
Справа №: 343/771/18
Провадження №: 3/0343/167/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2018 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Монташевич С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від Управління Держпраці в Івано-Франківській області Державної служби України з питань праці, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідент. код НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головою правління ПАТ "Живиця", раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 як посадова особа, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, не подав до Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Правопорушення вчинено за наступних обставин:
20 квітня 2018 року за результатами перевірки ПАТ "Живиця" щодо додержання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю встановлено, що голова правління даного товариства ОСОБА_1 всупереч вимогам ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності в Україні» не подав звіт форми № 10-ПІ "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів"за 2017 рік в термін до 01.03.2018 р. в Івано-Франківське обласне віддлення фонду соціального захисту інвалідів.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, доведена дослідженими в судовому засіданні доказами:
- даними протоколу № 09-10-346/4 від 20.04.2018 року, в якому вказано, що голова правління ПАТ "Живиця" ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, встановлене 20.04.2018 р. при позаплановій перевірці ПАТ "Живиця", відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, а саме: всупереч вимогам ч. 9 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" при середньообліковій чисельності працівників за 2017 рік - 16 осіб, кількості працівників, яким встановлена інвалідність, - 1 особа, звіт про зайнятість і працівлаштування інвалідів за 2017 рік не подано до Фонду соціального захисту інвалідів (термін подання до 01.03.2018 р.);
- даними акту за результатами проведення перевірки щодо додерження суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю № 09-10-346/10 від 20.04.2018 р., згідно якого під час одноденної перевірки ПАТ "Живиця" головним державним інспектором праці ОСОБА_2 виявлено порушення ч. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності в Україні», не подано звіт форми № 10-ПІ "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів"за 2017 рік в термін до 01.03.2018 р. в Івано-Франківське обласне віддлення фонду соціального захисту інвалідів.
Аналізуючи здобуті в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, оскільки він як посадова особа, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, не подав до Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1, суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, зокрема те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, яке б відповідало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, обравши його у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією даної статті.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімум доходів громадян, що складає 170,00 (сто сімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві (МФО) - 820019; рахунок отримувача № 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Апеляцiйного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.
Суддя:
The court decision No. 74490839, Dolyna District Court of Ivano-Frankivsk Oblast was adopted on 06.06.2018. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary data quickly.
This decision relates to case No. 343/771/18. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: