Court ruling № 88647684, 06.04.2020, Novomykolaivka District Court of Zaporizhzhia Oblast

Approval Date
06.04.2020
Case No.
322/262/20
Document №
88647684
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

смт. Новомиколаївка

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

06 квітня 2020 рокуСправа № 322/262/20

Суддя Новомиколаївського районного суду Запорізької області Гасанбеков С.С., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі

за позовом:ОСОБА_1 до:державного інспектора Держгеокадастру України в Запорізькій області Гаспаряна Самвела Львовичапро:скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

та перевіривши виконання позивачем вимог ст.ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України),

встановив:

12.03.2020 до Новомиколаївського районного суду Запорізької області надійшов вищезазначений адміністративний позов, в якому позивач просить:

- скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 24.02.2020 № 18-ДК/0021ПО/08/01/-20, винесену Державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Держгеокадастру у Запорізькій області - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Вільнянському, Запорізькому, Новомиколаївському районах та м. Запоріжжі Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Гаспаряном Самвелом Львововичем, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП, та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень;

- скасувати повідомлення про сплату шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки та розрахунок розміру шкоди за № 18-ДК/0017ШК/11/01/-20 в розмірі 6747 грн. 99 коп.;

- провадження по справі закрити.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з такого.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Отже строк звернення до адміністративного суду для оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення від 24.02.2020 № 18-ДК/0021ПО/08/01/-20 слід обчислювати з дня її ухвалення.

Згідно з ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Відтак, останній день строку, передбаченого ч. 2 ст. 286 КАС України, припадає на 05.03.2020.

З огляду на викладене, позивач подав позовну заяву до суду особисто 12.03.2020 після закінчення строку звернення до адміністративного суду, передбаченого ч. 2 ст. 286 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В частині шостій статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Частиною першою статті 123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Ухвалою судді від 16.03.2020 позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу десятиденний строк для усунення її недоліків та подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

26.03.2020 позивач подав до суду уточнену позовну заяву, в якій просив: скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 24.02.2020 № 18-ДК/0021ПО/08/01/-20, винесену Державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Держгеокадастру у Запорізькій області – головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Вільнянському, Запорізькому, Новомиколаївському районах та м. Запоріжжі Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Гаспаряном Самвелом Львововичем, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП, та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень; провадження по справі закрити.

Також 26.03.2020 позивач подав до суду заяву про поновлення строку звернення до суду, в якій зазначив, що він як сторона по справі не має спеціальної юридичної освіти, що зумовило необхідність звернення за захистом до адвоката. Через затримку виготовлення, затримку відправлення на адресу позивача (згідно з супровідним листом – дата відправки 26.02.2020, тобто 2 дні після винесення постанови) та затримкою щодо вручення позивачу рекомендованого листа – 03.03.2020, він не зміг своєчасно реалізувати своє право на оскарження постанови щодо притягнення його до адміністративної відповідальності.

Водночас, доказів звернення за правовою допомогою після отримання оскаржуваної постанови позивач суду не надав. Посилання позивача на затримку надіслання йому постанови, що оскаржується, суд відхиляє, оскільки постанова від 24.02.2020 надіслана йому 26.02.2020, тобто в межах строку, передбаченого статтею 285 КУпАП. Постанова була вручена позивачу в межах десятиденного строку на її оскарження.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

З огляду на викладене, позивачем не доведено існування поважних причин, що об`єктивно унеможливлювали своєчасне звернення до суду, через які ним було пропущено строк звернення до суду, у зв`язку з чим позовна заява підлягає поверненню позивачу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 123, 169, 241 – 243, 248, 256, 286 КАС України, суддя

ухвалив:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до державного інспектора Держгеокадастру України в Запорізькій області Гаспаряна Самвела Львовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, – повернути ОСОБА_1 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів з дня її постановлення до Третього апеляційного адміністративного суду через Новомиколаївський районний суд Запорізької області.

Суддя С.С. Гасанбеков

Часті запитання

Який тип судового документу № 88647684 ?

Документ № 88647684 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 88647684 ?

Дата ухвалення - 06.04.2020

Яка форма судочинства по судовому документу № 88647684 ?

Форма судочинства - Administrative

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 88647684 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Statistics about the court decision No. 88647684, Novomykolaivka District Court of Zaporizhzhia Oblast

The court decision No. 88647684, Novomykolaivka District Court of Zaporizhzhia Oblast was adopted on 06.04.2020. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.

The court decision No. 88647684 refers to case No. 322/262/20

This decision relates to case No. 322/262/20. Companies, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system enables searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to efficiently save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 88634333
Next document : 88702124