Рішення № 100003050, 30.09.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2021
Номер справи
360/4188/21
Номер документу
100003050
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

30 вересня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4188/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання рішення протиправним, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі також - позивач), в інтересах якого звернувся адвокат Шурхно Кирило Анатолійович (далі також - представник позивача), до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі також – відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним рішення у формі повідомлення про призначення субсидії на ЖКП до особової справи №13875 від 13.07.2021 Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо не призначення з 01.05.2021 житлової субсидії ОСОБА_2 ;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області призначити з 01.05.2021 житлову субсидію ОСОБА_2 .

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що позивач є особою з інвалідністю другої групи, ніде не працює та вважає, що має право на отримання житлової субсидії.

Однак рішенням комісії відповідача у формі повідомлення про призначення субсидії на ЖКП до особової справи №13875 від 13.03.2021, позивачу припинено дію субсидії з 01.05.2021 в зв`язку з прийняттям постанови КМУ від 14.05.2021 №420 та від 19.05.2021 №505, згідно яких субсидія не призначається в разі наявності у особи депозиту в сумі більше 100 000 гривень.

Згідно результатів перевірки у позивача станом на 01.05.2021 наявний депозит на суму більше 100 000 гривень.

Позивач з таким рішенням відповідача не згоден та вважає, що прийняті постанови КМУ від 14.05.2021 № 420 та від 19.05.2021 № 505 не можуть бути до нього застосовані з огляду на вимоги статті 58 Конституції України, оскільки на час виникнення права на отримання субсидії, таких обмежень (щодо наявності депозиту у особи), не існувало.

Також позивач обґрунтовує свою незгоду з прийнятим рішенням відповідача тим, що грошові кошти, які зберігаються ним на депозитному рахунку, заощаджені для проведення операції, яка необхідна з огляду на стан здоров`я позивача.

13.08.2021 ухвалою суду позовна заява залишена без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

25.08.2021 ухвалою суду відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання.

Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області позовних вимог не визнало, 13.09.2021 надало відзив на позовну заяву (арк. спр. 25-26), в якому заперечувало проти позовних вимог з огляду на наступне.

Позивач перебуває на обліку в УСЗН як отримувач житлової субсидії з грудня 2014 року. 10.12.2014 позивач звернувся із заявою про призначення житлової субсидії. Заяву було розглянуто та призначено житлову субсидію з листопада 2014 року по квітень 2015 року в розмірі 321,89 грн.

08.01.2015 позивач звернувся із заявою про призначення житлової субсидії. Заяву було розглянуто та призначено житлову субсидію з січня 2015 року по квітень 2015 року в розмірі 599,78 грн.

В подальшому позивачу був зроблений автоматичний розрахунок на періоди: з травня 2015 року по квітень 2016 року в розмірі 162,39 грн; з травня 2016 року по квітень 2017 року в розмірі 186,27 грн; з травня 2017 року по квітень 2018 року в розмірі 214,37 грн; з травня 2017 року по квітень 2018 року в розмірі 973,97 грн; з травня 2018 року по вересень 2018 року в розмірі 166,25 грн; з жовтня 2018 року по квітень 2019 року в розмірі 2336,15 грн; з травня 2019 року по квітень 2020 року в розмірі 286,29 грн; з травня 2020 року по квітень 2021 року в розмірі 349,10 грн; з жовтня 2020 року по квітень 2021 року в розмірі 1158,19 грн.

14.07.2021 позивач звернувся із заявою про призначення житлової субсидії, позначивши в декларації наявність депозиту у розмірі 100 тис. грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2020 № 420 та від 19.05.2021 № 505 якими внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, надалі — Положення. Постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.2020 № 420 та від 19.05.2021 № 505 застосовуються з 01.05.2021.

Згідно з пунктом 14 Положення субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. грн, про що зазначається у декларації.

Згідно результатів проведеної Міністерством фінансів України перевірки верифікації, станом на 01.05.2021 позивач має депозитний банківський рахунок у розмірі понад 100 тис. грн, тому в призначенні житлової субсидії відмовлено.

На підставі викладеного, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

У судове засідання сторони не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином (арк. спр. 71, 72).

Від представника позивача надійшло клопотання про відкладення судового засідання у зв`язку із зайнятості в іншому судовому засіданні в Луганському апеляційному суді у кримінальному провадженні.

Однак доказів щодо зайнятості представника позивача в іншому судовому засіданні не надано.

На підставі частини п`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа розглядається на підставі наявних у ній доказів

Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 КАС України, суд встановив такі обставини справи.

ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (арк. спр. 4-6, 7).

10.12.2014 та 08.01.2015 позивач звертався до відповідача із заявами про призначення житлових субсидій (арк. спр. 27, 34).

Рішеннями відповідача позивачу призначались субсидії на період з листопада 2014 року по квітень 2015 року та з січня 2015 року по квітень 2015 року (арк. спр. 33,42).

У подальшому позивачу був зроблений автоматичний розрахунок на періоди з травня 2015 року по квітень 2021 року (арк. спр. 43-51).

14.07.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії (арк. спр. 52-53). В декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії позначивши наявність депозиту у розмірі більше 100 тис. грн (арк. спр. 54-57, 58-60).

Рішенням від 13.07.2021 № 1385 позивачу відмовлено у призначенні субсидії з 01.05.2021 у зв`язку з наявністю депозиту більше встановленого розміру (арк. спр. 65).

Листом від 28.07.2021 № 11680/07 відповідач повідомив позивачу про відмову у призначенні субсидії. В обґрунтування відмови у призначенні субсидії відповідач зазначив, що згідно з пунку 14 Положення № 848, субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. грн, про що зазначається у декларації. Згідно результатів проведеної Міністерством фінансів України верифікації, станом на 01.05.2021 позивач має депозитний банківський рахунок у розмірі понад 100 тис. грн. Оскільки виключення для громадян, які мають депозитні рахунки для проведення лікування відсутні, призначити позивачу субсидію неможливо (арк. спр. 9).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги"(далі Закон 2189) житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Приписами пункту 7 частини першої статті 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено, що до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.

Положеннями пункту 5 частини другої статті 7 Закону № 2189 визначено, що індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Тобто, обов`язок щодо оплати наданих житлово - комунальних послуг у відповідності з Законом України "Про житлово - комунальні послуги" виникає саме у індивідуального споживача.

Питання щодо надання субсидій врегульовано Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення № 848 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1151, яка набрала чинності 01.01.2020).

Згідно з пунктом 1 Положення № 848 це Положення визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій: комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Відповідно до пункту 3 Положення № 848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Суми призначеної, але не виплаченої у зв`язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія.

Згідно з пунктом 4 Положення № 848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156 Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії (Офіційний вісник України, 1998 р., № 30, ст. 1129) (пункт 5 Положення № 848).

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (пункт 9 Положення № 848).

Заяви про призначення та надання житлової субсидії за формою згідно з додатком 1 (далі - заява) з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. З 1 січня 2021 р. заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

До 1 липня 2021 р. посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами, за наявності технічної можливості реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) і не пізніше наступного робочого дня надсилає електронну справу відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення засобами електронного зв`язку через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

З 1 липня 2021 р. заяви з необхідними документами приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.

Заяви з необхідними документами (після формування електронної справи) у паперовому вигляді передаються відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення не рідше ніж раз на два тижні.

Інформація про призначені житлові субсидії вноситься структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

Відповідно до підпункту 4 пункту 14 Положення № 848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 10 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

Постановою КМ № 420 від 14.04.202 пункт 14 Положення № 848 доповнено підпунктом 9 який застосовується з 1 травня 2021 року та яким визначно, що житлова субсидія не призначається будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень, про що зазначається в декларації.

Так, відповідно до матеріалів справи 21.12.2020 між ОСОБА_1 та АТ «Банк Альянс» укладено договір банківського вкладу № 16692-Д/3 від 21.12.2020 та внесено готівку у сумі 145 000 грн на депозитний рахунок (арк. спр. 58-60).

При зверненні до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії позивачем подано декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, у якій зазначив про наявність коштів у сумі понад 100 тис. грн на депозитному рахунку (арк. спр. 54-57).

Позивачем зазначено, що кошти, що знаходяться на депозитному рахунку позивача заощадженні для проведення операції з огляду на стан здоров`я позивача.

Разом з тим, суд зазнає, що з аналізу підпункту 9 пункту 14 Положення № 848 вбачається, що виключення для громадян, які мають депозитні рахунки для проведення лікування, відсутні.

Твердження позивача, що прийняті постанови КМУ від 14.05.2021 № 420 та від 19.05.2021 № 505 не можуть бути до нього застосовані з огляду на вимоги статті 58 Конституції України, оскільки на час виникнення права на отримання субсидії таких обмежень (щодо наявності депозиту у особи) не існувало, суд вважає неприйнятними з огляду на те, що субсидія призначається на період, наступний за зверненням із заявою, тобто наперед, а зміни внесені вищезазначеними постановами жодним чином не обмежують права на отримання субсидії.

Отже, за наявності у позивача станом на 01.05.2021 коштів на депозитному рахунку у розмірі більше ніж 100 тис. грн, житлова субсидія не призначається.

Суд зазначає, що обставиною, яка підлягає з`ясуванню в межах розгляду даної справи, є встановлення права позивача на призначення субсидії станом на 01.05.2021. Суд звертає увагу, що з огляду на встановлену в ході розгляду даної справи відсутність у позивача такого права, судом встановлено, що рішення відповідача від 13.07.2021 № 13875 є обґрунтованим та підтвердженим доказами, наявними у матеріалах справи, в зв`язку з чим суд доходить висновку про правомірність прийнятих рішень та, як наслідок, про необґрунтованість позовних вимог.

Також суд звертає увагу, що рішенням суб`єкта владних повноважень в розумінні КАС України, яке тягне правові наслідки до особи є рішення комісії, прийняте у відповідності до вимог пункту 119 Положення № 848, а саме - протокольне рішення комісії з питань призначення соціальних допомог та пільг від 13.07.202. № 13875 (арк.спр. 65).

Повідомлення відповідача, яке є предметом оскарження у даній справі, не тягне правових наслідків для особи, носить виключно інформаційний характер про підстави не призначення житлової субсидії.

Зазначений висновок узгоджується з правовим висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 24.04.2019 у справі № 227/2015/17.

Щодо решти доводів представника позивача суд зазначає, що за практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. "Руїз Торія проти Іспанії" (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.

Оскільки в межах даної адміністративної справи основні (суттєві) аргументи представника позивача щодо наявності бездіяльності відповідача, яка полягає у відмові в призначені позивачу субсидії з 01.05.2021, є необґрунтованими, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справа про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі статтею 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною другою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, а викладені в позовній заяві вимоги позивача є необґрунтованими, недоведеними та такими, що не підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання протиправним рішення у формі повідомлення про призначення субсидії на житлово-комунальні послуги до особової справи №13875 від 13.07.2021 Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо не призначення з 01.05.2021 житлової субсидії ОСОБА_2 , зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області призначити з 01.05.2021 житлову субсидію ОСОБА_2 - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Борзаниця