Court ruling № 6535697, 06.11.2009, Commercial Court of Ivano-Frankivsk Oblast

Approval Date
06.11.2009
Case No.
16/76
Document №
6535697
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

УХВАЛА

06 листопада 2009 р. Справа № 16/76 Суддя Калашник В.О., розглянувши заяву про роз"яснення порядку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області у справі

за позовом: Львівська державна залізниця.

вул.Гоголя, 1, м.Львів,79004

до відповідача: ВАТ "Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій 12699".

вул. Тополина,3, м.Івано-Франківськ,76000

Встановив:

Рішенням господарського суду від 23.07.2007 року у справі №16/76 задоволено позов Державного територіально-галузевого об"єднання Львівська залізниця та зобов"язано Відповідача, Відкрите акціонерне товариство "Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій 12699" звільнити нежитлові приміщення площею 238,0 кв.м., розташовані в приміщенні залізничного вокзалу станції Івано-Франківськ ДТГО "Львівська залізниця", передані йому в строкове користування на підставі договору оранди державного майна №2 від 14.04.2000р.

Рішення набрало законної сили 10.12.2008 року, а тому, 24.01.2009р. господарським судом був виданий наказ №308 про примусове виконання даного рішення.

16.10.2009 року, Відповідач звернувся до суду із заявою про роз’яснення порядку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 22.07.2007 року у справі №16/76.

В поданій заяві відповідач обгрунтовує причини неможливості його виконання, а саме:

1. Через автостанцію м. Івано-Франківськ забезпечується безперебійне сполучення із усіма населеними пунктами обласного, міжобласного та міжнародного значення. При цьому, центральна автостанція міста включена в перелік обов'язкових транзитних маршрутних пунктів багатьох міжнародних та міжобласних регулярних маршрутів, на які видано відповідні паспорти. Припинення функціонування даної автостанції приведе до блокування транспортного сполучення. шо може суттєво погіршити відносини як на міжобласному рівні так, і на рівні зовнішніх державних відносин в транспортній галузі.

2. Відповідно до ст. 28 Закону України «Про автомобільний транспорт» - перепрофілю-вання автостанцій може здійснюватись їх власниками лише при закритті усіх автобусних маршрутів загального користування, що пролягають через них, та за згодою органу місцевого самоврядування.

3. Відповідно до п. 111 Правил надання послуг пасалсирського автомобільного транспорту затверджених Постановою КМ України від 18.02.1997 року за № 176 (з послідуючими змінами) визначено, що відкриття та закриття автостанцій здійснюється в установленому порядку за рішенням органів місцевого самоврядування.

4. Статтею 5 Конвенції про міжнародні перевезення пасажирів і багалсу (Конвенцію ратифікованою Законом України № 581-XIV від 08.04.99) передбаченео, що Порядок організації та контролю за міжнародними перевезеннями пасаоїсирів і багалсу визначається Правилами перевезень пасажирів і багалсу автомобільним транспортом у міжнародному сполученні дерлсав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Правила перевезень пасажирів), які є невід'ємною частиною цієї Конвенції, з урахуванням положень її статті 17.

5. Абзац 6 п. 8 розділу 11 «Правил перевезення пасажирів і багажу автомобільним транспортом у міжнародному сполученні держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав», визначає - Зміна маршруту, зупинок, розкладу руху, а також закриття маршруту здійснюються після попереднього узгодження з відповідними компетентними органами транспорту держав, територією яких прокладено маршрут.

В даному випадку компетентним органом транспорту зі сторони України є Державна адміністрація автомобільного транспорту України при Міністерстві транспорту та зв'язку України.

Закриття автобусної станції приводить в свою чергу до зміни напрямку маршруту пасажирського автомобільного транспорту.

6. Для проведення процедури закриття згаданого автовокзалу м. Івано-Франківська ВАТ «Івано-Франківське ОПАС 12699»необхідно отримати відповідне рішення органів місцевого самоврядування, замовників перевезень (в даному випадку ОДА Івано-Франківської області).

Після відповідного погодження органів державної влади та органів місцевого самоврядування підприємство у визначені терміни (узгоджені, в даному випадку, між ВАТ «Івано-Франківське ОПАС 12699» та органом який прийняв відповідне рішення) повідомляє перевізників з якими укладено договір на обслуговування пасажирів автомобільним транспортом про закриття автостанції. Після чого, замовником автомобільних перевезень (ОДА) проводятьсь внесення змін в розклади руху маршрутним автомобільним транспортом.

Під час виконання постановленого рішення суду виникли питання, які вимагають роз'яснення даного рішення, а саме, щодо порядку його виконання в частині звільнення

функціонування здійснюється тільки за рішенням органів місцевого самоврядування з-за умови попереднього закриття усіх діючих маршрутів. При цьому, в судовому рішенні не вказано хто має звернутись з клопотанням до органів місцевого самоврядування про припинення функціонування центрального автовокзалу м. Івано-Франківська та у який термін має бути ухвалене органом місцевого самоврядування відповідне рішення, та яким чином діяти у випадку неприйняття такого рішення. Не зрозумілим є порядок виконання судового рішення і в частині необхідності зміни маршрутів руху автобусів міжнародного, міжобласного та приміського сполучення, що відноситься до компетенції відповідно Державної адміністрації на автомобільному транспорті при Мінтрансі України та Івано-Франківської ОДА, тоб-то не вирішено питання щодо дій у процесі виконання постановленого рішення суду компетентних органів державної влади в частині зміни маршрутів руху перевізників та внесення відповідних змін у паспорти.

Без роз'яснення відповідних питань виконання судового рішення, припинення функціонування центрального автовокзалу м. Івано-Франківська шляхом звільнення орендованих приміщень приведе до блокування автобусного руху та створить перешкоди у функціонуванні транспортної мережі усього регіону, та поставить під загрозу безпеку перевезення пасажирів.

Розглянувши подану заяву, керуючись ст. 89 Господарського процесуального кодексу України, суд-

УХВАЛИВ:

Надати роз’яснення порядку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області від 22.07. 2007 року у справі № 16/76 за заявою Відповідача, Відкрите акціонерне товариство "Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій 12699".

Суд роз"яснює, що відповідно до ст. 4.1 ГПК України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов"язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.

Рішенням господарського суду від 22.07.2007 року у справі №16/76 зобов»язано Відповідача, Відкрите акцірнерне товариство "Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій 12699" (вул. Тополина, 3, м.Івано-Франківськ, код 03116967), звільнити нежитлові приміщення площею 238,0 кв.м., розташовані в приміщенні залізничного вокзалу станції Івано-Франківськ Державного територіально-галузевого об"єднання "Львівська залізниця", передані йому в строкове платне користування на підставі договору оренди державного майна № 2 від 14.04.2000р.

Виконання судових рішень здійснюється у відповідності до вимог Господарського процесуального кодексу України та Закону України "Про виконавче провадження".

Викладені в заяві обставини неможливості виконання рішення господарського суду не підлягають трактуванню судом, оскільки вирішення питань перенесення автостанції належить до комптенції органів місцевого самоврядування та органів державної влади.

,

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

______