
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
У Х В А Л А
"14" листопада 2019 р. Справа № 1840/2966/18
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О. розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 14.09.2018 року у справі № 1840/2966/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Московсько-Бобрицької сільської ради про зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Московсько-Бобрицької сільської ради про визнання протиправними дії, що полягають у повторному ненаданні відповіді на повторний запит на інформацію, викладений у заяві № 718 від 25.12.2017 та зобов`язання надати інформацію на запит, викладений у заяві № 718 від 25.12.2017.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 14.09.2018 по справі № 1840/2966/18 адміністративний позов ОСОБА_1 до Московсько-Бобрицької сільської ради задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Московсько-Бобрицької сільської ради, що полягають у повторному ненаданні відповіді на повторний запит на інформацію ОСОБА_1 , викладений у заяві №718 від 25.12.2017 та зобов`язано Московсько-Бобрицьку сільську раду надати ОСОБА_1 інформацію на запит, викладений у заяві №718 від 25.12.2017.
05.08.2019 позивачем було подано до суду заяву № 558, в якій просив зобов`язати відповідача в 10 денний термін надати звіт про виконання судового рішення.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 07.08.2019 року в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду по справі № 1840/2966/18 - було відмовлено.
Не погодившись з даним рішенням суду, позивачем ухвалу від 07.08.2019 року було оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду. Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.10.2019 року по справі № 1840/2966/19 позивачу було відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
31.10.2019 року ОСОБА_1 на електронну адресу суду повторно направлено заяву № 558, в якій позивач просить зобов`язати відповідача в 10 денний термін надати звіт про виконання судового рішення.
Оскільки супровідним листом від 28.08.2019 Сумським окружним адміністративним судом справу № 1840/2966/18 направлено до Другого апеляційного адміністративного суду для розгляду в апеляційному порядку та станом на 31.10.2019 року дана справа до Сумського окружного адміністративного суду не була повернута, то у суду була відсутня можливість щодо розгляду заяви позивача № 558, про що ОСОБА_1 повідомлено листом від 01.11.2019 року.
11.11.2019 року справа № 1840/2966/18 надійшла до Сумського окружного адміністративного суду.
Суд, перевіривши доводи заяви позивача про встановлення судового контролю та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що заява не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Частиною 1 статті 129-1 Конституції України передбачено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відтак рішення суду, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи.
Відповідно до частини 1 статті 372 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб`єктів владних повноважень можуть бути покладені обов`язки щодо забезпечення виконання рішення.
Згідно ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України).
Аналіз зазначених положень дає підстави для висновку про те, що встановлення судового контролю за виконанням судових рішень є заходом превентивного впливу на відповідача у справі з метою своєчасного виконання свої зобов`язань у межах відповідної справи.
Тобто встановлення судового контролю при ухваленні судового рішення по суті позовних вимог попереджує неналежне виконання відповідачем обов`язків, що виникли внаслідок задоволення позовних вимог позивача.
Таким чином, за положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, встановлення судового контролю є правом, а не обов`язком суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання такого рішення.
Суд зазначає, що у разі ухилення відповідача від виконання у встановлений судом строк зобов`язання, покладеного на нього рішенням суду, це рішення підлягає примусовому виконанню у порядку, установленому Законом України "Про виконавче провадження".
З матеріалів справи суд вбачає, що рішення від 14.09.2018 року по справі № 1840/2966/18 набрало законної сили 16.10.2018 року.
Проте суд зазначає, що позивачем не надано доказів того, що він звертався до Сумського окружного адміністративного суду із заявою про видачу виконавчого листа по справі № 1840/2966/18 для звернення до виконавчої служби щодо примусового виконання рішення суду від 14.09.2018 року.
Враховуючи викладене суд доходить висновку, що заява ОСОБА_1 щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення від 14.09.2018 року по справі № 1840/2966/18 є необгрунтованою та не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 248, 382 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення від 14.09.2018 року по справі № 1840/2966/18 за позовом ОСОБА_1 до Московсько-Бобрицької сільської ради про зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Суддя В.О. Павлічек
The court decision No. 85641344, Sumy District Administrative Court was adopted on 14.11.2019. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find important data quickly.
This decision relates to case No. 1840/2966/18. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: