ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
_____________________
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"07" серпня 2007 р.
Суддя , розглянувши матеріали позовної заяви № 12/16- вих. від 16.07.07
Позивач: Перший заступник прокурора міста Чернігова, вул. Шевченка 1,Чернігів,14000
в інтересах держави в особі Територіальне управління Держгірпромнагляду по Чернігівській області, вул. П"ятницька 39, м. Чернігів,14000
Відповідач: Чернігівська міська рада, код ЄДРПОУ 04062015, вул. Магістратська 7,Чернігів,14000
Третя особа Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, 14000 м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 9
Третя особа Фонд комунального майна Чернігівської міської ради, 14000 м. Чернігів, вул. Мстиславська, 8
Третя особа Чернігівська дитяча музична школа № 2, 14000 м. Чернігів, вул. Мстиславська, 11
Предмет спору: про скасування рішень
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про скасування п. 4.17 рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради "Про будівництво" № 70 від 19.03.2007 р.; про скасування рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради "Про розгляд протесту першого заступника прокурора м. Чернігова" № 156 від 18.06.2007 р.
Поданий адміністративний позов підлягає поверненню на підставі п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки справа не підсудна господарському суду як окружному адміністративному суду, в тому числі виходячі з наступного:
Відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України господарські суди розглядають адміністративні справи, підвідомчі їм відповідно до Господарського процесуального кодексу України, до початку діяльності окружних адміністративних судів.
Разом з тим, відповідно до п.1. ч.1. ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, якою чітко визначена предметна підсудність адміністративних справ, справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, розглядається місцевим загальним судом як адміністративним судом. При цьому ані дана норма, ані Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України не містять застережень щодо порядку застосування п.1 ч.1. ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України в залежності від створення та початку діяльності окружних адміністративних судів. Окрім того, ст.12 ГПК України взагалі не відносить до підвідомчісті господарських судів справи про скасування рішень .
В силу Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міські ради є органами місцевого самоврядування. Враховуючи, що позов заявлений до Чернігівської міської ради, виходячи із правил предметної підсудності, дана справа підлягає розгляду місцевим загальним судом, як адміністративним судом з урахуванням правил територіальної підсудності.
Керуючись ст.108 ч.3 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Позовні матеріали повернути позивачу.
Додаток на 42 арк.
Суддя
The court decision No. 899360, Commercial Court of Chernihiv Oblast was adopted on 07.08.2007. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data easily.
This decision relates to case No. . Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: