавказ» для виконання вимог законодавства, замовило у ТзОВ «Тестрайт» магнітострикційні рівнеміри, що підтверджується договором поставки № ДП 75-2/2019-Т від 11.12.2019. Листом № 24/02/20-1 від 24.02.2020 ТОВ «Тестрайт» повідомило позивача про неможливість поставки обладнання у зв`язку з введеними карантинними обмеженнями, що були зумовлені розповсюдженням коронавірусної хвороби (COVID-19). У подальшому між позивачем та ТОВ «Тестрайт» було укладено новий договір № ДП 33-2/2020-Т від 05.03.2020, згідно з яким ТОВ «Тестрайт» зобов`язувалося поставити на користь позивача магнітострикційні рівнеміри до 01.04.2020. Проте вказане обладнання до 01.04.2020 не поставлено та не встановлено з огляду на продовження карантинних обмежень та відсутність зазначеного товару на ринку на всій території України. У зв`язку з вказаними обставинами позивачем було прийнято рішення зупинити з 00 год. 00 хв. 01.04.2020 реалізацію бензинів марок А-92, А-95, палива дизельного та скрапленого газу до окремого наказу, що підтверджується наказом № 23 від 01.04.2020.

Позивач зазначає, що карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України став для контрагента позивача та самого позивача форс-мажором. Вказана обставина була непередбачуваною та перешкоджала позивачеві здійснити обладнання акцизного складу витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками. За наведених мотивів позивач вважає, що відсутні підстави для притягнення його до відповідальності за порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України.

Ухвалою від 16.02.2020 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі, підготовче засідання призначено на 23.03.2021.

Відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог, подав відзив на позовну заяву, у якому вказав, що працівниками Головного управління ДПС у Львівській області відповідно до наказу від 17.08.2020 № 2895 та направлень від 17.08.2020 №№ 1888, 1889, 1890 була проведена фактична перевірка АЗС, що розташована за адресою: Львівська обл., Старосамбірський район, с. Буньковичі, вул. Хирівська, 1а та належить суб`єкту господарювання ПП «Кавказ». За наслідком перевірки складено акт від 20.08.2020 № 13/526/332.7/22385147 про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі та зберігання алкогольними напоями, тютюновими виробами та пального. Фактичною перевіркою ПП «Кавказ» встановлено, що суб`єкт господарювання здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а саме: алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним в асортименті на підставі діючих ліцензій. Даний суб`єкт господарювання зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального з 01.03.2016 та має зареєстрований акцизний склад від 26.06.2019 № 1006729 за адресою: Львівська обл., Старосамбірський район, с. Буньковичі, вул. Хирівська, 1а. На вищезазначеному складі для здійснення реалізації роздрібної торгівлі пальним у своїй діяльності використовує п`ять резервуарів (РГС-25), а саме: резервуар № 1 – бензин марки А-95 (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 20627,18 л.); резервуар № 2 – бензин марки А-92 (залишок пального згідно з Z – звітом станом на 01.04.2020 становив 15817,55 л.); резервуар № 3 – дизпаливо (залишок пального згідно з Z – звітом станом на 01.04.2020 становив 36699 л.); резервуар № 4 – газ пропан-бутан (залишок пального згідно з Z – звітом станом на 01.04.2020 становив 3705,97 л.); резервуар № 5 – дизпаливо плюс (залишок пального згідно з Z – звітом станом на 01.04.2020 становив 7004,41 л.), на яких за період з 01.01.2020 по 02.08.2020 не обладнано (не встановлено) рівнеміри-лічильники, чим порушено вимоги п.п. 230.1.2, п.230.1 ст. 230 ПК України.

Що стосується покликання позивача на вжиття ним усіх від нього залежних заходів, спрямованих на виконання положень законодавства та відсутність у його діях вини (умислу), то відповідач зазначає, що згідно ПК України вина платника не передбачена як обов`язковий елемент складу податкового правопорушення.

13.03.2021 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні до 25.05.2021.

25.05.2021 згідно протокольної ухвали закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду на 17.06.2021.

17.06.2021 відкладено розгляд справи у судовому засіданні до 26.08.2021.

26.08.2021 у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, представник відповідача проти позову заперечив з мотивів, зазначених у відзиві на позов, оголошено перерву у судовому засіданні до 23.09.2021.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які мають значення для справи, заслухавши представника позивача та представника відповідача, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Приватне підприємство «Кавказ» зареєстровано Виконавчим комітетом Старосамбірської районної державної адміністрації 15.08.1995, відомості про державну реєстрацію включено до ЄДРПОУ 01.05.2005, № запису 14091200000000101, перебуває на обліку в Головному управління ДПС у Львівській області як платник податків за основним місцем обліку, реєстраційний номер 12.

ПП «Кавказ» зареєстровано акцизний склад за уніфікованим номером 1006729 та отримано ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним № 13310314201900288 від 01.07.2019 з терміном дії з 01.07.2019 по 01.07.2021 за адресою фактичного провадження діяльності однієї з АЗС по вулиці Хирівській, 1а, с. Буньковичі, Старосамбірський (Самбірський) район, Львівська область.

19.08.2020 на підставі наказу від 17.08.2020 № 2895 та відповідно до направлень на перевірку від 17.08.2020 №№ 1888, 1889, 1890, посадовими особами Головного управління ДПС у Львівській області була проведена фактична перевірка АЗС, що розташована за адресою: Львівська обл., Старосамбірський район, с. Буньковичі, вул. Хирівська, 1а та належить суб`єкту господарювання ПП «Кавказ».

За наслідком перевірки складено акт від 20.08.2020 № 13/526/332.7/22385147 про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі та зберігання алкогольними напоями, тютюновими виробами та пального. Фактичною перевіркою ПП «Кавказ» встановлено, що суб`єкт господарювання здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а саме: алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним в асортименті на підставі діючих ліцензій. Даний суб`єкт господарювання зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального з 01.03.2016 та має зареєстрований акцизний склад від 26.06.2019 № 1006729 за адресою: Львівська обл., Старосамбірський район, с. Буньковичі, вул. Хирівська, 1а. На вищезазначеному складі для здійснення реалізації роздрібної торгівлі пальним у своїй діяльності використовує п`ять резервуарів (РГС-25), а саме: резервуар № 1 – бензин марки А-95 (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 20627,18 л.); резервуар № 2 – бензин марки А-92 (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 15817,55 л.); резервуар № 3 – дизпаливо (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 36699 л.); резервуар № 4 – газ пропан-бутан (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 3705,97 л.); резервуар № 5 – дизпаливо плюс (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 7004,41 л.), на яких за період з 01.01.2020 по 02.08.2020 не обладнано (не встановлено) рівнеміри-лічильники, чим порушено вимоги п.п. 230.1.2, п.230.1 ст. 230 ПК України.

За результатами перевірки винесено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 08.09.2020 № 0007303207 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на суму 100000,00 грн. за порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 ст. 230 ПК України відповідно до пункту128-1.1 ст. 128-1 Податкового кодексу України.

Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до Державної податкової служби України.

05.01.2021 позивачем було отримано рішення ДПС України про результати розгляду скарги від 30.12.2020 № 36738/6/99-00-06-03-01-06, відповідно до якого податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Львівській області від 08.09.2020 № 0007303207 залишено без змін, а скаргу – без задоволення.

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України акцизний склад це, зокрема, спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, а також приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Згідно з підпунктом 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України розпорядник акцизного складу - суб`єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб`єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Відповідно до пункту 230.1. статті 230 Податкового кодексу України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Підпунктом 230.1.2 пункту 230.1. статті 230 Податкового кодексу України встановлено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

За змістом пункту 12 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов`язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в строки, зокрема, акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.

Пунктом 18 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України було встановлено, що норми пункту 128-1 статті 128-1 Податкового кодексу України застосовуються до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу) з 1 січня 2020 року.

Разом з тим Законом України від 18.12.2019 №391-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» (далі Закон №391-ІХ) до пункту 18 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України внесені зміни, а саме в абзаці четвертому слово «січня» замінено словом «квітня».

Відповідно до пункту 128-1.1. статті 128-1 Податкового кодексу України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Таким чином, у розпорядників акцизних складів на підставі указаних норм Податкового кодексу України виник обов`язок обладнати акцизні склади, на території яких здійснюється господарська діяльність з відповідним підакцизним товаром паливом витратомірами-лічильниками та рівномірами-лічильниками та зареєструвати їх у відповідному Єдиному державному реєстрі до 01.04.2020.

При цьому з 01.04.2020 відповідно до статті 128-1 Податкового кодексу України за вказані вище порушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20 000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник.

Законодавчі зміни, на підставі яких у позивача виник обов`язок обладнати акцизний склад відповідними засобами вимірювання були прийняті заздалегідь. Так, Закон України №391-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку», яким було установлено відповідний обов`язок позивача, як розпорядника акцизного складу прийнятий - 18.12.2019. Отже, позивач знав про виникнення з 01.04.2020 у нього такого обов`язку та мав достатньо часу для того щоб придбати, встановити та зареєструвати витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники на своєму акцизному складі. Окрім цього, закон у попередній редакції, тобто до внесення змін 18.12.2019 на підставі Закону №391-ІХ вимагав установлення таких приладів ще до 01.01.2020, що також свідчить про обізнаність позивача про це та можливість підготуватися до таких змін податкового законодавства та змісту і обсягу своїх обов`язків щодо цього.

Згідно матеріалів перевірки на момент перевірки на зареєстрованому акцизному складі (р.№ 1006729) за адресою: Львівська обл., Старосамбірський район, с. Буньковичі, вул. Хирівська, 1а. для здійснення реалізації роздрібної торгівлі пальним ПП «Кавказ» у своїй діяльності використовував п`ять резервуарів (РГС-25), а саме: резервуар № 1 – бензин марки А-95 (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 20627,18 л.); резервуар № 2 – бензин марки А-92 (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 15817,55 л.); резервуар № 3 – дизпаливо (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 36699 л.); резервуар № 4 – газ пропан-бутан (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 3705,97 л.); резервуар № 5 – дизпаливо плюс (залишок пального станом на 01.04.2020 становив 7004,41 л.).

У період з 01.01.2020 по 02.08.2020 зазначений акцизний склад не було обладнано (не встановлено) витратомірами-лічильниками та рівномірами. При цьому позивач не заперечує сам факт наявності пального на АЗС без встановлення витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників.

Після 01.04.2020 позивач, як розпорядник акцизного складу, де розташовані резервуари, в яких зберігається пальне, зобов`язаний був обладнати їх рівнемірами-лічильниками на виконання вимог Податкового кодексу України щодо обов`язкового встановлення витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників.

Відповідно до пункту 52.1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій, зокрема за: обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками.

Отже, позивач допустив податкове правопорушення, відповідальність за яке встановлена пунктом 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що факт вчинення позивачем порушення, передбаченого підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, знайшов своє підтвердження при розгляді цієї справи, що стало правомірною підставою для застосування оспорюваного штрафу.

З урахуванням наведеного, у суду відсутні правові підстави для задоволення позову, оскільки спірне податкове повідомлення-рішення відповідає обставинам справи та нормам матеріального права.

Отже, у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.

Враховуючи відмову у задоволенні позову відсутні підстави для розподілу судових витрат згідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 14, 77, 90, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити повністю у задоволенні позовних вимог Приватного підприємства «Кавказ» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VІ «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 30.09.2021.

Суддя Крутько О.В.